Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Vannak/voltak ismerőseitek...

Vannak/voltak ismerőseitek akik illegálisan éltek kint az usában?

Figyelt kérdés

Mióta élnek kint ?

Mivel foglalkoznak ?

Melyik államokban élnek ?

Mennyi kezdő tőkével illetve milyen nyelvtudással vágtak neki ?

Illetve milyen "élet körülményeket" sikerült kialakítani ?

Sok kérdést fórumot átolvastam megnéztem youtube videósokat pl: székely vegán Csarni Norbert Német István AzAmerikaiálom stb.

Az alapokkal tisztában vagyok.

Légyszives ne írjatok olyat hogy illegálisan nem vállalhatsz munkát stb.Ezekkel tisztában vagyok én is.

Személyes tapasztalat érdekelnek leginkább.

Előre is köszönöm :)



2017. okt. 22. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azóta már itthon élnek. Annyira nem közeli ismerősöm, úgyhogy a részleteket nem tudom. Talán NY-ban éltek, de már ez sem tuti. Kb. 2-3 évig.
2017. okt. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Bátyámék kint éltek illegálisan Amerikában. Bátyám feketén dolgozott egy favágó telepen, a sógornőm meg a helyi városban mosogató volt. 3 évig éltek kint úgy, hogy elmondásuk szerint 6x kellett költözniük, mert a cégeket mindig ellenőrizték az illegális munkások miatt. 3 év kint lét után Móni terhes lett. Amit 3 év alatt összespóroltak pénzt, az mind elment a kis Eliza születése miatt. Eliza születése után, hazajöttek. Utána már sem anyagilag, sem jogilag nem tudtak kint maradni. Bátyám azt mondta, hogy egyrészt örül, hogy kint éltek 3 évet, másrészt bánja is, mert mindig attól féltek, hogy valami bajuk lesz, és az orvosi ellátás annyira pocsék ha nincs komoly biztosításod, hogy nagyobb baj is lehet. Már nem vágynak vissza..
2017. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Már nem él ott, mert kiutasították.

Nem dolgozott, a pasija tartotta el.

Több helyen is éltek, éppen ahol dolgozott a pasi.

2017. okt. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm ismerőse 18 éve él USA-ban illegálisan. Haza költözni nem akar, fogalma sincs ma még, hogy miből fog élni majd mint nyugdíjas. Több részletet nem tudok de végig gondolva én így nem csinálnám. Évtizedeket éltem legálisan külföldön van tapasztalatom.
2017. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a falubol ismeroseim akik kb 5 eve elnek kint de nem tudom mit dolgoznak, mennyi penzuk van vagy mennyivel vagtak neki amerikanak.

Annyit latok facen h magyarokkal buliznak, kirandulnak. Tuti van vmennyi penzuk de valoszinuleg csak szobat berelnek es masodmagukkal laknak egy hazban NY-ban.

Olyat is tudok aki a 90es evek vegen kiment, rokonoknal lakott es kb 6-8 evet dolgozott kint majd visszakoltozott. Annyi penzt gyujtott h bizniszt tudott nyitni es lakast venni

2017. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rokonom van kint 20 éve. Én nem is ismerem, sose találkoztunk, még az apja temetésére se jött haza. Floridában lakik. Nem tudom hogy mit dolgozik, de angolul egy szót sem tudott mikor kiment.

A húga követte, ő férjhez ment egy amerikaihoz és gyerekeket is szült neki, valami hittérítős család.

2017. okt. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 D. Brasco ***** válasza:
60%

Egyik gyerek kori barátom vágott neki hatalmas arccal,hogy őt nem érdekli ő akkor is megmutatja hogy illegálisan is boldogulni fog kint!Egy évig sem tartott a "karrier"

Az usa illegalisan nem egy nagy buli!Nem véletlen mondja mindenki hogy nem szabad/nincs értelme igy neki indulni!

2017. okt. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

Igen, van kint ismerősöm, aki illegálisan él kint az USA-ban.

15 éve él kint.

Amilyen munka van éppen azt csinálja, de általában építkezéseken van.

Nem tudom melyik államban van most.

Az induló tőkéjét se tudom, mert csepp taknyos kölyök voltam mikor kiment.

Anyagilag meg átlagosak az életkörülményei, viszont ehhez kőkemény napi 12 órás műszakok társulnak. Meg háromszor költöznie kellett már, mert kezdtek gyanakodni, hogy nincsenek rendben a papírjai.

Az illegális kivándorlást az USA-ban meg felejtsd el. Egyáltalán nem éri meg, bármennyire is úgy próbálják egyesek beállítani youtuben és sok másik fórumon. Nincs biztosításod, még a legapróbb orvosi kivizsgálásért is fizetned kellene elég sokat. Kórházi számlákról inkább ne is beszéljünk. Munka terén mindig versenyezned kellene a mexióiakkal és társaikkal. Velük meg normálisan nem tudsz versenyezni, mert tőlük olcsóbban nem nagyon tudod elvállalni a munkát. Azok a munkák is meg olyanok, hogy nem leányálom, ahogy fentebb is írtam sokszor 12 óráznod kell szabadnap nélkül. A normálisak meg ráadásul protekciósak, nincs ismerettséged nem is fogsz tudni jelentkezni.

Angliában, Németországban, Franciaországban, Ausztriában, stb. EU-s országban még mindig ezerszer jobban megéri kimenni, mint az USA-ban illegálisként élni.

2017. okt. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8-as ezekkel teljesen tisztában vagyok.De kértem is hogy ilyeneket ne írjanak :D

Azért köszönöm a válaszod!

2017. okt. 23. 14:14
 10/20 anonim válasza:
76%
En így éltem kint 3 evet aztan egy szép reggelen megjelentek a rendőrök a hazám elott es elvittek minket! Aztan két börtönön keresztül vezetett az út hazáig nem volt egy leány alom :))
2017. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!