Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha szerzek letelepedési...

Ha szerzek letelepedési vízumot Kanadába, és átmegyek az Egyesült Államokba, akkor gyakorlatilag ott élhetek úgy, hogy nem toloncolnak ki?

Figyelt kérdés
Mivel ilyenkor nincs Esta, nincs túlzartózkodás sem, igaz?
2017. máj. 17. 17:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha az USAban akarsz elni mint kanadai "zoldkartyas":


When you are a permanent resident of Canada, you can live outside of Canada, but must live in Canada for at least two years in a five-year period. If you live outside of Canada for longer, you may lose your permanent resident status.


Ha az USAban akarsz dolgozni mint kanadai "zoldkartyas":


You cannot work while in the US while you are a permanent resident of Canada unless you have H-1 visa for USA.


Mennyi ideig tartozkodhatsz az USAban ha kanadai allampolgar vagy:

Usually a maximum of 182 days, or about six months during a 12-month period.


Gondolom ugyanez vonatkozik a kanadai "zoldkartyasokra" is.

2017. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. máj. 17. 20:05
 3/17 anonim ***** válasza:
Én voltam PR nyolc éven át itt és az amerikai hatóságok lehányják a kanadai PR státuszodat. Az egyetlen könnyebbség hogy három év után kaphatsz NEXUS kártyát amivel a procedúra könnyebb de attól még magyar útlevéllel magyarokra vonatkozó szabályok szerint jársz át.
2017. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Eh, kár hogy nem lehet javítani, szóval a *határátlépési* procedúra könnyebb de, ismétlem, pont annyit tartózkodhatsz (90 nap ESTÁ-val, 6 hónap vízummal) és dolgozhatsz az USÁ-ban (semennyit), mint az a magyar, aki Budapestről indul.


Engem egyszer még secondary-ra is küldtek, akkor még nem volt meg a NEXUS kártya, szóval a kanadai PR státusszal az égvilágon semmire nem mész az USÁ-ban.

2017. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
PPs. Majd ha kapsz kanadai útlevelet akkor nincs ESTA de attól még túltartózkodás van...
2017. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy akarok dolgozni az USA-ban, hanem, hogy mennyi ideig tartózkodhatok ott legálisan Kanadai állandó vízummal. Szóval ha lejár az az idő, visszamegyek Kanadába, na ott dolgozgatok egy kicsit, és utána visszamegyek az USA-ba annyi ideig, amég az legális.


Így gyakorlatilag félig az Egyesült Államokban, félig Kanadában élhetek, és még utazgatni is tudok.

2017. máj. 17. 22:38
 7/17 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el, hogy van egy ökölszabály -- nem törvény de ökölszabály -- hogy ha kilencven napig voltál az USÁ-ban akkor kilencvenegy napig kint kell legyél. [link]
2017. máj. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Elég jó szakmád lehet, ha egy kis dolgozgatással megélsz és utazgatsz Kanadában és az USA-ban. Azért a PR-t nem olyan könnyű megszerezni Kanadában sem, ha meg csak sima munkavízummal jössz ki, akkor egy adott munkahelyhez vagy kötve, és nem valószínű, hogy elengednek hónapokra kalandozgatni az USA-ba.
2017. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szoftverfejlesztő vagyok rugalmas munkaidővel. Akár otthonról is dolgozhatok. Már intézem a kinti céggel a dolgokat, mondták, hogy nagy eséllyel jövő hónapra már megadják a "PR"-t.
2017. máj. 18. 19:06
 10/17 A kérdező kommentje:
Mivel eddig "csak" ideiglenes munkavállalói vízumom volt, és most épp hazajöttem Magyarországra. De remélem összejön a végleges letelepedés :D
2017. máj. 18. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!