Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy él az Usaban egy szegény,...

Hogy él az Usaban egy szegény, középosztálybeli és gazdag család?

Figyelt kérdés
Aki járt màr az Usaban azokat kérdezném. Kb milyen jövedeltől számit ott szegénynek,középosztálybelinek vagy gazdagnak egy család?
2016. júl. 26. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon eltérő a helyzet államonként. New York, California államokban még a 60-80 ezres éves fizetés sem elég a jól kereső kategóriához. Missisipiben meg 20-25.000-rel már nagyon jól élsz. Nagy átlagot tekintve olyan 45.000 dollár az évi átlagkereset, de igen nagy a szórás, még államokon belül is. Szegénynek amúgy az számít statisztikailag, aki nem keresi meg teljes munkaidőben az évi 20.025 dollárt. Mi Atlantától északra élünk egy kisvárosban(Georgia állam) a feleségemmel, ő a postánál dolgozik, 24.000 dollár éves fizetése van, de mivel szövetségi állás, biztosabb, és jár nekik sok minden, ami egy magánszektorban dolgozónak nem biztos. (pl. fizetett szabadnap, egészségbiztosítás). Én 38.000-et keresek évente, egy kis informatikai cégnél vagyok helpdeskes. Nagyon szépen megélünk, anyagi gondunk nincsen, persze nem eszünk lazacot minden nap, de mindenre bőven jut, és papírforma szerint 2-en együtt, családi jövedelmeket tekintve, átlag életvitelt folytatunk.(3 szobás ház, 2 autó, heti kirándulások, éttermezés heti 2-4 alkalommal. Ez itt mind átlag, közel sem rongyrázás.)

Ha kérdésed van, szívesen válaszolok, akár privátban is.

2016. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Uristen elozo, komoly amit irsz.


Oke kerdezo, tessek az en peldam, hogy lasd a kulonbsegeket amiket fenti honfitarsam irt.

Mi ketten a parommal Californiaban elunk es a parom keres annyit mint az elozo valaszolo a felesegevel egyutt.

Plusz nalunk ugye van meg az en fizum, ami 50K egy evben es igy tudunk olyan eletszinvonalom elni itt a napos Caliban mint ok ott Georgiaban.


Nem igazan lehet pontos valaszt adni a kerdesedre, hiszen latod, ahany allam/varos annyi fele szinvonal es penzosszeg, ami ezt a szinvonalat fenntartja.

2016. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, igen tényleg nagy a szórás. Mi New Yorkból költöztünk a jelenlegi helyünkre, ott minden drágább volt, jóval többet kerestem én is, viszont amivel többet kerestem, annyival több is ment el. 1 szobás, pici lakásért 3000 dollárt fizettünk havonta. Itt ahol most élünk, 1450 a 3 szobás, 2 fürdő, 2 garázsos ház. Atlanta közelsége miatt(30-40 perc autóval) munkalehetőségek is szép számmal akadnak szerencsére. Gyakorlatilag a jóval kevesebb bér ellenére jobban megélünk, mint New Yorkban. A kis városunkban is minden megvan, de ha nagyvárosra vágyunk, ott van Atlanta. (amúgy is ott dolgozom, így nagyváros hiányom sincs)
2016. júl. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Én vendégségben voltam Észak-karolinában. Akiknél voltam azok átlag családnak mondják magukat, de saját családi házuk volt, mindenkinek saját autó de persze nem újak, gyakran mennek kirándulni, minden évben lemennek pár napra a tengerpartra.

Na de azt nem tudom mennyit keresnek éves szinten...

2016. júl. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Gondoltam leírom mert érdekes lehet.

Mi dollárban számítva 60-70 ezer dollárt keresünk évente itthon. Ebből élünk úgy ahogy az első írta.

2016. júl. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!