Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ban, Kanadában elfogadj...

Az USA-ban, Kanadában elfogadják a nem dombornyomtatott MaserCard típusú bankkártyát?

Figyelt kérdés
(OTP Junior kártya)

2017. aug. 14. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Legalábbis a legtöbb helyen nem.

Eleve az USA inkább Visa-központú (nekem is MC van, igaz domboros és nem tudtam mindenhol használni).

Elképzelhető hogy némely automatából tudsz felvenni pénzt de utána kell járni, hogy hol (nagyobb városokban inkább).

Jobban megéri sztem Traveller's cheque-t váltani, bármelyik bankban tudsz, azt mindenhol elfogadják, még a boltokban is (ruha, egyebek) lopás esetén letiltható és más nem tudja használni.

2017. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En nem szerveznem ra az utazasomat egy lapos junior kartyara. Eleve nem szeretik a szamukra ismeretlen kartakat, ha meg nem ischipes, nem is dombornyomott... szerintem 10-bol 9x nem tudsz vele fizetni. Nekem dombornyomott MC kartyam van az otp-tol, meg a managert is odahivtak, es vegul csak azert nem fogadtak el, mert a jovo honapban lejart volna. Amikor elovettem az itteni BoA kartyamat, akkor viccesen, de meg le is szidott a manager, hogy miert nem ezzel keztem. Aztan elmondta, hogy nagyon gyanakvoak az eu bankkartyakkal, mert nemelyik orszaggal harom hetbe telik, mire rendezni tudjak a szamlat, es nem eri meg nekik bibelodni veluk, ezert inkabb el sem fogadjak.
2017. aug. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Ne hallgass a többi válaszra, manapság egy csomó hitelkártya már nem dombornyomott Amerikában, senkit nem érdekel, nagyon ritka, hogy a dombornyomást fizikailag lehúznák, ha nem működik a kártyaolvasó gép, akkor is inkább betelefonálnak a bankhoz, mint hogy lehúznák a dombornyomást.


Ha nem hiszed el, itt van egy kép egy manapság tipikus amerikai hitelkártyáról (Amazon Prime), elől csak a név van, semmi dombornyomás, a kártyaszám a hátoldalra van nyomtatva: [link]

2017. aug. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El ne hidd az utolso valaszat... itt elek, es VAN Amazon prime membershipem es amazon kartyam is. Sehol nem lehet vele fizetni, csak az amazonon. (Es nem is igy nez ki az en amazon kartyam, pl van 16 jegyu szam, stb. hahahaha)

A kasszas meg szarik telefonalgatni a banknak, meg sem teheti, a legtobb, amit megtesz, hogy odahivja a fonoket. Etteremben pl siman radhivjak a rendoroket, ha a kartyadat nem tudjak lehuzni, es fogyasztottal. A 7-elevennel kulon kozvetlen gomb van a rendorsegre. A benzinkutas sem fogja felhivni a magyar bankodat - az elozo valaszolo eleteben nem jart meg itt, nem hogy itt elne es tudna, mi hogy van.

Kerdezo, szerezz magadnak dombornyomott kartyat, vagy gyere keszpenzzel (de az rizikos azert, ha elhagyod stb)

2017. aug. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!