Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van akinek sikerült letelepüln...

Van akinek sikerült letelepülni Amerikában a zöldkártya segítségével?

Figyelt kérdés
A kérdés hogy hányadikra kapta meg a kártyát és esetleg történetet is hozzá.Előre is köszönöm:)

2017. aug. 13. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy hányadikra kapta meg? Amúgy mi február környékén költözünk, valószínűleg Floridába. A férjem amerikai, így kapok zöldkártyát.
2017. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

en sem ertem mi az hogy hanyadikra

ha megvan az alapja, hogy miert kered a zoldet, pl. hazassag amerikaival vagy munka utjan, akkor altalaban elegge odafigyelnek az emberek, mielott beadjak a kerelmet es ha a papirok rendben vannak es az interju is sikerul, akkor rogton megadjak a zoldet

ha ott helyben nem adjak meg, akkor vagy valami nagy gaz van (pl. lebukas, hogy fiktiv a hazassag) vagy hianyoznak valami papirok amiket utolag be kell mutatni


rengeteg embert ismerek akik hazassag vagy munka utjan kaptak zoldet, mindenki elsore megkapta


a hazassag utjan kervenyezett zold altalaban gyorsabb (6-8 honap), mig a munka utjan akar tobb evbe is beletelhet

2017. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hazassag utjan 6-8 honap? De azbido alatt kint lehet elni, vagy itthon kell megvarni, amig megadjak? Ennel gyorsabb nincs?
2017. aug. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hazassag utjan 6-8 honap? De azbido alatt kint lehet elni, vagy itthon kell megvarni, amig megadjak? Ennel gyorsabb nincs? - allamtol fuggo hogy meddig tart, de a hazassag utjan kervenyezett zoldkartya a leggyorsabb.


oke, ha a mikrofos felvesz es billgec sajat maga betelefonal a hivatalba, akkor biztos hamarabb is el lehet intezni egy munkavallaloit...


Termeszetesen ha az USAban adod be a kerelmet akkor addig az USAban maradsz; mert ha mar tultartozkodott vagy es ugye akkor illegalis es ugy hagyod el az orszagot (hiaba van beadva a zk kerelem) ki fognak tiltani es otthonrol kell ujra beadni mindent es kervenyezni a zk-t es az meg tovabb tart, mintha innen intezned.


Amugy tizenakarhany evvel ezelott nekem papirok beadasatol szamitva 5 honapon belul a kezemben volt a zk, szoval egyaltalan nem sok ido ez!

2017. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vizumom van es par het mulva megyunk ki menyasszonyommal, aztan osszehazasodunk es beadjuk a zk kerelmet.

Ha jogosult vagy a zoldkartyara es minden papirod megvan akkkor elsore megadjak.

2017. aug. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem amerikai állampolgár. Mindketten Londonban tanultunk, amikor megismerkedtünk. Miután összeházasodtunk, egy ideig Európában éltünk és én szponzoráltam a vízumát az EU-s (magyar) útlevelem el, hiszen nem EU-s állampolgárként másképp nem élhetett volna velem Európában. Néhány év után úgy döntöttünk, hogy átköltözünk Amerikába, kerestünk ügyvédet, elintéztük az összes papírmunkát, a londoni amerikai nagykövetségen kaptam bevándorló vízumot, felszálltunk a repülőre és utána néhány héttel megjött a postán a zöld kártya. Most Amerikában élünk, aztán lehet, hogy egyszer megint költözünk majd.
2017. aug. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Ha sikerul munkat talalnod az usa-ban akkor valamilyen munkavizummal kezdesz dolgozni. Ezutan tudsz igenyelni zold kartyat a szponzorceged segitsegevel. Az elbiralasi ido meg mire megkapod valtozo lehet. A leggyorsabban a nemzetkozi cegeket vezetoknek megy, kb 6 honap gc-hez jutni. Normal alkalmazottaknak sokkal tobb a papirmunka, kb 12 honap mire kezhez kapod a zoldkartyat (de fugg attol, hogy milyen bevandorlasi ugyveddel dolgoztatsz, mert ha lassan dolgoznak, akkor tovabb is tarthat.


Akiket ismerek mind elsore megkapta a zoldkartyat. Zoldkartyaval 5 evet kell az USAban toltened es elindithatod a honositasi folyamatot es allampolgarra valhatsz, ha szeretnel allampolgarsagot is.


Hazassagon keresztul is lehet zold kartyahoz jutni de az a tema nem aktualis nekem, nem tudok tanacsot adni.

2017. aug. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!