Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kedves amerikai magyarok. Mit...

Kedves amerikai magyarok. Mit tanácsoltok annak a 20 évesnek aki most akar Amerikának indulni és ott is maradni?

Figyelt kérdés

Kérlek,értelmes válaszokat.


20/L vagyok jelenleg dolgozok és tanulok..Tervben van összegyűjteni a pénzem és nekivágni Amerikának.Egy családbarátunk él New Jerseyben(20 éve) és felajánlotta ha kiszeretnék menni és ott folytatni a szállást megoldja nekem amíg talpra nem állok. De mikor tudnék ott talpra állni? Mennyi időmben telne szerintetek amíg keresnék egy bébiszitter állást, konyhai kisegítőállást,bolti eladót vagy ilyesmit?Illetve a vízum menete is érdekelne. Az angollal szerencsére jól állok (és nem ötös érettségire értem) hanem beszélem a nyelvet szerencsére. Nem tudom mennyire legyek pozitív ezzel kapcsolatban szívesen beszélnék egy kint élő magyarral..



2017. szept. 24. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Azt hogy NE TEDD. Nemetorszag, benelux allamok sokkal jobb hely lett mara. Amerika mar reg nem olyan mint a filmekben.
2017. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Erre nem kapsz semmilyen vizumot. Ha van valami hasznos es egyedi kepzettseged, akkor kaphatsz vizumot, de igy hogy bebiszitter, bolti elado, igy maximum egy esta illegalis kint ragadast tudok elkepzelni.
2017. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D. Brasco ***** válasza:
51%
Azt tanácsolom hogy nézz már utána olyan fogalmaknak mint zöld kártya és társai......
2017. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
en kint elek, irhatsz privit
2017. szept. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Vizumra jelenleg nincs eselyed es takarito, bebiszitter allassal nem sokra viszed usaban sem.

Akikkel talalkoztam kint magyarok azok hazastarsukon keresztul vannak itt. En is azert elek itt mert a felesegem amerikai.

Vizum,zk: azt mondjak a legegyszerubb akkor ha a hazastarsad amerikai mert o kervenyezni tudja neked a vizumot. Nos, elarulom hogy meg igy is egy rakas papirmunka es alaphangon fel millio forint.

2017. szept. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Amerika már régen nem a lehetőségek hazája. Kár kimenni, egy időben én is fontolgattam, aztán kimentem ismerősökhöz látogatóba, és soha többet nem kívánkoztam oda... Na jó, Arizonába még elmennék a táj miatt :-)
2017. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Cserediakkent ki tudnal menni egy kis idore au-pairnek es legalabb utazol egy kicsit meg a csaladtol kapsz zsebpenzt.

Konkretan dolgozni kimenni nem eri meg mert EU-ban sem keresel kevesebbet es USAba nem kapsz vizumot takaritasra meg bolti eladokent sem.

Illegalisan meg hulyeseg kimenni mert nehezebb munkat talalni, kevesebb a fizu, nincs eü biztositas es egy utlevelen kivul semmi papir nem lesz.

En a felesegem miatt vagyok kint mert igy legalabb az egyikonk idevalosi es vannak neki kapcsolatai. Angliaban mindketten kulfoldiek lennenk 0 kapcsolattal.

2017. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Húsz évesen ne ilyen alja munka legyen az életcélod! Angliát is felejtsd el, egy fertő ami ott van. De amúgy itthon is jól meg lehet élni ha olyasvalamihez értesz jól amihez kevesen!
2017. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Igaza van az utolsónak! Kérdező! Minek rontanád el az életed olyannal, hogy jó fizetés, jó életkörülmények? Maradj itthon, azáltal szenvedj, mint mindenki más! Ez való a magyarnak! Csak a hülye nyafog a 12 órás munkáért 120e Ft-os fizetésért! (IRÓNIA) 😂😂😂 Amúgy én először Angliába mennék a helyedben, aztán később az USA-ba.
2017. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok amerikai magyar, de felejtsd el. Hiába biztosítana neked szállást a családbarát ismerősöd, ha vízumot nem tudna intézni neked. Anélkül meg nem tudsz dolgozni kint, csak illegálisan, az meg nem leányálom. Illegálisan simán elvárják a napi 12 órákat szabadság nélkül, mindezt egy nem éppen jó fizetésért. Emiatt talpraállni is nagyon sokára tudnál. A jobban fizető illegális munkákat meg elfelejtheted, oda baromi jó ismeretségi rendszer kell.

Inkább maradj itthon és menj ki valahova az EU-ba.

2017. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!