Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miami repterén szállok át és...

Miami repterén szállok át és 8 órás transzferem van. Érdemes kimenni, szétnézni egy kicsit, lenne rá elég idő?

Figyelt kérdés

Elsősorban Miami Beach érdekelne. Pontosan 8 óra 20 perc az idő az érkezés és a következő gépem indulása között.


A feladott poggyászt becsekkolom végig, így azt nem veszem fel, a kézipoggyászhoz meg láttam a reptér honlapján, hogy van csomagmegőrző, ott letenném.

Szerintetek érdemes kimenni? Mennyi időm lenne, hogy biztonságban visszaérjek a csatlakozásra?


Azon is gondolkodok, hogy autót béreljek, vagy taxival menjek. Nézem pl. Alamo oldalát, ennyi időre 35 USD lenne egy kisebb autó, a taxi viszont duplája az oda-vissza útra Miami Beach-ig. Viszont a bérléssel elvesztegethetek egy csomó értékes időt, bajlódnom kell a parkolással, stb, a taxi meg villámgyors.


Ti mit ajánlotok, minden tanácsot szívesen fogadok! :)



2017. máj. 18. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Csomagodat is fel kell venned! Feltève ha Miami az első USA város, ahova èrkezel. Àt kell menned az immigrationon, vàmosokon, Miami repter sokszor kaotikus, 2-3 òra kell mire ezeken tùljutsz.
2017. máj. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

#1:

Nem kell felvennem szerintem, mert nemzetközi transzferben leszek.

London - Trinidad viszonylatban Miami repterén szállok csak át. Most Trinidadon vagyok idefelé is így jöttem, és Budapestről végig tudták csekkolni a feladott poggyászt, nem kellett felvenni sehol útközben, szerintem visszafelé sem kell majd akkor.

Amúgy idefelé kb. egy óra alatt túl voltam mindenen, útlevélellenőrzés, immigration, stb. Csak akkor összesen volt két órám az átszállásra. Visszafelé lesz több mint 8 óra, jó lenne kihasználni, nem a reptéren üldögélni addig.

2017. máj. 18. 12:52
 3/18 anonim ***** válasza:

Számolj 2 órát a kiszállásra.

Ès számolj minimum 3 órát a beszállásra. 1 órával elöbb egy nagy gépnél megkezdik a kapunyitást. Elöfordulhat hogy 1 óra amíg bejutsz a kapuig(nekem volt már ilyen frankfurtba, pedig gyerekkel az elsöbségi sorban álltam, és még terror cselekmény sem volt...). Ès 1 órat arra, hogy dugóba állsz vissza fele.


Csak is taxival mennék. Az autóbérlés +1 óra felvétel +1 óra leadás is lehet.

Tömegközlekedés nnincs valami közvetlen?


Oda érkezel 12órakkor. kb 13kor leszel kint. Gyorsan taxiba ugrasz és úgy tervezed, hogy 17 órára vissza érsz a reptérre. ìgy nem kell idegeskedned, ha késel még is 30 perced is lesz még idöd... így is lesz 4 órád oda kint.

Ha nincsen gyerek vagy idös ember veled akkor simán megtudod csinálni. Esetleg egy turista buszt keress a neten, olyan amiröl bárhol le tudsz szállni hopp and dropp..

2017. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
csomagod nélkül hogy mehettél át a vámon? kizárt hogy ez igaz legyen. ha USA-ban szállsz át, fel KELL venned a csomagod az immigration után és azzal menni a vámhoz! 1 óra alatt megvolt a immigration akkor szerencséd volt. jfk meg miami elég hosszú szokott lenni.
2017. máj. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

Elöször is kell esta,mert csak úgy nem maszkalhatsz ki-be a reptérről mert neked varnod kell a kovetkezo gepre!

Arrol nem is beszelve hogy én a helyedben nem kiserleteznék ezzel,hogy arra a max 1-2 orara amit el tudnal tolteni a beachen,ha barmi kozbejon es nem ersz vissza az indulasig akkor mit csinalsz?

2017. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%
Mindenkepp menj ki.Te is tudud hogy nem kell felvenni a csomagod ne hallgass azokra akik nem is jartak meg itt.Alltalaba fel ora alatt kint vagy a repterroll es a beszallo kartyad mar megvan szoval ha masfel oraval elobb vissza ersz akkor jo vagy.En nem berelnek autot mert korulmenyesseb csak ugurj egy taxiba.Ha az egesz nyaralast nezed nem egy nagy osszeg ami extraba kerul.Vagy Uber is jo megoldas.
2017. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Még az amerikaiaknak is fel kell venniük a csomagjukat az USA-ba belépő reptéren, jól írják feljebb.

Én nem mennék ki a városba, csak ha tényleg nem izgulnék rajta, hogy nem fogom elérni a gépemet.

2017. máj. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Miami Beach egy igen hosszú rész, amiből csak egy pici szeletkére lesz időd majd rácsodálkozni.

Többször is jártam ott, de a sok bonyolult, többszintes felüljárórendszerekben és soksávos kereszteződésekben igen könnyű elvéteni az irányt, ezért kizárólag taxit vagy jóval olcsóbb buszt javasolnék.

Van közvetlen buszjárat a reptér és a beach között A menetrendet meg tudod keresni.


A te helyedben pár napra megszakítanám az utat, mert Miami bőven megér egy misét!

Főleg, ha már amúgy is ott vagy.

2017. máj. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Amikor Londonbol Trinidadba utaztal, akkor nem az USAban volt a csatlakozasod, ugye?


The US is one of the only countries that doesn’t offer sterile international transit. In other words, even if you’re merely connecting in the US between two international flights (like flying from Tahiti to Paris, connecting in Los Angeles) you still have to clear US immigration and customs at your first point of entry in the US.


Kelleni fog ESTA es a csomagodat is fel kell venned es ujra leadni. Mivel a kovetkezo geped csak 8 ora mulva indul a csomagodat nem fogod tudni becsekkolni a kovetkezo gepre, vagyis csomagmegorzot kell hasznalnod.

Ha nincs nalad okostelefon akkor Ubert nem fogsz tudni intezni, vagyis taxiznod kell. A taxi MIA-rol Miami Beachre napszaktol fuggoen kb. 50-70 dollar, csak oda.

2017. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#4 és #7:

Ti ugyan szálltatok már át mostanában USA reptéren úgy, hogy másik országból jöttök és harmadikba csatlakoztok tovább, vagy csak osztjátok az észt tapasztalat nélkül? Mint írtam fentebb, nem egy másik USA reptérre megyek tovább, tehát Miami számomra nem "belépő" reptér, csak egy tranzit egy nemzetközi utazásnál, ilyenkor mások a szabályok.


Idefele konkrétan a bp-i check-innél a BA-s ügyintéző a csomagom címkéjére ráfüggesztett egy jó nagy narancssárga címkét, amire azt volt írva, hogy "Tranzit bag. Do not restore in the US!" És nem kellett sem Londonban, sem Miamiban felvennem, csak a végcélnál, Port of Spain-ben.


ESTÁ-m természetesen van, mert anélkül nem szállhattam volna át Miamiban, fel sem engedtek volna a gépre Londonból.

Miamiban az immigration meglepően villámgyors volt, amikor kérdezték, hogy mi az utazásom célja, mondtam, hogy tranzitban vagyok Trinidad és Tobago felé, mutattam a beszállókártyámat és a végig csekkolt baggage tag-et, már engedtek is tovább. Remélem visszafelé is ugyanilyen gyors lesz majd, akkor több időm marad.


A hasznos tanácsokat nagyon köszönöm! :)


Akkor az autóbérlést elvetettem, meggyőztetek. Marad a taxi, vagy majd nézek tömegközlekedést.

A South Beach-et, az Ocean Drive környékét szeretném leginkább megnézni, ha lenne rá 2-3 órám, már boldog lennék. :)

Sajnos megváltoztatni nem tudom a jegyet, üzleti úton vagyok, ennyi idővel kell gazdálkodjak.

2017. máj. 18. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!