Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyibe került (nagyjából)...

Mennyibe került (nagyjából) az Észak-Amerikában töltött nyaralásod/pihenésed?

Figyelt kérdés

Milyen költségekkel kell számolni az alábbiakon kívül:

- repülőjegy

- biztosítás

- szállás

- ESTA

- élelmiszer/költőpénz

- autóbérlés


Egy 9 napos kint tartózkodás alatt kb. mennyit költ egy átlag ember élelmiszerre? Tudom, hogy ez egyénenként változó, nem szeretnék homárt enni kaviárral, de száraz kenyeret sem vízzel.


Köszönöm szépen a válaszokat!



2017. febr. 17. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Pár megjegyzés:

A kaja -sokszor- olcsóbb mint itthon. Főleg a szupermarketekben.

Nem számoltad bele a belépőket. Ha már ott vagy, akkor érdemes megnézni ezt-azt.

(Mivel nem írtál városokat, így nem lehet konkrét dolgot javasolni.)

9 napra nem érdemes menni a drága rep.jegy miatt.

2-3 hét a minimum, és minden híreszteléssel ellentétben, nem lesz sokkalta drágább.

2017. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kaja a legkisebb költsèg. Èn napi 3x ettem Taco Bell-ben, reggeli kavèmat a Starbucksban ittam. Napi 12 dollàrt költöttem ìgy. (+a vìz amit vettem olyan 1.5-2 dollàr)
2017. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
28%

repülőjegyek 480 000

Szállások 653 000

Biztosítás 92 000 AIG Travel Guard Optimal családi Travel Guard Optimal családi

autóbérlés New York - Naples 280 700 992 USD

benzinköltség New York - Naples 62 200 220 USD 18-26 USD MPG (mile/gallon)

autóbérlés Chicago - LA 545 000 1930 USD (13 napra)

benzinköltség Chicago - LA 77 000 3800 mi-re 272 gallon benzin

Megélhetési költség

belépők ára

Költőpénz

2 189 900


nem tudom mennyi fog ebből látszani, ez egy 3 hetes 4 fős családi nyaralás terve az USA-ban, körút jelleggel. Ebben még nincs költőpénz és kaja.

2017. febr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ja és nincs benne az ESTA sem. :)
2017. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tényleg, a belépők! Az kimaradt.

A város Dallas.

Sajnos 9 napnál nem tudok tovább kint maradni, nem kapok több szabadságot. (Eleve munka miatt utaznék oda, majd miután azt letudtam, utána töltenék el ott 9 napot.)

2017. febr. 17. 13:56
 6/7 anonim ***** válasza:

kb 300.000ből kijött, bár én látogatóban voltam :P Barátnőmnél aludtam, kaját néha ő vett néha én, az ő kocsiját használtuk úgyhogy autóbérlés kilőve.

Gyakorlatilag repülőjegyet vettem, estat fizettem be, egy egyszerű utasbiztosításom volt és költőpénzt is vittem.

2017. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A nővérem lakik kint, 1 hete jottem haza Floridából. A repjegyem 666 dollár volt kereken, az esta 14 dollár talán (bar erre nem emlékszem pontosan) ugye szállást, autóbérlést hálistennek nem kellett fizetnem, ugyhogy ezügyben nyilatkozni nem tudok, de költőpénznek 800 dollárt vittem, amiből sokat nem sikerült hazahoznom... Nagyon jó áron vannak a ruhák (marshallsban, kohlsban, stb) ugyhogy tudatosan üres borondel mentem :) ezekben még nincsenek benne különböző belépők, éltem már kint pár hónapot, akkor mindent megnéztem, ugyhogy most tenyleg csak pihenés jelleggel mentem ki, de tudom hogy azoknak is húzós áruk van. Remelem egy picit tudtam segíteni :)
2017. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!