Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Észak-Amerika, kiutazás,...

Észak-Amerika, kiutazás, munkavállalás, ez így elméletben tényleg így van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előre szeretném mondani, hogy ez az egész, csak érdeklődés, tehát nem akarok kint dolgozni meg stb, tehát nem kell mondani, hogy nem lehet munkát kapni, stb.... :) . Szóval az érdekelne, hogy tegyük fel kimegyek amerikába turista vízummal, szépen beengednek, stb, és ez idő alatt (ha jól tudom max 90 nap? ha nem jó, nyugodtan javítsatok ki) találok egy legális munkát, akkor kérhetem ott kint a munkavállalói vízumot? Vagy van valami ehhez hasonló lehetőség? Csak mert mondta nekem a bátyám, hogy ki akar utazni túristaként Floridába, és akármit, de valamit megpróbál vért izzadva is találni,a szakmája szobafestő- mázoló meg asszem gipszkartonos vagy mi, és kíváncsi vagyok, hogy nagyot mondott-e vagy igaz. Előre is köszönöm a válaszokat! 26/l
2014. márc. 20. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem ilyen egyszeru, ezert vallal sok magyar illegalisan hasonlo munkat es lepi tul a megengedett tartozkodasi idejet.

A testvered sokkal jobban jarna, ha az EU-ban keresne a szakmajaval munkalehetoseget.

Az eselye Floridaban ilyen allasban legalisan elhelyezkedni egyenlo a nullaval.

2014. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 fGhw39-84th ***** válasza:
Legális munkavállalási vízum szobafestőknek? NO FUCKING WAY! A rendes munkavállaló (H) vízumok száma korlátozott (kb. 5oooo egy évben). Minden évben egy időpontban válik lehetővé a cégeknek, hogy támogatásra méltó munkerő számára igényeljenek belőle. És persze a vízumok nagyrészét a tech óriások (google, apple, Ms) szerzi meg, mártcsak azért is, mert rettenetesen drága és bürokratikus ilyen vízumot igényelni. A keret kb. 4 nap alatt kimerül. Ezután egy évig SENKI nem kap H-s vízumot.
2014. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tenyleg 26 eves vagy???? Uristen, ugy fogalmazol, mint egy 10 eves:

Előre szeretném mondani... ilyet nem hasznalunk...

tehát nem kell mondani, hogy nem lehet munkát kapni.... dehat ha nem lehet munkat kapni, akkor megis mi a faszt mondjunk? Hogy persze jojjon csak a testvered, a cegek ket kezzel fognak utana kapdosni?


A testvered nem mondott nagyot, mert az itteni magyarok fele ugy jott, hogy turistakent majd itt felejtkezett, majd igy vagy ugy szerzett papirokat.

ESTAval (igen, 90 napot lehet maradni) nem lehet dolgozni hivatalosan es ha talal is munkat, nem fogjak alkalmazni hivatalosan. A hivatalos papirok intezesehez el kell hagynia az orszagot, ugyanis aki ESTAval lepett be az orszagba, az nem kerhet statusz modositast, vagyis ESTAs-bol nem lesz dolgozo vagy tanulo. Az egyetlen utja, hogy ESTAs statuszt modositson, az az, ha hazassagra lep egy amerikaival.

2014. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
oks, köszönöm, és a nyelvtant is, tipikus mentalitás, látom a kivándorlókban is megmarad a tipikus itteni "vér" :) , de jó tudni, hogy egy 311 591 917 lakosságú (hivatalos, gondolom sokkal több) országban nincs munka, főleg bevándorlóknak, végül is csak az ország fele bevándorló, jah, hogy mind atomfizikus, értem :) , tényleg igaz, hogy nem szabad magyaroktól érdeklődni semmit, és kint messzire el kell kerülni őket, rosszabbak, mint a svábok, emberek, aki akar, az itthon is dolgozik, ott is dolgozik, aki tengődik, lébecol, az itthon is munkanélküli, és ott is.......
2014. márc. 22. 18:02
 5/7 fGhw39-84th ***** válasza:

Te mégis mi a tökömnek tetted fel a kérdést, ha eleve azt gondoltad, hogy tudod a választ? Megsúgom, hogy azok a válaszok, amiket kaptál teljesen reálisak. Ha komolyan azt hiszed, hogy LEGÁLIS munkát fogsz kapni szobafestőként, hát öregem, egy hatalmas álomvilágban élsz.


És még valamit. Azok a magyarok, akikkel itt találkoztam nagyon segítőkészek és kedvesek voltak. Elárulom, hogy az olyan magyarokkal vannak a problémák, mint amilyen te is vagy: követelőzik, és, ha szembesítik tévképzeteivel, akkor kivágja a hiszitit, és elkezd tipikus magyarozni. Na, az ilyen metalitástól kap minden jóérzésű ember hányingert.

2014. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

fGhw39-84th nevű felhasználó, uristen mennyire a szivembol szoltal!!!!


Kerdezo, en kinti magyarkent az elmult 10 evben tobb magyarnak segitettem (akar szemelyesen, akar emailben) mint Magyarorszagon toltott kb. 20 evem alatt! Fogalmad sincs mi folyik itt, de sirni tud a szad neked is.... Semmi baj, ezzel a legtobb hazai igy van :(

2014. márc. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fGhw39-84th ***** válasza:

Engem nagyon zavar ez a tévképzet a kinti magyarokról... hogy átverik egymást meg ilyenek. Ez egyszerűen nem igaz. Az a gondolom, hogy valóban vannak szélhámosok, akik persze azokat szemelik ki, akik a kérdezőhöz hasonlóan fogalmatlanul kijönnek, és persze nem tudják, hogy merre hány méter, teljesen kiszolgáltatottak, és nyilván át lehet őket verni.


De eleve nagyon nem szeretem, amikor valaki "tipikus magyarozik", ez a legundorítóbb szokás, amit el tudok képzelni. Ezzel pontosan ők maguk válnak olyan "tipikus magyarrá", akivel senki nem akar találkozni.

2014. márc. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!