Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Utazik valaki Budapestről New...

Utazik valaki Budapestről New Yorkba 2011. augusztus 17. -én? Mire kell figyelnem, ha nem beszélek angolul és egyedül utazom? Ráadásul először ilyen messze?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
New Yorkba nem utaztam még, de Torontoba sokszor, mivel Kanadában élek. Itt amikor bejössz egyből megkérdezik, hogy kihez jöttél, mennyi időre, mennyi pénz van nálad. Angol tudás nélkül elég nehéz elmagyarázni :( Szerintem valakivel irass meg egy kis szöveget ezekkel az infókkal. Amerikába is tuti ilyen a rendszer, sőt még szigorúbb is.
2011. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Valamennyire megy az angol, de folyékonyan nem beszélem a nyelvet. :( Ez jó ötlet egyébként, köszönöm. :)
2011. jún. 18. 22:23
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

elmondom átlagban mi az a nagy amcsi szigor:

estával mész gondolom bordó útlevél mellé: úgy a legegyszerűbb, úgy csak útlevél kell meg netes regisztráció

a repülőn adnak egy vámpapírt amit ki kell tölteni pár aprósággal (Kb 3 perc)

mikor leszáll a gép beállsz egy sorba ( 4 perc kb a sorban állás)

ha az ESTa rendben van akkor meglaptopozza az útlevelet ( kb 20 másodperc) annyit kérdez, hogy meddig maradsz ( nem kell hozzá angol nyelvtudás) és egy gépbe bele kell nézned és az ujjaidat rá kell raknod( sokat mondok( 50 másodperc) és ennyi

a vám meg annyi, hogy azt a lapot amit a repülőn kitöltöttél azt elveszik ( kb 1 másodperc) és ezután szabályosan elzavarnak, hogy mire vár még...

nyár elején voltam és ez volt a nagy szigorú ellenőrzés


Mondom ha az ESTA megvan akkor könnyű, Ukrajnába nehezebben lépsz be

vagy csak én vagyok ennyire bizalomgerjesztő, hogy ilyen könnyen engedtek:D


am később kint az országba tényleg kell angolul tudni még turistaként is, mert ott aztán máshogy még kenyeret se veszel

2011. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt írtam, hogy gondolom szigorúbb, de csak gondolom mert nem tudom. Kanada-Magyarország közt ingázok sokat. Itt néha 1-2 óra mire átjut az ember mindenen. Főleg a sok sorbanálló miatt.
2011. jún. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A mi gépünk este 10 körül szállt le,de mivel 2 ilyen kapu volt nyitva kb másfél órát kellet sorban állnunk.
2011. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, hogy két gyerekkel 1 órát álltam sorba, mert minden gép akkor ért be. De a lényeg annyi, amit írtak. Ujjlenyomat vétel először 4 ujj, majd 1, és aztán másik kéz, de mutatják is, és fénykép. Kérdésekre válaszolni. A papír jó ötlet.
2011. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
hat en aludtam a repulon es nem adtak olyan vam papirt es csak ebbol volt egy kis gond. de csak annyi hogy adtak egyet, felre kellett alnom es ki kellett toltenem. ahhoz kell egy kis angol tudas, de ha nem viszel semmi arut akkor egyszeru . meg nagyon baratsagosak az emberek. :D egyebkent en junius 20-an utaztam es meg kint vagyok. jo utazast! :D
2011. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mi járatban egyedül New Yorkban, kérdező?:) és másik válaszoló, ha erre jársz még: hogy kerültél Kanadába dolgozni, hogy bírod fizikailag/anyagilag az ingázást?:) Egy kedves barátom kanadai és tervezem, hogy meglátogatom...
2011. júl. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)Én azért megyek, mert a párom kiment a nyárra dolgozni és az utolsó héten már nincs munka,arra az időre megyek ki Én is. Még soha nem voltam ott. Hazafelé már együtt jövünk. Ő a reptéren fog várni, szóval csak addig kell kibírnom egyedül. :)
2011. aug. 16. 17:03
 10/11 anonim ***** válasza:
bocsánat az offért: megkérdezhetem, mit dolgozik a párod, és hogy szerzett ott munkát? mert mindenhol azt olvasni, hogy lehetetlen külföldiként az USA-ban munkát szerezni...
2011. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!