Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Banff, Kanada - októberben...

Banff, Kanada - októberben még nem túl hideg az idő túrázni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeptember végén vagy október elején lenne lehetőségem Kanadában barangolni. Arra lennék kíváncsi, hogy milyen idő van ilyenkor, főként a Banff Nemzeti Park érdekelne.

Tudomtudom, google a barátom, már le is csekkoltam egy csomófajta időjárásjelentést, de azok ugye havi átlagot mutatnak.

Hirtelen szokott-e lehűlni az idő ősszel? Van-e akármilyen jelentősége, hogy szeptember végén vagy október elején megyünk?


Mert igazából valami hasonló állapotban megnézni elég király lenne:

[link]


Vagy ne is reménykedjek, már szeptemberben is lehet havazás?



2016. dec. 28. 23:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Októberben már simán benne van a pakliban a hó, különösen a Sziklás hegységben. Ott szinte biztosan hó lesz akkor. Lehet túrázni, és szoktak is, de csak bejelentetten és nyilván téli felszereléssel. A szeptember és az október közt nagy különbség nincs. Kb ez az utolsó időpont, hogy normálisan túrázni lehessen, utána már nagyon zord. 4 évvel ezelőtt voltam ott, a Lake Louise-nál is, amit linkeltél, de én augusztusban. A johnston-ban túráztunk. Ott még a nyár sem gatyarohasztó, mindig friss (crisp) a levegő, és éjjelre még nyáron is nagyon lehűl. Már akkor is téli hálózsák kellett, és reggelre az arcunk, ahol kilátszott, fagyos hideg volt.

Az októberről személyes tapasztalatom nincs, de ha nagyon érdekel, meg tudom kérdezni az unokatesóimat, akik ott élnek és járnak túrázni.

2016. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Hát igen, ettől tartottam. Talán sikerül úgy alakítani, hogy előbb menjünk. Te mikor voltál augusztusban ha megkérdezhetem, elején, közepén vagy végén?

2016. dec. 29. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:
A közepén voltam! Tizenvalahanyadikán, 2 napra. És mint írtam, már nagyon hideg volt éjjel. Nappal viszont akkor még pólóban, gatyóban lehetett túrázni. Októberben már a nap sem melegít, bár süt, így az már a beöltözős időszak arra (még városban is, nemhogy Banff-ben).
2016. dec. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!