Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Így megkaphatom az állampolgár...

Így megkaphatom az állampolgárságot Kanadába?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Apukám kint él Kanadába és elvileg úgy van, hogy meg fogja kapni az állampolgárságot! Ha én ki megyek akkor így jobban megkaphatom vagy ugyanúgy kezelnek mint ha nem lenne kint?



2014. okt. 31. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

semmi előnyöd nincs

főleg hogy apád se állampolgár

2014. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kanadában.


Tényleg nehéz felfogni hogy miért nem tudnak az emberek keresni és olvasni. Itt [link] van minden.


Azonfelül... tényleg ennyire nem ismerik az emberek a világot?


Komám, az állampolgárság az a második lépcső, általában nagyjából félautomatikus, valami nyelvtudás, valami pénz kell hozzá, itt Kanadában van egy egyszerű vizsga is, igazán nem nagy ügy, én most tettem le májusban.


A probléma a kivándorlással van. Ha édesapád itt permanent resident akkor 19 éven aluli gyermeke kivándorlását támogathatja [link] english/immigrate/sponsor/index.asp amikor gyerek szponzorálására adnak be igényt, azt általában viharsebesen (most 41 nap) elbírálják. Utána ha megvan az akkor Bécsben kell beadnod a bevándorlási kérelmet, körülbelül másfél év amíg elbírálják.

2014. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem, nem kaphatod meg akkor se ha apukád megkapja.

az én édesapám 1989ben kapta meg de én 1998ban születtem meg, megkaphattam. de tegyük fel ha 2005ben kapja meg én pedig ugyanúgy 98ban születek, nem kaphatom meg. tehát a lényeg ebben az, hogy apukád hamarabb kapjon állampolgárságot a születésednél. szóval nem.

2014. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Igaz, én azután születtem hogy anyukám már állampolgár volt(kanadai), de csak 4 éves koromban döntött úgy anya, hogy megcsináltatja nekem is. Egyenes ágon(gyerek,szülő) átadható az állampolgárság még most is, én úgy tudom. El kell indítani egy folyamatot a nagykövetségnél és meglátjátok sikerül-e(persze csak ha kész van apukádé). Mi is elindítottunk egyet, anyukámtól nagymamámnak szeretnénk állampolgárságot, mert erősen gondolkozunk a kiköltözésen.
2014. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!