Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy költözzek amerikába?...

Hogy költözzek amerikába? Hogy szerezzek ott munkát?

Figyelt kérdés

Tudom sok hasonló kérdés van, de igazából semmi érdemlegeset nem találtam még... Azt, hogy miért szeretnék kimenni amerikába, s ott élni most hagyjuk. Túl hosszú lenne és végülis a kérdés szempontjából lénygtelen.


Nyílván ez egy nagyon bonyolúlt dolog, de a célom mindössze a következő évtizeden belül kijutni. Még csak most érettségizek majd (18/f), utána matematikára, vagy prog infóra megyek MOn tanulni (amcsi egyetemre esélyem sincs).

Tudom, ahhoz hogy zöldkártyát kapjak 5 évet kell kint dolgoznom, ehhez munkavállalói vízum kell.

Hogy tudok munkavállalói vízumot igényelni majd? Vagy ezt csak a munkáltató tud?

Én úgy gondoltam, hogy első kőrben valami kemény fizikai munkát vállalnék (pl. favágó, vagy valami rakodó, v nt) melyhez nem kell semmilyen nagyon extra végzettség, no de ha a munkáltatónak kell igényelnie ezt a fajta vízumot, akkor gondolom abban az esetben vagyok esélyes, ha kivételes munkaerő vagyok. Ergo nem kezdthetek valami agyatlan fizikai munkával.

Így még jól is jöhet az, ha az említett szako(ko)n tanulok tovább, csak így sajna sokkal jobba ráfogok görcsölni... :/


De akkor, hogy is mennek ezek a dolgok? Mi az amit jól tudtam? Mi az amit rosszul?

Egyéb? Minden érdeke ezzel kacsolatban!


Előre is köszi!



2016. dec. 29. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Írj a Trumpnak, majd elintézi.
2016. dec. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

En azt nem ertem hogy miert pont ezen a honlapon erdeklodnek majdnem naponta az emberek ilyen ugyben ?

Mit varnak pontosan ? Valaki a U.S. Citizenship and Immigration Services - tol eppen a vonalban van es eppen tud magyarul, reagal :" Oh, erdekel hogy hogy kell Amerikaba emigralni ? Semmi gond, irok egy valaszt "

2016. dec. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

A válasz nagyon egyszerű,és a megoldás is:


Kijössz ESTA vízummal,itt gyorsan megnősülsz,és 6 hónapon belül zöldkártya lesz a zsebedben,ha jó ügyvéd segít.(Ezt-a házasságot- elősegítheted,gyorsíthatod netes kapcsolattal.)


Itt,csak az talál munkát,aki dolgozni akar(akár illegálisan is).

Eleinte bármit,és bármennyiért el kell vállalni a referenciáért,de utána lehet válogatni.


A munkavállalói engedély más úton,csak a zseniknek járható út,meg a mexikóiaknak.

2016. dec. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Diákként,javaslom,hogy egy CCUSA-szerű szervezettel gyere ki melózni(min.6 hónapot érdemes),amikor megkóstolhatod Amerikát,a nyelvet,és kapcsolatot építhetsz.
2016. dec. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Egy újabb álmodozó pistike,aki majd egyszer valamikor amerikában akar élni/dolgozni!Mindezt úgy,hogy lövése sincs a dolgokról,és közben állítja,hogy nem talált semmi hasznos/érdemleges infót az oldalon.....én javasolnám,hogy akkor erőltesd meg magad meg a keresőt mert az észak amerika rovat tele van ilyen kérdésekkel A-tól Z-ig kivesézve megválaszolva!
2016. dec. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elso es legfontosabb az az angol nyelvtudas. Ha mar megy olyan jol az angol, hogy megerted az irott szoveget, akkor ajanlom az uscis.gov oldalon rakeresni hogy usa work meg greencard szavakra, es akkor elolvasod, hogy mi a pontos/hivatalos utja annak, hogy valaki munkavizumot szerezzen illetve milyen uton-modon lehet zoldkartyat kervenyezni. Egyik sem egyszeru de nem lehetetlen.


A legtobb magyar akit en ismerek itt az USAban, azok hazassag utjan szereztek zoldkartyat. Ez a legegyszerubb es leggyorsabb.


Ismerek viszont tobb olyat is, akik munkavizumot kaptak majd abbol lett a zoldkartyajuk. Ez mar bonyeszebb es tovabb tarto folyamat, de meg lehet csinalni.


Volt anno egy magyar etterem, aki magyar szakacsokat/felszolgalokat alkalmazott, akiknek a munkaltato elintezte a papirokat. Ismerek olyat is (csak egyet), aki pedig egy egyetemen kezdett el dolgozni mint kutatoorvos. Ezekbol van kevesebb, mert ehhez tenyleg kiemelkedo szaktudas kell es ehhez neki otthon mar le kellett tenni vmit az asztalra, hogy az amcsi egyetem egyaltalan szoba alljon vele.


Ha meg sosem jartal itt, csak a tevebol van ismereted az orszagrol, akkor en is csak melegen tudom ajanlani az elozo altal emlitett tabori dolgozo allasokat. Nyariszunetben kijossz, dolgozol, kihajtak a beled, epphogy nullara kijossz a fizetesbol, de amerikaiak kozott leszel, gyakorlod a nyelvet, szerzel egy kis tapasztalatot es ha jol gazdalkodsz a zsevel, akkor meg egy kicsit vilagot is latsz.

Ezutan sokkal eletszerubb lesz az almodozasod, hogy Amerikaban akarsz elni.


Ismerek nem egy, nem ket magyart, akik szinten kijottek (fotelbol valo sok sok almodozas utan) itt voltak 6-9 honapot es hazamentek, mondvan nekik ez nem jon be. Szoval van ilyen is. Ne tegyel fel mindent egy lapra, hogy itt akarsz elni, mert lehet hogy az utobbi csoportba tartozol es akkor nehezebb lesz hazamenni, ha az itteni szamitasaid nem jonnek be.


Good luck! ;)

2016. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Munkavizumot kiveteles szakembereknek adnak vagy tehetseges muveszeknek, sportoloknak.

Akikrol en tudok hogy kimentek azok feketen vagy hazassag utjan mentek ki. A munkavizum nagyon ritka ezekhez kepest.

Inkabb tanulj nyelvet, szakmat es kimesz estaval, dolgozol vmit feketen es aztan lehet hogy ugy alakul hogy amerikai feleseged lesz. Van aki 17 ev illagalas elet utan hazasodott meg es van aki 20 eve van kint illegalisan.

2016. dec. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat... Különösen neked 6.!


Amúgy illegálisan meg nem fogok kint dolgozni (remélem máshol sem), azért örökre kiutasítanának.

2016. dec. 30. 17:04
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

Tévedsz!


Engem elkaptak illegális munka miatt.(Már 6 éve illegálisan dolgoztam.)Nem küldtek haza,csak 500 Dollár büntit kellett kifizetnem részletekben.

2016. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha meg van par eved otthon Mo-on, beadhatod a jelentkezesedet a "zoldkartya lottora ". Minden ev oktobereben lehet Rá jelentkezni, Több info az Amerikai Nagykovetseg honlapjan, de itt a munkavallalasi engedelyrol is bovebb informaciok vannak.
2016. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!