Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az amerikai hajléktalanok...

Az amerikai hajléktalanok "étterme" tényleg a mcdonalds?

Figyelt kérdés

Egyes helyeken ezekbe a gyors kajáldákba csak a legszegényebbek illetve a hajléktalanok járnak ?

Kalifornia és a hasonló államokra gondolok ahol a hideg elől legalább védettek.



2017. szept. 17. 14:10
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
41%
Nem, de a kaja tènyleg szemèt, szóval àtvitt èrtelemben így is mondhatjuk.
2017. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
37%
A mekibe valóban nem az elit jár. Aki hanburgert akar az USA-ban, megteheti rengeteg helyen, ahol valòban jòt ehet. Csak azok nem olyan olcsòak mint a meki.
2017. szept. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%
Angliában így van. Ugyan nem hajléktalanok járnak oda, de a túlnyomó részük munkanélküli vagy minimálbéres, mivel a mcdonalds árai a kinti segélyhez vagy még inkább fizetéshez mérten nagyon alacsony. Tehát példaként: egy napi segélynyi fontért egy 4 tagú család jóllakik a mekiben, és még marad is nekik valamennyi.
2017. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg az, én voltam kint. Amerikában a fizetések magasabbak, szóval akár egy sima kínai étterem is simán elkér tőled 7-8 dollárt, vagy egy gyros lazán 5 dolcsi. Ehhez képest a mekiben ami itt a párszázas ajánlat, az ott mind egy dollár. Washingtonban nem volt jó kinézetű ember a mekiben. Az ott nem egy menő dolog, mint itt, hanem egy utolsó lepukkant vacak. Az ottani minimálbérhez képest (7,5 dollár/óra) ez olyan mintha itthon 60 ft körül lennének ezek a dolgok, egy "komolyabb menü" meg mondjuk 400 ft. (nem számoltam ki pontosan, de nagyságrendre sztem jó, hogy érezd a viszonyokat)
2017. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
Na, azért Magyarországon is előfordul Mcdonaldsban olyan réteg, akik nem éppen gazdagok.
2017. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
78%

Nincs igaza az utolsónak. Angliában mindenki a mekibe jár aki megéhezik, és nincs kedve 1 főre 15 font kaját fizetni egy étterembe. Angliában többségében fiatalok, és azok járnak akik csak egy "gyors" kajára vágynak, és nem 40 perces várakozással egy pubban ülve. Szinte ugyanazok járnak mekibe akik otthon Magyarországon is.

Viszont Thaiföldön a meki inkább tűnik luxusnak mint olcsónak. Ott a meki előtt szokott lenni a "motoros találka" vagy a baráti társaságok találkája. Nincs is tele ott meki, csak pár ember szokott lenni ott. (mi csak a kukoricás, és az ananászos pite miatt mentünk be mindig)

2017. szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem az utolsónak hanem annak aki Angliáról írt
2017. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Los Angeles, CA:

Nem. A betero vendegek "minosege" attol fugg, hogy hol van a Meki, milyen kornyeken. A Malibui es Beverly Hills-i Mekiben peldaul csak gazdagek kolkeit latod a szuleikkel, mig South Gate-ban a Mekiben elofordulnak.

2017. szept. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
54%

Csak szolok, hogy Washington allamban a minimalber $11/hour.

Washington DC-ben pedig - miutan a Meki nem borravalos etterem - $12.50/hour.

Tehat egy orai munkaberebol ketszer lakik jol a minimum beres dolgozo, de rendes etterembe menve is legalabb egyszer. Szoval az megy a mekibe, aki egy mekis kajat akar enni, es nem az, aki csoro.

2017. szept. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Pont California es hasonlo allamok azok, ahol a hideg elol nem kell vedekezniuk, mert nincs tel.

Osztom az elozo velemenyet (itt elek es latom), Malibuban vagy vmi draga kornyeken a meki elott a parkoloban mercik meg bomosok allnak, mig LA belvarosaban a meki elott bevasarlo kocsik, amiket a hontalanok tologatnak...

Nem az ettermen mulik, hanem a kornyeken.


Egyebkent nem csak 1 dollaros szemet hamburgert arulnak, a talcas salatajuk csirkemellel teljesen elfogadhato, ha mas nincs.

A drive-thru reszen egyszer elottem egy Ferrari volt, rohogtem is, hogy a pali az ulesbol alig erte fel az ablakot :D Szoval nagyon vegyes tud lenni a kozonseg!

2017. szept. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!