Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A tesóm amerikai állampolgár,...

A tesóm amerikai állampolgár, hogy lehetek én is az?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy az egyik barátom kiment philadelphiába dolgozni, ott lakik két tesója is akik amerikai állampolgárok, azthiszem mostanában járt le a fehér kártyája de nem jött haza, néha írunk egymásnak és azt mondta, hogy elkezdték intézni a papírjait a nővérérn keresztül, tehát kapot egy pár szurit, meg volt pár vizsgálat. Kicsit kételkedem benne, hogy igazat mond mert szerintem azért nem olyan egyszerű ez, én úgy tudom hogy a testvér nem kap olyan könnyen z.kártyát mint egy szülő és ő már el is mult 35 éves. (21éves korig könnyebb)

azt is mesélte, hogy nem túl sok munkalehetőség van, nem sokat dolgozott mióta kinn van, én pedig úgy tudom ezek elég költséges dolgok, és a testvérének mint szponzornak anyagi felelősséget is kell válallnia érte.

Van valaki köztetek akinek van valami tapasztalata a témában? Nagyon kíváncsi lennék, hogy működik ez?


2011. szept. 20. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Létezik testvér általi szponzorálás, csak nagyon hosszú folyamat! A legfrissebb infóm alapján a várakozási idő kb. 7-10 év.


Jobban járnál ha hozzámennél egy amerikaihoz.

2011. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első vagyok


mivel foglalkozik a tesód, hogy nem talál munkát? én itt élek az USA-ban, igen a válság óta nehezebb itt is, de azért még ezerszer könnyebb, mint otthon. Én az informatikai végzettségemmel, tavaly váltottam munkahelyet és 1,5 hónap alatt lett új munkám.

2011. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jol irta az elso, van testveri szponzoralas, de irto hosszu folyamat.

Itt a link a hivatalos oldalra:


www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=b8c93e4d77d73210VgnVCM100000082ca60aRCRD&vgnextchannel=b8c93e4d77d73210VgnVCM100000082ca60aRCRD


A haverod az allampolgar noveren keresztul egyelore csak zoldkartyat fog kapni. Az allampolgarsag az innen meg nagyon messze van. Azt hiszem talan 5 evet kell varnia (vagy tobbet?) hogy mint zoldkartyas folyamodhasson allampolgarsagra. Valoszinu 40en regen tul lesz, mire allampolgiva valik. Persze nem kell allampolgar legyen, zoldkartyaval es boldogan leelheti az eletet.

Amugy mindegyik nyomtatvanynak fennt van az USCIS oldalon a dija. Szerintem olyan ezresbol megusszak ha maguknak csinalnak mindent es nem koltenek ugyvedre.


Az anyagi felelossegvallalas ugy mukodik, hogy papiron bizonyitja a novere, hogy megkeres egy evben X osszeget es ennyi. Persze minnel elobb elkuldi a haverodat melozni, hogy ne rajta eloskodjon.

2011. szept. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Állampolgárság előtt 5 évig kell zöldkártyával kell rendelkezned! Vagy 3 évig, ha házasság által szereztél zöldkártyát.


A testvér általi zöldkártya nagyon hosszú folyamat, majdnem 10 év. Jobban jársz, ha hozzámész egy amerikai állampolgárhoz. Avval 6-9 hónap alatt megvan a zöldkártya.

2011. szept. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!