Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Magyar állampolgár érvényes...

Magyar állampolgár érvényes EU-s jogsival vezetheti kint az amerikai ismerősének az autóját?

Figyelt kérdés

Olyasmit olvastam hogy ott az autóbiztosítás személyre szóló ezért csak az vezetheti az autót aki ezt a biztosítást megkötötte.

Igaz ez?


2016. febr. 6. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Bèrelt autót vezethetsz. Ismerősèt csak akkor ha kötsz magadnak ideiglenes biztosítàst.
2016. febr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
utasbiztosítás nem jó ahhoz?
2016. febr. 6. 13:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Bérelt autóhoz méginkább ajánlott a biztosítás.. egyébként vezethetsz, de én úgy tudom ki kell váltani a nemzetközi jogosítványt, pár ezer forint.
2016. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És nem, nem jó az utasbiztosítás.
2016. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom hogy a nemzetközi jogosítvány egy kis füzet ami a 80-as évekre emlékeztet és egy amerikai rendőr ugyanannyira nem tud vele mit kezdeni mint egy magyar jogsival.
2016. febr. 6. 17:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Tényleg úgy néz ki :) Én nyáron voltam Amerikában, és azt az infót kaptuk, hogy kötelező.. viszont arról nincs infóm, hogy valóban elkérik-e a rendőrök ha megállítanak :D
2016. febr. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kint élő magyartól hallottam hogy megállította a rendőr, ő meg dugta az orra alá a nemzetközi jogosítványt. A rendőr csak nézegette de nem tudott mit kezdeni vele így tovább engedte az autóst.

Azt mesélték hogy nem állítanak meg ok nélkül, kivétel ha pl keresnek valakit akinek pl hasonló kocsija van mint neked. Ha megállítanak akkor tuti vmi hülyeséget csináltál.

2016. febr. 6. 17:43
 8/14 anonim ***** válasza:
Ami pedig a biztosítást illeti, saját autóval nem tudom mi a helyzet, de bérelt autónál a sofőrre van a biztosítás kötve, és nem az autóra, ezért nem is vezetheti más a kocsit, csak akit felírnak a sofőrlistára. De kérdezz rá az ismerősödnél, biztosan meg tudja mondani, ha pedig nem, helyiként könnyebben utána jár. :)
2016. febr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
En vezettem EUs jogsival, de berelt autot. Ide nem kellett a nemzetkozi jogsi. Viszont a berelt kocsikon mas a biztositasi formula mint a szemelyes hasznalatu, magantulajdonban levo autokon. Az ismerosodnek kell utanakerdeznie a biztositonal hogy milyen feltetelekkel lehet masik szemelyt akar ideiglenes jelleggel rairatni az autoja biztositasara. Ez biztositotol fugg, illetve a biztositasi formulatol amit az illeto fizet. Az enyemen pl egy evben haromszor van lehetosegem arra hogy egy meghatarozott idoszakra rairathassak valakit a kocsim biztositasara. Ezt ilyenkor a biztositonal kerelmezni kell, a papirjaidat el kell kuldeni nekik, es a meghatarozott idoszakra akkor biztositva vagy vezetokent. A biztosito viszont a sajat belso szabalyainak megfeleloen kerhet nemzetkozi jogositvanyt.
2016. febr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én max csak kipróbálnám az autót miközben mellettem ül a tulaj.
2016. febr. 7. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!