Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha meghivnak a USA-ba mennyi...

Ha meghivnak a USA-ba mennyi ideig lakhatok ott?

Figyelt kérdés
Az apámnak van egy unokatestvére aki Los Angeles-ben van, és ha ők meghivnak engem/minket akkor mennyi ideg lehet lakni ott?

2016. aug. 4. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
90 nap.
2016. aug. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 90 nap az ESTA-ra vonatkozik. Vízummal tovább is maradhatsz, de szerintem azt nehezebben adják meg.
2016. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó de úgy értem ha meghivnak hogy lakjak ott :s
2016. aug. 4. 15:31
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Az semmit nem jelent, annyit, hogy igazolást tudnak adni, hogy náluk fogsz lakni. 90 napon belüli visszaútra szóló repjegy nélkül ki sem engednek a reptérről.
2016. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze ha esetleg szerzel pl tanulóvízumot az egész más káposzta.
2016. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem szamit hogy ki hiv meg. Az szamit amit a hivatal eloir. ESTAval erkezes eseten 90 napig maradhatsz az orszagban. Utana tultartozkodsz, illegalissa valsz es ha elhagyod az orszagot 10 evre kitiltanak.


Ha ESTAval erkezel az orszagba akkor nem tudsz statusz modositast intezni. Vagyis nem tudsz tanulo/munkavizumot szerezni! Ezt jo ha eszben tartod.


Ha ESTAval jossz ki, es ugy hatarozol, hogy itt akarsz elni, mert ez neked nagyon bejon, akkor az egyetlen megoldas, hogy hazassagra lepsz egy amerikaival, aki kervenyezi neked a zoldkartyat.


Mas modja nincs.


Ha tanulni/dolgozni akarsz, azt is el lehet intezni, de nem innen. Ahhoz haza kell menned es onnan intezni a papirokat, mert mint irtam, ha mar itt vagy es modositani akarsz (turistabol akarsz tanulo lenni) azt nem engedelyezik!

2016. aug. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!