Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Valaki elmagyarázná tudna...

Valaki elmagyarázná tudna olyan térképet, amin vázlatosan rajta van az alábbi városok közlekedési hálózata?

Figyelt kérdés

New York, Los Angeles, Párizs és London.

Értelmeszerűen 4 külön térkép kéne. Ezek közül az egyikbe szeretnék költözni néhány éven belül, de még nem tudom melyikbe. Ezért meg szeretném tanulni - amennyire lehet - azt, hogy kb. hogyan épül fel a metróhálózatuk, meg persze a város. Nem kell nagy dolgokra gondolni, kb. olyan szinten mintha Budapest esetében megtanulnám a metrókat, a körutakat meg a négyes-hatost.



2013. dec. 4. 23:33
 1/10 A kérdező kommentje:

Tudom hogy elírtam a kérdést. :D

Úgy értettem, h leírná-e, vagy térképet mutatna-e amin felületesen rajta vannak a dolgok.


Pl. egy ilyenhez hasonló jó lenne:


[link]

2013. dec. 4. 23:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nagy dolog? Basszus! New Yorkban metro van A-tol Z-ig plusz még 1-9-ig. Számold ki, ez hány járat. Meg a millió busz. 5 kerület, amik akkoràk, mint a fél Dunántúl. Ehhez képest Bp. semmi. A két metróval, villamossal és az egy Nagykörúttal.

És miért kell tudni a költözéskor a közlekedési hálózatot? Kezd el intézni az amerikai letelepedést és nagyon hamar kiderül, hogy Párizs vagy London marad.

2013. dec. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
www.mta.info/nyct/maps/subwaymap.pdf - new yorki metroterkep
2013. dec. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy normális és megkockáztatom életedben nem jártál külföldön (Budapesten?). Ma már az utolsó kotvák telefonon is van térképalkalmazás, beütöd hogy innen akarok menni oda, oszt listázza melyik buszra szállj fel, le. Bőven ráérsz a kivándorlás után, ha már ott élsz nagyjából megtanulni mi merre van. Olyasmivel foglald el magad, hogy hol kapsz munkát, hol fogsz lakni, hogy nyitsz bankszámlát stb. Ráadásul NYC és LA az USA, oda nem lehet költözni csak úgy mert eszedbe jut.
2013. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell azzal kezdeni egy hozzászólást, hogy nem vagy normális... Sosem értettem, hogy az emberek hogy lehetnek ennyire arrogánsak.


Másrészt, én is tudom, hogy az USA-ban van L.A. és NYC, viszont szerzek hozzá zöldkártyát. Kint szeretnék letelepedni, végleg.


Az okostelefonokat nem csípem, ezért nem is érdekelnek ezek az alkalmazások. Egy darabig itt BP-n is használtam már ilyen alkalmazásokat, csak gáz volt, hogy a 173E megszünte után is azzal akart továbbküldeni. Szal, nem mindig naprakész.

Másrészt pedig szeretem ismerni a várost, ahol lakom. Ha nem tudsz segíteni, akkor nyugodtan menj tovább, olvass más kérdéseket. Én sem szoktam olyan kérdésekre válaszolni, amikre nem tudok. Köszi. :)

2013. dec. 6. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:

A kerdesedbol az olvasokban az merulhet fel, hogy aki ilyet kerdez az tudatlan (en nem mondom hgy az vagy, de az emberi butasag sokak zsebeben kinyitja a bicskat es ilyenkor arrogansan valaszolnak)...


A gugli nalad is ingyenes, ha beirod, hogy LA metro, vagy NY metro (vagy public transport) akkor rengeteg talalatot kapsz es kedvedre valogathatsz a jobbnal jobb, reszletesebbnel reszletesebb terkepek kozott.


Sot, gugli terkeppel jatszhatsz, hiszen beirod, hogy Abol Bbe, es nemcsak autos utvonalat ad, hanem tomegkozlekedos illetve gyalogos terkep kozul is valaszthatsz, reszletes leirassal, hogy melyik buszra szallj, hol szallj le, meddig setalj a masik megalloig stb. Magyarorszagon a gugli terkep nem mutat ilyet, de az USA-n belul igen. Beirod pl. hogy Los Angeles - Santa Monica es megmutatja melyik busz visz ki LA belvarosabol a tengerpartra. Beirsz tettszoleges new yorki cimeket es idore pontosan megmutatja, hogy merre menj, mire-mikor szallj fel stb.

2013. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is ismerem ezeket az alkalmazásokat. Csak nem szeretném őket használni. Hagyjuk is akkor az egészet, térképet én is találtam már sokat. Csak nem az visz előre, hogy azokat megnézem 100x.


Leírom mire gondoltam volna pl. Budapest esetében:


Van 3 metró, 1 épül. A város két részre oszlik: Buda és Pest. A belvárost a Nagykörút határolja, ezen jár egy nagyon ismert villamospár: négyes-hatos. Kedvelt rekreációs hely a Városliget és a Margit-sziget többek között. Valamint meg kell még említeni, hogy van egy olyan része a városnak, hogy Csepel-sziget. A külvárosban érdemes lehet HÉV-vel közlekedni. A metrók reggel fél 5 körül indulnak, éjjeli metró-közlekedés nincs. (Mmint, éjfél és hajnali 4 között)

A BKK bérlete mindegyik járatra jó, kivéve hétvégén a hajójáratokra. Hétköznap érdemes lehet ezzel városnézni, mert hétköznap érvényes rá a bérlet.

A leggázabb hely a városban a 8. kerület, annak főleg a Diószegi utca stb. része, azt érdemes kerülni.

A város pókhálósan épül fel, tehát körutak és kívülről befelé vezető utak. A buszokon az E jelzés express-t jelent, tehát kevesebb helyen állnak meg mint a nem-E jelű buszok. Az A jelzés pedig betétjáratot jelöl, ami rövidebb útvonalon jár mint a többi.


Kb. egy ilyenre gondoltam, ez szerintem kezdetnek, egy olyannak aki nem ismeri Pestet, sokat segíthet, hogy megértse mi az a négyes-hatos, vagy épp miért van 7-es és 7E busz.. és mi a különbség. Meg mi az hogy körúton kívül lakni. Meg mondjuk még beleírtam volna hogy 4 fejpályaudvar van: Keleti, Déli, Nyugati és Kelenföldi, vannak még kisebb vasútállomások is, de azok kevésbé fontosak. A vasúti közlekedés a városon belül bérlettel ingyenes.


Ja, és még azt sem árt tudni, hogy egy fontos nemzetközi repterünk van: Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér.

-

Szal, sztem egy ilyen rövid leírást sztem lehetett volna írni bármelyik városról a felsoroltak közül. Pl. mi az a párizsi RER. meg hogy mi az h "gyorsmetró"

2013. dec. 7. 01:04
 8/10 anonim ***** válasza:

NYC: www.mta.info/nyct/maps/subwaymap.pdf

LA: [link]

Párizs: [link]

London: [link]

2013. dec. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az USA-ba nem fogsz tudni csak úgy kiköltözni, a zöldkártyát nem a piacon osztogatják. De legyen igazad.

Mivel ezek közül a városok közül NYC az egyetlen, ahol sokszor megfordultam, leírom róla, amit te tudni szerettél volna és remélem, ebből rájössz, hogy mekkora hülyeséget kérdeztél.


A városban kb annyian élnek, mint egész Magyarországon. Ott élni nem igazán érdemes, hacsak nem vagy kőgazdag, mert a magas adók miatt minden nagyon drága.

A város több mint 1700 parkkal rendelkezik, 34 metró vonal van (1 építés alatt) + 116 busz vonal csak Manhattan-ben.


Maga NYC 5 részből áll: Manhattan, Brooklyn, The Bronx, Queens és Staten Island. Staten Island-re ingyenes hajójárat van, de oda úgyis csak akkor mész, ha ott laksz. Roosevelt island-re felvonóval "érdemes" átmenni, de nem egy szép hely, ott előszeretettel forgatnak thrillereket.


Városközpontnak mondhatnánk Manhattan-t, de ezzel nem leszel kisegítve, mert önmagában 87km2. A "pókháló" szerkezetet is nyugodtan elfelejtheted.


Egy-egy nagy vasútállomás és buszállomás van, szintén Manhattan-ben.


Nappal Bronx és Harlem lepukkantabb részei kerülendők, éjszaka a nagyobb tömeget vonzó látványosságokon +vízpartokon kívül szinte minden.


Remélem, te is belátod, hogy a méretbeli és egyéb kulturális különbségek miatt lehetetlen érdemlegesen megválaszolni a kérdésedet, úgyhogy nem kell más torkának esni azért, mert te tájékozatlan vagy.

Majd ha meg tudod mondani, hogy hol fogsz lakni és hol dolgozol, fogunk tudni segíteni, de így semmi értelme.

További szép napot.

2013. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
GPS :D esetleg okosteló gyakran frissítik és sokminden rajtavan a térképükön :D
2013. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!