Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha kiutazok, az egyesult...

Zolla kérdése:

Ha kiutazok, az egyesult allamokba es veletlenul elfelejtek hazajonni, mennyi eselyem lenne munkat talalni szemelyi edzokent?

Figyelt kérdés
Komoly kurzuson szereztem Londonban 4000 £ volt es 1 evig tartott. Ebben aztan minden foldi jo megtalalhato mint extra modulok. Ugy mint sport taplalkozas +, mixed martial arts, uzlet es management, motivacios interju es pszichologia, circuit training. Es tapasztalatom is van dogivel. Visszajonni mar nem akarok. Tudom hogy ez fekete, de hat na. Meg mindig jobb mint ha pincerkent probalnam.

2013. febr. 25. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem sok esélyét látom, hogy munkavállalási engedély nélkül alkalmazzanak. És ha véletlenül elfelejtesz hazajönni, akkor igencsak meg kellene húznod magad és nem pedig reklámozni magad, hogy személyi edző vagy...
2013. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha elfelejtesz hazajönni, akkor lehet belöled mosogató, esetleg pincér, vagy takaritó, ennél több nem, mert nem kapsz munkát. Feketén legfeljebb az aljamunkákra vesznek fel, ugyanis ha kiderülne, a munkavállalót is komoyan büntetik, és ezt senki nem vállalja.


Vagy szerzel hivatalos engedélyt arra, hogy ott dolgozhass, vagy semmi esélyed normálisabb munkákra.

2013. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Hányszor írod még ki ezt a kérdést??

Tudod jól hogy illegálisan személyi edzőként nem fogsz tudni dolgozni. Legfeljebb favágónak, vagy mosogatónak mehetsz el..

2013. febr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A elozok vegulis mar leirtak a lenyeget, de leirom en is, hatha igy vegre megerted.


Kijon egy magyar, mint turista, itt felejti magat. Illegalis lesz. Ha talal egy masik magyart (vagy barkit) aki segit neki, akkor esetleg szerez munkat idos nenire vigyazni, vagy gazdagoknal takaritani, es kb. ennyi. Aztan ha vmi baj tortenik az otthoniakkal, es haza kell mennie, akkor bye-bye USA, mert ide vissza tobbet nem johet. Ha marad, akkor evekig elhet illegalisan, de az orszagot elhagyni nem tudja es ugy nagyon nem is tud mihez kezdeni, marmint eldegel, de elobbrejutasra nem sok esely van papirok nelkul.


Fenti peldaban a munkaltatok mind maganszemelyek, akik nem valoszinu hogy kapnak egy munkaugyi ellenorzest.


Barmely mas ceg/uzlet/etterem/kocsma/stb az "eletet" kockaztatja, ha illegalis embert alkalmaz, ugyanis nemcsak komoly penzbuntetes jar az ilyesmiert, hanem a fonokot/tulajdonost meg bortonbuntetesre is itelhetik. Mondanom sem kell, hogy az illegalis munkast pedig viszik a repterre es felteszik az elso gepre...


Vagyis nagyon keves az esely arra, hogy a szakmadban el tudj helyezkedni, hacsak nem talalsz egy nagyon gazdag maganszemelyt, aki felvesz teged mint szemelyi edzot. De ez meg nagyon valoszinutlen, mert referenciak, itteni papirok nelkul nem igen fog benned megbizni senki, hacsak nincs egy ismerosod aki beajanl valahoval. Megegyszer, csakis maganszemelyhez! Cegek ugy kezdik, hogy papirok?

2013. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Eloszor is nem vagyok hulye, fogyatekos, ertetlen........... Hidd el nekem is kivan a .......... hogy nem kapok ertelmes valaszt csak a sablon szoveget elsonek leirtam a kerdest normalisan a-tol z-ig arra jott a sablon szoveg ami a konyokomon jon mar ki. 1 ertelmes linket kaptam amin hasznos dolgokat talaltam. De en szerencsetlen elmebeteg ugye tovabbra is kivancsi voltam a szponzoros kijutas hogyan mukodig gyakorlatban esetleg valaki ertelmeset tud irni, tapasztalat alapjan, nemzetkozi cegen keresztul ki lehet- e jutni, vagy mennyire nepszeru ez a szakma......... esetleg elfogadhato- e ez a kepzes vagy nem szeretik az angolt. Mennyi eselyem lehet? 1 valasz erkezett: 0 Hat ezzel is ki lettem segitve. Reszben igaz, hogy harmadjara mar nem irtam bele a nemzetkozi ceget es szponzort. Sajnalom. Ha valaki ki akar jonni Londonba en is irjak annyit hogy fogsz egy repulot es kijossz? Vagy leirom hol erdemes munkat es szallast keresni, mik azok a papirok amiket elsonek el kell intezni stb. De hat en csak ilyen ertetlen vagyok. En is tudom mi illegalis es mi nem. De peldaul nem igazan mondott senki semmit Obama bevandorlasi reformjarol, lesz -e belole valami vagy csak mexikoiakra es del Amerikaiakra vonatkozik. Utolso valaszolo, koszonom, hogy te legalabb vetted a faradsagot es irtal egy rendes valaszt. Meg maradt megvalaszolando kerdes de ne aggodjatok nem fogok 4. kerdest is irni, elvegre nem akarom vesztegetni a draga idotoket. Ha meg mar megiscsak rakattintottatok a kerdesemre, (ami nem kotelezo) legalabb ertelmes valaszt is irhatnatok, nem csak a sablon szoveget. Koszonom szepen.
2013. febr. 26. 21:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Most mégis..hülye kérdésre mit vártál? "elfelejtek hazajönni". Igazad van, azt kellett volna írnom, ha ilyen hülye vagy, szedjél Cavinton...
2013. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Edesanyad meg fogamzasgatlot na szevasz.
2013. febr. 26. 21:23
 8/16 anonim ***** válasza:

"Ha talal egy masik magyart (vagy barkit) aki segit neki, akkor esetleg szerez munkat idos nenire vigyazni, vagy gazdagoknal takaritani, es kb. ennyi. "

De az is lehet, hogy nem munkát szerez neki, hanem jól átcseszi... aztán megy majd a sírás, hogy a magyarokat el kell kerülni, mert milyen kötsögök... De nyugi, az új, kiszolgáltatott bevándorlókat a régebbi bevándorlók mindig megszopatják, nemzetiségtől függetlenül.


Azt, hogy az adott munkakörre van-e kereslet, azt ugye könnyen meg tudod nézni állásközvetítő portálokon. pl Craigslist: [link]


De, hogy illegálisként van-e esélyed elhelyezkedni személyi edzőként... Őszintén nem tudom, hogy milyen választ vártál.

2013. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"A The New York Times forrásai szerint a Fehér Ház nem amnesztiára gondol, mert a legális tartózkodási státus elnyerésének feltétele lesz, hogy a kérelmező visszamenőleg rendezze a törvénytelen tartózkodása miatti bírságokat, adóhátralékokat és egyéb adósságot.

A készülő koncepció értelmében országszerte ellenőrizni kell majd az újonnan felvett alkalmazottak jogi státusát. Ugyanakkor több vízumot adnak majd ki az amerikai hatóságok és a jól képzett bevándorlók számára megkönnyítik a maradást. Az alacsony képzettségű munkavállalók számára vendégmunkás-programokat fognak indítani."

2013. febr. 26. 21:36
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Kedves kérdező.

Fel vagy háborodva hogy már háromszor felteszed ugyanezt a kérdést, és mindenki azt írja hogy Amerikába kijutni szinte lehetetlen, vagy azt írják hogy illegálisan nem fogsz tudni edzőként dolgozni.

Hogy miképpen lehet kijutni Amerikába ez a kérdés is kismilliószor lett feltéve mások által. Csak utána kellene olvasni hogy mik a válaszok. Én utána olvasgattam és voltak akik hasznos linkeket küldtek.

Utána lehet olvasni annak is hogy Amerikában, sőt egyes államokban mik a keresett szakmák. A személyi edző nem kereset szakma.

Megjegyezted hogy ha valaki Londonba készül te részletes információt adsz. Azért Anglia és Amerika nem ugyanaz, ezt te is tudhatnád.

Akárki aki tud angolul van némi tőkéje annak ezerszer könnyebb Londonba mennie, mint New Yorkba.. Nem kell elmagyaráznod hogy hogyan lehet kijutni Angliába, mert jó magam is 6 évig éltem ott. Angliába nekünk uniós állampolgároknak nincs pontrendszer. Nem kell munkavállalási engedély, sem zöldkártya. Csak kirepül, szállást keres, majd munkát, Jó nyelvtudással dolgozik is az illető.

Ezzel szemben Amerika nem ilyen egyszerű. Ezt neked is tudnod kéne. Most ismételgethetném a sok embert akik egymilliószor leírták már hogy milyen papírok, engedélyek kellenek a kiutazáshoz, hogy valaki legálisan dolgozhasson.

Ha személyi edzőként akarsz dolgozni akkor Interneten keresztül vedd fel az összes amerikai edzőterem elérhetőségét és ajánld magad mint edző. Hátha szerencséd lesz és lesz valaki aki elintézi hogy kaphass munkavállalási engedélyt. Jó magam is így jutottam ki New Orleans-ba. A munkahelyem segítségével kerültem ki.

Legálisan dolgozom, aláírt szerződéssel. Másképp nem juthattam volna ki. Bár ez nem New York, és nem Los Angeles, de Louisiana állam legnagyobb városa. Itt kint én úgy vettem észre hogy személyi edzőként nem lehet megélni. Járok jó magam is edzőterembe. itt a személyi edző a tulaj, és a fia. Vannak még hárman akik ismerősök a tulajnak de ők csak részmunkaidősek. Teljes munkaidőben egyik sem dolgozik. Így eszembe jut az is amikor Angliában éltem. Egy magyar lány volt Angliában az edzőteremnek az egyik személyi edzője. Ő is csak 4 órában dolgozott, akkor sem minden nap. Mellette fő

állásban dolgozott máshol. Szóval van egy olyan sejtésem hogy legálisan vagy feketén személyi edzőként nem fogsz tudni megélni.

De hisz ezt neked is tudnod kéne..

2013. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!