Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nevadában vagy Kaliforniában...

Nevadában vagy Kaliforniában lehet találni könnyen munkát?

Figyelt kérdés

Jelenleg itt élek és dolgozom az USA-ban, konkrétan Baltimore-ban. Egy nagyon jó barátommal jöttem ki január elején. Magyarok által szervezett munkát vállaltunk, de sajnos nem annyira jön be, mert kevesebb a pénz amit ígértek.

Szeretnénk átmenni Kaliforniába vagy Nevadába dolgozni. Valaki tud olyan magyar munkaközvetítőt aki oda el tudna helyezni? De ha nem közvetőn keresztül, akkor más módon lehet ott valahogy munkát vállalni?

Angolul alap fokon beszélünk mindketten. (Jelenleg ESTA-val vagyunk itt, mint ahogy a legtöbben.)



2014. jan. 30. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a tervetek az hogy tovabb maradtok a megengedett 3 honapnal akkor New Yorkot ajanlom, vagy valamelyik olyan nagy varost ahol a tomegkozlekedes megoldott. Kaliforniaban es Nevadaban gepkocsira lesz szuksegetek es jelentosen megno az eselyetek az igazoltatasra.

New Yorkban sok magyar dolgozik illegalisan, veluk probaljatok meg kapcsolatba lepni - ossze tudnak hozni a fekete munkakat kikozvetitokkel.

2014. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
ESTA-val nem lehet munkát vállalni...
2014. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


gondolom, hogy ezt legtobben tudjak...es a kerdezo jelzi, hogy feketen dolgozik


Szerintem is a korulmenyeket tekintve New -York az elhetobb hely

2014. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Tudom, hogy ESTA-val nem lehet munkát vállalni, de én kapásból egy hónap alatt, csak itt helyben legalább 50 embert ismertem meg aki így dolgozik itt.

New York-ba valóban sok a "fekete" magyar munkás, de viszont az építőiparon és a idősgondozáson más nem nagyon van feketén.

Los Angelesben is nagyon sok a magyar, de sajnos ott nincs ismerősöm akivel konkrétan fel tudnám venni a kapcsolatot.

Egyébként én úgy tudom, hogy a rendőr nem cseszegethet azért mert valaki túltartózkodott az ESTA-val, mert az amerikai rendőrségnek nem tartozik a jogkörébe.

2014. jan. 31. 00:46
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

"Egyébként én úgy tudom, hogy a rendőr nem cseszegethet azért mert valaki túltartózkodott az ESTA-val, mert az amerikai rendőrségnek nem tartozik a jogkörébe."


Magyarázd el neki. :))

Szerintem jelentési kötelezettségük van a szövetségiek felé.

2014. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a rendor nem erdeklodhet az emigracios statuszod felol..


ha megallitanak nyugodtan mondjad, hogy turista vagy

2014. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A bevandorlas az szovetsegi (federal) ugy.

A rendornek varosi/allami (city/state) fennhatosaga van.


Megkerdezheti a statuszodat, de:


1. jogodban all hallgatni es megtagadni a valaszadast

2. ha megmondod neki az igazat (pl. hogy illegalis vagy) akkor neki kotelessege jelenteni a bevandorlasiak fele. De csak megadja nekik neved/cimed, ami infot epp megtud toled; nem fog bilincsbe verve bevinni. Legalabbis azert nem, mert illegalis vagy.

2014. márc. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?

USA-ban maradtál?Melyik államban vagy jelenleg?

2020. jún. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!