Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy lehet átjutni New Jersey-...

Hogy lehet átjutni New Jersey-ből New York-ba autóval?

Figyelt kérdés

A díjak miatt kérdezem. Először ingyenes lehetőséget kerestem a LaGuardia és Philadelphia között, de olyan csak New York-ból kifelé menet van, ez rendben is van. Visszafelé nem úszom meg, de nem találtam meg sehol, hogy hol tudok pl. E-ZPass kártyát venni. Lehet ilyet benzinkúton, vagy hogy működik? Ha jól tudom, akkor magának a kártyának nálam kell lennie, mert RFID van benne.

Köszönöm! :)



2017. aug. 4. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem muszáj EZPasst használni, csak ne tévedj olyan sávokra, szakaszokra helyekre, ahol csak azzal tudsz fizetni. Amúgy igen, nálad kell legyen.

Az alagutak, hidak jellemzően egy irányban fizetősek, hiszen alapvetően az ingázók teszik ki a nagy részét a forgalomnak.

2017. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

EZPasst egy csomó helyen lehet venni, Hannaford, Shell, stb: [link]


Viszont a regisztráció legalább 24 óra, amíg átfut a rendszeren, szóval nem fogod tudni rögtön elkezdeni használni. Ezenkívül bérelt kocsira nem teheted fel, csak a sajátodra.


New Yorkban az autópályán, hidakon és alagutaknál még mindig lehet készpénzzel fizetni (a CASH sávokban), bár azt olvastam, nemsokára itt is bevezetik a rendszámfelismerős-számlakipostázós rendszert, mint Massachusettsben. New Jerseyben nem tudom mi a rendszer mostanában, ha csak tehetem, nem megyek arra.

2017. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, és a Hudson folyón keleti irányba a legdélebbi díjmentes átkelés Albanyben van, szóval a díjmentes dolgot elfelejtheted :D
2017. aug. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

A link sajnos nálam nem müköd: " Error code 16 - This request was blocked by the security rules"


"bérelt kocsira nem teheted fel, csak a sajátodra"

Akkor ezt csak a kölcsönzőnél tudom elintézni? Attól tartok, hogy ott nem fogok tudni pl. csal a Holland Tunnel-hez venni egy átkeléshez, hanem egész időszakra mindenhova, de lehet, hogy tévedek. (Alamo)


"a díjmentes dolgot elfelejtheted"

Igen, ezt nem úszom meg. :) Csak szerettem volna minél olcsóbban kijönni, ezért próbálnék csak oda venni, ahol muszáj. De lehet, hogy félreértem az egész rendszert.


Ezt találtam:

"All rates apply to the Lincoln & Holland tunnels, the George Washington, Bayonne & Goethals bridges, and the Outerbridge Crossing. Tolls are collected entering New York. No tolls are collected entering New Jersey. On February 20, 2017, the Bayonne Bridge began a Cashless Toll Collection operation and no longer accepts cash toll payments."

[link]


Akkor lehet, hogy a Holland Tunnel előtt még tudok valahol kp fizetni? Ennek megpróbálok valahol utánajárni.

Ha van még tippetek, azt szívesen veszem.

Köszönöm a válaszokat! :)

2017. aug. 5. 11:19
 5/7 A kérdező kommentje:

A Google street view-n megtaláltam a Holland Tunnel cash fülkéket, de a vélemények közt valaki ezt írta egy hónapja:

"Finally the toll booth was eliminated. Good job"

2017. aug. 6. 02:56
 6/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb nagy kölcsönzőnek (Hertz stb) vannak ketyeréi, amelyek rá tudnak kapcsolódni az E-ZPassra és a többi hasonlóra, a kölcsönzéskor kérdezz rá, hogy mi a helyzet a toll paymenttel, adnak majd egy ketyerét, ami E-ZPassként működik majd és a hitelkártyádra ráterlheli majd a díjakat.
2017. aug. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jól hangzik, ezt nem tudtam, de akkor erre rákérdezek náluk.

Köszönöm!

2017. aug. 6. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!