Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mikor erdemes a repulojegyet...

Mikor erdemes a repulojegyet megvenni? Ugy ertem utazas elott joval elobb vagy csak elotte par nappal?

Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 11:31
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
41%
Általában minel előbb veszed annal olcsobb
2017. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Okes koszonom:)
2017. aug. 29. 12:10
 3/10 anonim ***** válasza:

volt amikor több mint 3 hónappal előtte vettem meg, most meg utazás előtt 1 hónappal és csak 2.000 HUF különbség volt az árak közt, ami több mint 200.000 forintos repülőjegy árnál elenyésző.

Megveheted előtte pár nappal is ha van szabad hely a gépen amivel mennél.

2017. aug. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Általában minel előbb veszed annal olcsobb"


Ez nem igaz, ahogy tavolodsz az utazas idopontjatol, egy ideig csokkennek, utana megint emelkednek.

2017. aug. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"volt amikor több mint 3 hónappal előtte vettem meg, most meg utazás előtt 1 hónappal és csak 2.000 HUF különbség volt az árak közt, ami több mint 200.000 forintos repülőjegy árnál elenyésző. "


Attol meg lehet, hogy az elso foszezonra esett, masodik meg szezonon kivulre, es ha a masodikat is 3 hoval elore vetted volna meg, 30%-al is olcsobb lett volna.

2017. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utazas elott par nappal?

Nezz ra a jegyekre, hogy mennyibe kerulnek ha mondjuk most penteken indulsz....


Altalaban minel elobb veszed annal olcsobb, de van egy osszeg ami ala nem mennek a jegyek, vagyis hiaba akarod 1 evvel elore megvenni, nem fogsz 30 dollaros jegyet talalni; erted, kihuzhatod ameddig lehet, de egy minimalis (par szaz dollaros) osszeget ki fog kelleni fizetni.


En iden februarban vettem magamnak USA-Budapest jegyet julius vegi indulassal es 900 dollar volt. Majusban direkt megneztem ujra a jegyeket, ugyanaz a legitarsasag ugyanaz a jarata mar $1200 volt. Volt majusban is meg olcso jegy (a julius vegi indulasra) de annal mar tul sok volt az atszallasi ido (4+ ora). Aztan 1 honappal utazas elott ujra raneztem es ugyanaz a jegyem mar 1800 volt es a legolcsobb jegy pedig 1300 volt, de ott mar 8+ ora volt az atszallasnal vagy pedig 2x kellett volna atszallni.


Ami szamit a jegyaraknal, az az, hogy melyik nap indulsz. Kedden/szerdan utazni altalaban olcsobb mint pentek/vasarnap.


Szamit az is, hogy mennyi ideig maradsz tavol. Amikor en februarban vettem a jegyem, eloszor 12 napig terveztem a tavolmaradast, de amikor kivalasztottam egy masik datumot, amivel 17 napig maradtam tavol, akkor $180-al olcsobb volt ugyanaz a jegy. Penz beszel, ugyhogy konnyu volt ravenni a fonokot hogy engedjen el meg 5 extra napra hogy sporoljak 180-at ;D


!

A fentebb irtakat megcafolva leirom egy masik tapasztalatomat, amikor nem szamitott hogy mikor veszed a jegyet. Jo par evvel ezelott november vegen talaltam ki, hogy bizony abban az evben hazamegyek szilveszterezni es 790 dollarert vettem egy decemberi jegyet, ami eletem eddigi legolcsobb repulojegye volt! Nem szamitott, hogy utazas elott par hettel vettem a jegyet es az sem, hogy szezon volt, mert karacsony/szilveszter kornyeken rengetegen utaznak. Jah, es mindossze 1 hetig voltam otthon!

2017. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"En iden februarban vettem magamnak USA-Budapest jegyet julius vegi indulassal es 900 dollar volt."


Honnan indultal, San Franciscobol?

2017. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Los Angeles-bol
2017. aug. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Budapestrol indulnek es New Yorkba utaznek.

Elvileg amikor eros a forint akkor kell megvenni mert ugy olcsobb.

Voltam bent julius elejen akkor a legolcsobb jegy szeptemberi idoponttal 170 ezer ft volt most voltam bent augusztus elejen akkor meg 138 ezer ft volt a legolcsobb es igaz hogy ha hetkoznap mesz akkor olcsobb. Hat most szeretnem megvenni majd jovoheten es kb.szept 27.-ere terveztem az utazast ugy kb.november elejeig

2017. aug. 30. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:

"Elvileg amikor eros a forint akkor kell megvenni mert ugy olcsobb. "


Csak nem tudod, hogy mikor eros, lehet, hogy par nap mulva sokat erosodik.


Egyebkent ha arra gyursz, altalaban a legolcsobb, ha fapadossal elutazol egy nagyobb csomopontig (pl. Amsterdam, London, PArizs, stb.), s onnan ny-ba.pl.

2017. aug. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!