Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Menyi idő az utazás New Yorkba?

Menyi idő az utazás New Yorkba?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne egyébként:

-Mennyi idő míg Budapestről New Yorkba repülök?

-Ha pl. reggel 11 órakor elmegyek, az ottani idő szerint mikor érek oda?

-Mennyi egy repülőjegy oda?

-Nincs útlevelem. Mennyi idő azt csináltatni és mennyibe kerül?

-Mennyi pénzt vigyek magammal, mennyit váltassak fel, ha egy hétre megyek?

-És mi kell még egy repüléshez esetleg?


2010. márc. 26. 17:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

èn úgy tutodm nincs közvetlen járat már New Yorkba. Londoni átszállással kb londonig 2,5 óra ott pár óra várakozás és azt hiszem 6 óra Londontól. az idöeltolódás tölünk 6 óra.

A repjegy németországból kb 700-1000€ között van. ùtlevél kell, ez nyáron sokáig tart megcsináltatni. Amerikai beutazáshoz kell az újlenyomatod is.

De nincs vízum de ellenöriznek minek mész az országba és ha nincs elég lóvád vagy nem szervezett úttal mész akkor vissza fordítanak a reptéren. èrdemes ha város nézésre mész szervezett úttal menni akik repcsit és szállást foglalnak neked, és lehetöséged van magyar idegenvezetésre is.

A belépök azért sokba kerülnek, rengeteget lehet nézelödni. Egy jó cipö kell mert sokat lehet menni.

2010. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel, bár én 2 hétre akarok menni.
2010. márc. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
De én most néztem a bp-i repülőtér honlpaján nem tusom, hogy most érvényes-e az a menetrend, de ott volt h New Yorkba is van közvetlen járat. Akkor lhet h nem mostani. De New York-ban dollár van nem igaz?
2010. márc. 26. 19:03
 4/27 anonim ***** válasza:
Igen, amerikai dollár van náluk.
2010. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
És kb. mennyit kell beváltani Ft-ból hogy elegendő legyen ott egy hétig? Mondjuk nem tudom mi mennyibe kerül..
2010. márc. 26. 20:14
 6/27 anonim ***** válasza:

A Deltának van közvetlen járata. Oda az út 9,5 óra, vissza 8,40 perc kb.

6 óra az időeltolódás és kell az új piros útlevél. 5 vagy 7 ezer Ft 10 évre. De ez nem biztos. Okmányirodától függ, de kb. 1-1,5 hét alatt kész van. Vizum nem kell, csak ESTA beutazási engedély.

Repüléshez bazi nagy türelem kell, mert iszonyú unalmas és hosszú. Ha jót akarsz magadnak, akkor a folyosó mellé veszed a jegyet és nem az ablak mellé. Igy bármikor fel tudsz állni. Igyál sokat és próbálj aludni.

Hogy mennyi pénzt vigyél azt igy nem tudnám megmondani. New Yorkban 100-500 dolláros szállodai szobaárak vannak/éjszaka. A 100 dolláros nagyon olcsó és lepukkant helyen van és 500 dollárért sem Hilton minőséget kapsz. A kajára számolj 30-80 dollárt naponta. Ha nem akarsz párizsis zsömlét enni egy hétig. A belépőjegyek 20-25-50 dollár körül vannak és 2,50 egy út metróval vagy busszal. Dombornyomott bankkártyát vigyél és akkor nem kell pénzt váltani. Kártyával mindenhol lehet fizetni és jobban szeretik, mint a kp-t.

2010. márc. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hát elég drága repülés lesz, de egyébként egy barátomhoz megyek, szóval nem hotelbe. :)
2010. márc. 27. 11:52
 8/27 A kérdező kommentje:
És mire számítsak? Mennyibe kerül egy jegy visszafele kb.?
2010. márc. 27. 19:06
 9/27 anonim válasza:
Én holnap megyek közvetlen járattal Bp-ről. Kb 10 óra lesz az út. Nekem az útlevelem (szintén nem szezonban, mint most) kb 4 nap alatt készült el és nem kértem gyorsítottan. A többit még én sem tudom.:) (szervezett úttal megyek)
2010. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Előző vagyok: ja és kell vízumszerűség, nem tudom mi a pontos neve. Nekem az ut. iroda megcsinálta neten, de nem tudom mi a cím, ahol ki lehet tölteni.
2010. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!