Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megtagadhatják valakitől a...

Megtagadhatják valakitől a belépést ha nem tud angolul? Mennyire szigorú ez az ellenőrzés?

Figyelt kérdés

Augusztusban utazunk 12 napra Nevada államba mint turista. ESTA-t már beszereztük. Repjegy, szállás lefoglalva.


Miután a gépünk landol, különböző biztonsági intézkedéseken kell átesnünk, hogy beléphessünk az államokba (ESTA megléte erre nem garancia sajnos). A retúr jegyünk igazolja, hogy nem maradnánk az országban.


Azt olvastam, hogy egy bevándorlási tiszt (nemtudom pontosan hogy nevezik) kérdéseket fog feltenni nekünk azzal kapcsolatban, hogy miért megyünk oda, meddig maradunk stb.


Azonban a párom nem tud olyan jól angolul sőt.. Félek, hogy nemfogja megérteni a tiszt kérdéseit és nemtud rájuk válaszolni.


Ilyen esetben megtagadhatják tőle az országba való belépést? Vagy tolmácsot biztosítanak? Esetleg tanuljon meg ilyen típus kérdéseket/válaszokat angolul?


Válaszokat előre is köszönöm!

24/L



2017. jún. 6. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Majd te tolmácsolsz neki.
2017. jún. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek oda együtt a tiszthez. Mi 1 hete jöttünk ki, a kérdések ezek voltak: mennyi ideig maradunk, mi a célja a tartózkodásunknak, hol szállunk meg. Miután válaszoltunk és beszkennelték az összes ujjunkat kellemes tartózkodást kívántak.
2017. jún. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak azert mert nem beszel angolul nem fogjak megtagadni a belepest!
2017. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tolem azt kerdeztek hogy honnan jottem es hogy nyaralason vagyok-e, a paromtol semmit nem kerdeztek
2017. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Speciel nem mindig engednek együtt menni a pulthoz, de ha igen, akkor tolmácsolsz. Ha nem, akkor sincs pánik, nem feltétel az angoltudás. Sőt: ha egy mukkot nem tud, jó eséllyel letelepedni sem nagyon tud, nincs mitől parázni :)
2017. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszerre mentek? Egyszerre foglaltátok az ESTA-t is? Akkor egyszerre mentek a pulthoz is.
2017. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem!

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2017. jún. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!