Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA, Kanada, vagy Ausztrália?...

USA, Kanada, vagy Ausztrália? Melyik lenne ideális kitelepülni és új életet kezdeni?

Figyelt kérdés

Engem annyiban érdekel ez a kérdés, hogy mások véleményét kérem, hogy tapasztalati oldalról írjanak már.

Aki élt már a fenti 3 országban, írhatna egy keveset, hogy mivel hogy volt megelégedve( szociális rendszer, egészségügyi rendszer, oktatási rendszer, politikai viszonyok, árak, munkalehetőségek).

Nekem szakmai előéletem miatt lenne lehetőségem, de mind a 3 ország szimpatikus.

Melyik mi az előnye és hátránya, ki hogy látja?



#újkontinens #óhaza #újhaza
2017. márc. 29. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
USA csak a filmekben hangzik jól, az egészségügy, a túlzott polkorrektség és a fegyverek miatt számomra kizáró ok. Akkor már inkább Kanada.
2017. márc. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is anno lehetőségem volt választani. Ausztráliával és Új-Zélanddal az a baj, hogy ha akárhova utazni akarsz ami nem az a kettő, na az húsz óra repülés. Ez nekem elég nagy baj, mert én járok-kelek jó sokat a világban. Az USA nekem akkornap óta nem jön szóba amióta Dmitry Sklyarov-ot letartóztatták 2001-ben -- ez még 9/11 előtt volt, azóta sokkal rosszabb.


Ugyanakkor a sok mínusszal szemben Vancouver mellett mennyi pozitívum szól! Gyönyörű természet, kellemes időjárás legalábbis ha az eső nem zavar nagyon, millió étterem, emberek mindenhonnan. Na, én le is telepedtem itt, majdnem tíz évvel ezelőtt. Nem bántam meg.


Az egészségügy olyan, amilyen. Ez van. Az alapellátás döcögős, túlterhelt de legalább a kórházban nem döglesz meg, ha odakerülsz ellentétben a magyarral. Ez komoly plusz. A jogrend nagyon rendben, a bürokrácia általában barátságos (komolyan, már hívtak fel az adóhatóságtól, hogy figyu, ezt vagy ezt elfelejtetted beküldeni, na, légy szíves -- ahelyett hogy küldtek volna valami bírságot).

2017. márc. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kanada <33333


Albertában dolgoztam 7 hónapot, és úgy, hogy az redneckállam, és eléggé konzervatív - 'nacionalista' volt sokáig, mindenki olyan pozitív és kedves volt, nyitott, és kb meghatódtak hogy 'a világ másik végéről oda mentem dolgozni'


nem olcsó, több az adó mint amcsiknál, de legalább jár érte szociális ellátás (még ha nem is európai szint)

Alberta (aztán BC-ről nem is beszélve, főleg Vancouver környéke) eléggé drága, nagyon drága... de a fizu se rossz, én bőven megvoltam, bár nekem szállás adott volt a táborban; ja, és én havonta botlottam magyarba, pedig Canmore nem egy nagy város :D



Ausztráliában nem éltem, de ott minden meg akar ölni, minden mérgező :DD és új zélandi ismerősöm (bár ott meg van az ellentét) azt mondta, hogy az ausztrálok nagyon rasszisták és kirekesztőek tudnak lenni a külföldiekkel szemben (ezt pár aussi ismerősöm is megerősítette)

2017. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!