Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan zajlik egy kiutazás?

Hogyan zajlik egy kiutazás?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok mennyi mindenre lenne szükségünk? Mennyi kezdőtőkére? Ideiglenesen egyenlőre. Nagy álmom kijutni és ott dolgozni 1-2 évig minimum és talán ott élni, de ez még a jövő zenéje. Segítsetek kérlek belelátni a dologba. Esetleg olyan válaszát is várom aki kint él. Nyelvtudás társalgási szintű illetve saját szakmám szakkifejezéseivel is tisztában vagyok. Hol lenne érdemes kezdeni melyik részén Amerikában? Tapasztalatokat szívesen olvasok. Határozott vagyok semmi sem rettenthet el a célom felől. Kérlek segítsetek. Szeretnék egy élhető körülményt megteremteni magamnak és a jövendőbeli családomnak.

2017. ápr. 21. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%

Jelenleg még turistaként sem mehetsz ki, mert a kanyarójárvány miatt nem engednek be senkit az országba aki Kelet-Európából érkezik. Kint letelepedni meg aztán végképp nem egyszerű.

[link]

itt nézhetsz utána pontosan mi merre hány méter, meg mi mennyibe kerül.

Ezen felül egy 10 ezer dollár jó ha van kezdésnek.

2017. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

"Határozott vagyok semmi sem rettenthet el a célom felől."


Csupán majd néhány törvény... Először is Amerika nem az Európai Unió, hogy csak úgy fogom magam és átmegyek dolgozni. Ahhoz, hogy egyáltalán beutazhass Amerikába, ESTA-t kell igényelni, ami egyfajta egyszerűsített turista vízum. Ezt vagy megkapod vagy nem (azért jó eséllyel megkapod).

Ha még életedben nem voltál Amerikában, akkor javaslom, először menj ki, nézz körül turistaként, keresd kint a lehetőségeket és utána gondolkozz azon, hogy tudnál kimenni dolgozni?


Amúgy nem tudom, Te nem hallgatsz híreket?

Trump épp most szigorítja a bevándorlást - ezért írta az első válaszoló, hogy jókor találod ki.

2017. ápr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Kedvenceim ezen az oldalon az ilyen almodozok,akiket semmi nem rettenthet el....azt közben azt sem tudja merre van arccal előre,meg mi vilagositsuk fel de nulláról.....

En azt mondom neked,hogy legközelebb mielott kerdezel legalabb 5percet szanj mar keresesre meg olvasasra/tajekozodasra..........foleg miutan ezen a honlapon is az eszak amerika rovat rogyasig van ilyen kerdesekkel!

Amit leirtal az egy 13 eves kisfiú lázálma.....

2017. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Tipikus. Szembesítettek az igazsággal és sértődötten vagdalkozol.
2017. ápr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

"Jelenleg még turistaként sem mehetsz ki, mert a kanyarójárvány miatt nem engednek be senkit az országba aki Kelet-Európából érkezik."


Nem tudom honnan szedted ezt, másrészről meg Magyarország nem Kelet-európa része.

2017. ápr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hopp, közben eltűnt a kérdező reakciója a 3-as hozzászólás után :D (azért írta a mostani 4-es, hogy csak vagdalkozik , mert az eltűnt hozzászólásban jól kiosztott minket a kérdező)
2017. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Engem is érdekel ez a téma de persze én tudom nem egyszerű , de én majd jövőre tervezek ki menni ha minden ugy alakul és sikerül, addig elláthattok engem is tanácsokkal, jelenjel ott tartok h jol beszélem az angolt és a pénzem is megvan arra h kiutazzal es éljek is egy kicsit de nem vagyok tisztába sem a papirokkal se azok intézésével sem azzal hogyan találjak ott munkát , remélem sikerül ha nem is jövőre de a közel jövőben , de ha nem akkor sem kesergen ilyen az élet nem mindent lehet vagy jön össze , várom a jó tanácsotokat , ötleteket segítséget :)
2017. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Saját tapasztalatomat írom le! 5 évig éltem kint Amerikában. Túrista vízummal mentem ki ami csak 3 hónapi legális ott tartózkodásra jogosít fel. Namost én 5 évre maradtam, egyszerűen nem jöttem haza. Dolgoztam feketén, nem toloncoltak ki, ismerőshöz mentem, de haza jöttem honvágy miatt. Jó volt, de elég volt,honvágyam volt. Tehát ha továbbtartózkodsz akkor illegálissá válsz mint én, munkát LEGÁLISAN ezzel nem vállalhatsz.


Ki kell töltened az ESTA-t. Érvényes útleveled kell hogy legyen. Jó ha olyan visa kártyád van amit kint is használhatsz plusz elég sok költőpénz. A repülőjegyet oda-vissza útra kell hogy megvedd különben belédkötnek, úgy kell tűnjön hogy te 3 hónapon belül visszamész. Megkérdezhetik hogy mi az utazásod célja: What is the purpose of your visit? Te meg mondod mondjuk hogy barátodat látogatod meg,vagy rokon,valami. Én mondtam hogy barátom,végülis igaz volt. Átszállással tudsz oda eljutni. A repülőjegy húzós,erre rá kell szánni egy kis megtakarítást,de megoldható.Meg persze büntetlen előéletűnek is kell lenned.

Ennyi nagyvonalakban.


Azonban, én nem buzdítalak arra,hogy zöld kártya nélkül élj kint. Ha elölről kezdhetném akkor csakis munkavízummal mennék ki. Tehát én nem mondom azt,hogy kövesd a példám. Én bébiszitterkedtem és még tanultam is fősulin social number nélkül, viszont tovább nem mehettem az egyetemen,mert nem volt meg ez a számom amit nagyon bánok.

Social Number nélkül nem vagy jogosult szinte semmire.

Szóval mérlegelj!!!!

2017. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Nagyon köszönöm h megosztottad velem (ünk) a tapasztalatodat , az lenne a kérdésem hogy ha kiutazom igy ahogyan te milyen eséllyel találok olyan munkáltatót aki esetleg a turista vízumom lejárta után kérelmezi számomra a munkavizumot és vissza tudok jutni ? Vagy erre kevés az esély vagy lehetetlen ? Esetleg tudnál ajánlani oldalt vagy közbetítőt ahol munkát lehetne találni ?
2017. ápr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Sajnos én ezt nem tudom megmondani neked,mert soha nem dolgoztam munkaközvetítővel. Saját magam kerestem a munkát interneten. Ott ajánlólevelet kaptam az adott családnál és azt vittem a következő munkahelyemre. Csinálhatod azt,hogy 3 havonta hazajársz de ez anyagilag is költséges lenne,hiszen nem a szomszédba járnál valamelyik EU-s országba.


A craiglist-en találhatsz munkát is,én sokat ott találtam,de már úgy hogy ott éltem. Akkor kérvényeztem kint debit card-ot meg volt amerikai telefonszámom. Egyébként az sem mindegy melyik városba mész. Én Chicagóban éltem.

2017. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!