Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kaliforniában milyen veszélyes...

Kaliforniában milyen veszélyes állatok vannak? Mi a teendő, ha mondjuk a kocsiba találok egy kígyót?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 14:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Ne engedd vezetni!
2014. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Az ott élők ismerik azt a telefonszámot, amit ilyen esetben lehet hívni.
2014. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
És még mit találhatok kígyón kívül?
2014. jún. 18. 16:07
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
krokit ... de azt se engedd vezetni
2014. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
Amikor én arra jártam, egy medve ült be az anyósülésre. Alig bírtam kitessékelni!
2014. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
A medvét se engedd vezetni!
2014. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Jójó, még én is megmosolyogtam a humoros válaszokat.


Jövő szeptemberben kiutazok, több lehetőség közül választhatok. Az egyik ilyen San Diego, ugye teljesen más éghajlat, ebből következtetve olyan állatok, amiket max. az állatkertbe láthattam. Szégyen, nem szégyen, én baromira félek az állatoktól, meg a tornádótól (de ez mellékes).

A többi lehetőség a keleti oldalon, és északabbra van. Ott már feltűnnek ismerős állatok, bár azt hiszem a medve, meg a farkas még itt is menő (mondjuk nem egy nagyváros kellős közepén).

Olyan 70%-ra már eldöntöttem, hogy maradok a napfényes Kaliforniánál. De akárhogy próbálok rákeresni, hogy vajon mi olthatja ki az életemet, vagy béníthat le, nem igazán találok bővebb információkat.

2014. jún. 18. 17:58
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi olthatja ki az eletedet? A szivinfarktus, amit a kocsiban kapsz amikor meglatod, hogy a los angelesi 8 savos autopalyanak mindegyik savja dugig kocsival es senki sehova....


10 eve elek Kaliforniaban, eddig az alabbi "veszelyes" allatokat lattam:

fekete medve a Sequoia Parkban (koztudott, hogy a fekete medve nem veszelyes, meg a bocsait felto nosteny is inkabb elindul masik iranyba ha embert lat),

skorpio (abbol tobbet is de mind doglott volt, bemasztak a kadba inni es nem tudtak kijonni es ehen haltak),

egyetlen egy darab csorgo kigyo, hegyi kirandulas alkalmaval, de amint meghallotta hogy jovunk, mar "szolt" hogy ott van... mi a kitaposott osvenyen mentunk o meg az osveny melletti bokorbol jelzett, hogy merre ne menjunk...

madarpok, szinten nem a varos kozepen, hanem erdos videken... amikor kozelitettunk fele, hogy jobban megnezzuk, elrohant a masik iranyba...

fekete ozvegy, szinten nem a varosban, hanem egy erdos videken valakinek a kertjeben


Kaliforniaban a kigyok kozul csak a csorgokigyo marasa veszelyes emberre, viszont ot a legkonnyebb felismerni jellegzetes csorgeserol.


Azert nem ide jonni, mert felsz az allatoktol, eleg nagy butasag lenne. A fentiek kozul mindegyik tud kellemetlenseget okozni de ha nem keresed oket, ok sem fognak teged. Ha varosban laksz, akkor viszont keresni kell oket, hogy megtalald, mert vagy nincsenek, vagy bazi jol el vannak bujva. Ha esetleg megis veletlen megmar/megcsip egy kigyo/skorpio, legyen nalad telefon, hogy tudd hivni a 911 vagy kerj meg akarmelyik jarokelot, hogy segitsen mentot hivni, de az esetek tobbsegeben sajat labadon be tudsz menni a korhazba es ellatast kerni.


Nehany hasznos link olvasnivalonak:

[link]


[link]

2014. jún. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors, és hasznos választ! Igen, én is pont ilyen élethelyzetekre gondoltam. Amikor maga az ember - és autó- is közelebb kerül a természethez, kirándulások alkalmával stb.. Ugyanis nem titkolt tervem, hogy időm nagy részét kirándulással szeretném tölteni.

Tudom, hogy több mint 1 év van hátra az indulásig, de már nagyon izgatott vagyok! Sose voltam még ilyen messze, ennyire más környezetben. Eddigi életem legfontosabb döntése előtt állok, és szeretnék biztosra menni.

2014. jún. 18. 19:16
 10/23 anonim ***** válasza:
Pedig még el sem meséltünk néhány felüdítő vidám történetet a pókokról. :)
2014. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!