Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » OTP Junior kártya használata...

OTP Junior kártya használata az USA-ban?

Figyelt kérdés

Az imént foglaltam le a repülőjegyem és a szállásom az Amerikai Egyesült Államokba, majd miután mindent zökkenőmentesen megoldottam beugrott az isteni szikra, hogy vajon a kártyám elfogadják majd kinn? Ugyanis lefoglaltam mindent, de pl. a hotelt majd amikor megérkezek akkor kell kifizetnem, viszont kérte a kártyám adatait. Ez így mind rendben is van, de olvastam mindenfélét már, hogy oda dombornyomott kártya kell, ez igaz? Ilyenkor akkor mit tudok tenni, ha egy adott kártyával már készítettem egy foglalást, de esetleg egy másikkal fogok fizetni odakinn?! Ilyen lehet?

Köszi előre is!



2014. okt. 3. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:

[link] elso talalat [link]

A Junior kártyák nemzetközi elfogadású lakossági bankkártyák. Fizethetsz velük Magyarországon és külföldön is. A kereskedők az ajtón kiragasztott matricával jelzik, hogy melyik bankkártyákat fogadják el.

2014. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
USA-ban leginkább VISA kártya elterjedt, ha olyanod van, biztosan fizethetsz vele.
2014. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a szálloda dombornyomott kártyát kér, csakúgy mint az autókölcsönzők.
2014. okt. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
USA-ban sok helyen csak a dombornyomott kártyát fogadják el, lehet Mastercard, Maestro vagy Visa, lényeg, hogy dombornyomott legyen.
2014. okt. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szallodakban azzal fizetsz, amivel akarsz. A kartya csak a foglalashoz kell, mert ha nem jelensz meg es nem torlod a foglalast, radterhelik a szoba arat.

Ha mar a helyszinen vagy megbeszelheted veluk, hogy mas formaban fizetsz, pl. keszpenzben vagy masik kartyaval.


Az uzletek bejaratanal az ajton a cimke altalaban Visa, Mastercard, Amex es Discover - ezeket a kartyakat fogadjak el. Mivel a te Junior kartyad debit kartya (es nem hitel) elkepzelheto, hogy problemad lesz vasarlasnal. Az egy dolog, hogy a repjegyet online ki tudtad fizetni vele, az meg egy masik, hogy pl. egy uzletben nem biztos h mukodni fog.

Nekem CIB lakossagi folyoszamlas debit kartyam volt, amivel pl. tankolni nem tudtam, mert a benzinkut nem a pin szamot kerte, hanem a lakcim iranyitoszamat, ami az USAban 5 jegyu. Bementem a kutra es mondtam a manusnak, hogy itt ez a kulfoldi kartya, csinaljuk ugy mintha hitel kartya lenne. Elkerte a szemelyim, hogy lassa, hogy a kartyan levo nev az en vagyok es utana fizettem a kartyaval. Hitelkartyas vasarlasnal altalaban megnezik, hgoy a nev egyezik annak a nevevel aki hasznalja, illetve a blokkot ala kell irni.

De volt olyan is, ahol siman elfogadtak es a pin kodot be kellett utni, de debit kartyat elvbol nem hasznalok, mert nem biztonsagos. Ha vki lenyulja a szamot, akkor az egesz vagyonodtol megszabadit, mig a hitelkartyaval ilyen gondod nincs, mert nem a sajat penzed nyuljak le.


ATM-bol penzt felvenni a Junior kartyaval koltseges lesz, kb. masfel-2, akar 4-5 dollar is tranzakcionkent, attol fugg hol hasznalod!

2014. okt. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!