Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik államba költözzünk az...

Melyik államba költözzünk az USA-ban?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron kiköltözünk az USA-ba, még nem tudjuk melyik államba. Persze New York volt az első ötlet de túl zajos, koszos, ami meg nem lepukkant és veszélyes rész, az drága. Olyan helyre szeretnénk menni, ami vagy külváros, vagy kisváros, vagy falu, lényeg a nyugodt környezet, és sok zöld, illetve hogy ne legyen veszélyes környék, és ne legyen túl drága, és nem szeretnénk elzárva sem lenni teljesen a világtól, tehát elérhető legyen. Sok kívánság:)

Esetleg van ötletetek, hol van ez az álmaim helye az USA-ban?


2008. jún. 3. 10:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

szóval ti dollár milliomosok vagytok és nem kell dolgoznotok, mindegy hova költöztök. így connecticat gyönyörü.

de ha esetleg még sem vagytok dollár milliomosok és a megélhetésért dolgoznotok kell, akkor azt ajánlom mondjuk oda költözzetek ahol állást egyáltalán kaptok.(ha könnyeben megy akkor ahol jó állást kaptok).

2008. jún. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az első hozzászólóval: kisvárosban nem lehet rendes munkát kapni, a nagyváros meg nagyobb, mint azt a magyar ember el tudná képzelni, egy amerikai ismerősömnek (Los Angeles) pl. az tetszett nagyon Pestben, hogy kicsi (!) és tiszta. :P

Amerikában alapvetően két típusú élet létezik: a nagyvárosi teperős, metrón könyöklős és rohangálós, meg a farm a világ végén. Valahol a kettő között helyezkedik az a Született feleségekben látható kertvárosi punnyadás és unalom. Én azt mondom, hogy a kultúrsokk elkerülése érdekében (nem lehet eleget szajkózni, hogy az amerikaiak teljesen máshogy gondolkodnak, mint az európaiak) Bostont és környékét ajánlom, ha viszont vevő vagy a "Farm, ahol élünk" c. sorozatból ismert vidéki életre, akkor a Préri bármely állama jó választás. Most már csak a vízumon meg a tartózkodási engedélyen kell agyalni, mert míg előbbit még csak-csak, utóbbit szinte egészen biztosan nem kaptok.

2008. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem akarok undok lenni...de en az USA-ban elek 9 eve...a kivansagod valoban valosag feletti....

New York lehet, hogy retkes (ezt en is utalom) de biztonsagosabb mint Budapest! Itt kiulhetnek a nyugdijasok sakkozni meg kartyazni este. Nincsenek kotekedo faszok akik megjegyzeseket tesznek rad allandoan ezert, vagy azert (Mo...raismertel???!!!)

szoval ha jol fizeto melot akarsz, akkor a varos az ajanlott. Jo a tomegkozlekedes, gyalog is megkozelitheto barmi. Videken mindenhova kell az auto es a benzin mostmar itt sem olcso. Ahogy az elottem iro mondta, lehetseges, hogy millioid vannak akor ja Connecticut vagy ajanlanam Long Island-et v. New Jersey. Kozel a varos, ha megis meggondolnad magad es dolgozni szeretnel menni.

En nem hiszek a langyos kulvarosi eletben. Az elete akkor valik langyossa az embernek, ha hagyja, hogy az legyen.

A szuletett felesegek egy kitalalt dolog es valoban vannak otthon "ulo" anyukak - mert itt meg nem halt ki az, hogy a ferfi eltartja a csaladjat. De azok a nok akik otthon vannak legalabb 3-4 gyerekrol gondoskodnak, tehat az mar egy foallas!!!!

2008. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%
Én ha azon a részen élnék, akkor az Edward Prince szigeten élnék.... mondjuk az Kanada és nem USA.
2008. jún. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Pontosan ezekre voltam kíváncsi köszi :)
2008. jún. 3. 20:09
 6/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló lelkitársam :):)
2008. jún. 3. 20:10
 7/21 anonim válasza:
100%
Szerintem Florida
2008. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Én Jacksonville-ről nagyon jókat hallottam.Egy barátnőm volt kint 3hónapot magyar rokonainál.(Florida)

Itt állítólag csak családiházak vannak.Legalábbis nagy része.

Bitzosan könnyebb megélni mint itthon,még kisvárosban is.

2008. júl. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
Én írtam az Edward Prince szigetet :) csak nem egy hasonlóan Avonlea őrült-tel (jó értelemben) van dolgom mint amilyen én vagyok? :)
2008. júl. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
:)
2008. júl. 9. 08:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!