Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Köztetek van olyan aki fiatalo...

Köztetek van olyan aki fiatalon kijutott amerikába akár turistaként, tanulóként stb. és kint is maradt? Elmesélnétek a sztoritokat?

Figyelt kérdés

2017. febr. 19. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

2 magyar lányt ismerek személyesen, akik au-pair-ként mentek ki az USA-ba, és ott is maradtak. (Házasság útján.) A dolog menete a következő szokott lenni: J1-típusú au-paireknek szóló vízumot kapsz az ügynökség útján, ami alapesetben 1 évig érvényes, de meg lehet hosszabbítani még egy évvel. Amikor az 1 vagy 2 au-pair éved lejárt, 30 napot tölthetsz még ott utazgatással. Ezidő alatt státusz nélküli vagy. Eme egy hónap alatt "kell" megházasodni. A kutya sem fogja megkérdezni, hogy kerültél Amerikába, a lényeg, hogy addig, amíg a hónap le nem telik, vagyis illegálissá nem válsz, be kell adni a papírokat, amikkel zöldkártyát lehet igényelni. Nem tudom, mennyi időt vesz igénybe, amíg kiállítják a zöldkártyát, de ezt megelőzi egy interjú is, amin kiszűrik az érdekházasságokat. Ha rendben volt minden, akkor valamennyi idő után kiküldik a zöldkártyát, onnantól pedig nyert ügy az egész.

Általában így maradnak kint, akik kint maradnak.

2017. febr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem több magyar nő van kint aki előbb vagy utóbb le tudott telepedni.

Arról én is hallottam hogy au-pairként kimennek majd ez idő alatt megismerkednek valakivel. Mielőtt lejár a vízum, közlik hogy haza kell menniük és csak akkor maradhatnak ha megházasodnak. Így hát elveszi őket az amerikai férfi, státuszmódosítás és már kint is élnek.

2 ilyen lány készít időnként Youtube videót is.


Hallottam olyanról aki kiment egy rokonhoz, kerestek neki munkát és kb 10 év volt mire megházasodott és meglettek a papírjai, később elvált majd vitt ki magához magyar nőt :D


Ismerek egy nőt aki külföldön dolgozott európában és ott ismerte meg a jelenlegi férjét aki amerikai. A férfi csak nyaralni volt, úgyhogy hazament és a nő időnként meg meglátogatni. Megunták a sok ingázást és összeházasodtak. USA-ban élnek.


Nekem amerikai barátnőm van, nem élek még kint, mi is egymást látogatjuk amikor épp van idő és pénz. Én nem szeretem az USA határátkelést mert nagyon gyanakvóak és hallottam rémtörténeteket hogy visszafordítottak valakit mert a párjához ment ki ESTA-val és feltételezték hogy kint akar maradni.

Jelenleg folyamatban van a vízumom, barátnőm jön hozzám nyáron és meg megyek amit a kezemben a vízum. Utána már csak együtt jövünk Magyarországra :D

2017. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!