Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » USA-ban hol érdemes kezdeni?

USA-ban hol érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Pár évre kiszeretnék menni világot látni az usa-ba. Hová érdemes menni ahol találhatok melót, érettségivel, angol nyelvtudással és normális albérletet fizethető lakbérrel. A nagyvárosok iszonyat drágák ezzel tisztában vagyok de valami olyan hely ami közel van a városhoz és élhető környék. Elsősorban New York és környéke érdekel esetleg még a Keleti Part nagyobb városai és környékei.
2017. okt. 31. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég komoly szigorítás van a kiutazásnál. Már nincs olyan, hogy kimész csak úgy, éldegélsz, és majd találsz valami melót.
2017. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezen is idegeskedem de fiatal vagyok és még tapasztalatlanságom miatt túlzottan optimista vagyok, de ha nem jön össze a dolog akkor irány Anglia vagy Németország.
2017. okt. 31. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Eselytelen. Illagalisan nem tudsz jogsit szerezni(par allamban lehet de nem azonnal ahogy odakoltozol). Bankszamlat se tudsz nyitni ha nincs zöldkártyád.

Feketen kb 10 dollart kaphatsz zsebbe orankent de az alberletre elmegy kb 700-800 dollar vagy meg tobb. Ertelmes autot nem kapsz 3000 dollar alatt.

Ha beteg leszel akkor az nagyon sokba fog kerulni, foleg ha nincs biztosításod.

Csak egy fogkorona 1000 dollar felett van.

Inkabb probalkozz europaban ha penzt akarsz gyujteni

2017. nov. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Inkább kaland vágyból mennék nem a fizu miatt, pénz van mindenhol csak meg kell keresni de az ott egy teljesen más világ.
2017. nov. 1. 06:31
 5/8 anonim ***** válasza:
28%

en ugy gondolom a mai napig a legjobb eletszinvonalt az USA polgarai elvezik

nehez kijutni, nehez ott boldogulni de ha sikerul nagyon kellemes eletet tudsz ott csinalni


europaba konnyu kijutni, konnyu munkat vallalni de nehez lesz mert nyugat europaban az eletstilus teljesen mas mint az USA sokkal kevesbe liberalis

2017. nov. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Josephine Harkay válasza:
A világlátást európai országokkal kezdeném; a mentalitás mégis csak hasonlóbb, könnyebb megszokni. Ne nagyon vágyakozzunk az amerikai "liberális" fogalmak és életmód után. Az utóbbi évtizedben már torkig vagyok vele. Mindig valami újabb oktalanságot talál valaki ki (pl. minden futball játszma előtt a játékosok állva tisztelegnek a nemzeti zászlónak amíg a himnuszt eljátszák. Most egyesek féltérdre ereszkednek hogy protestáljanak a feketék megkülönböztetése ellen). Végül is büntetik a feketén dolgoztatókat.
2017. nov. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem érdemes lenne Amerikában élő magyarokkal felvenni a kapcsolatot.Facebookon van néhány ilyen irányultságú csoport.Biztos tudnak neked segíteni azok akik már el tudtak helyezkedni a nagyvilágban.Esetleg munkaközvetítő segíthet munka orientált közegbe kiküldeni téged.Megoldások száma végtelen.Sok szerencsét! :)
2017. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most jöttem ki es folyamatban vannak a papírok de ameddig nincs meg legalább a munkavállalásim addig semmit se tudok csinálni.


Bankszámlához kérik a zoldkartyat, ha nincs meg akkor bukta. Talan nehany banknal eleg az utlevel.


Jogsihoz legalabb munkavallalasi engedely kell vagy egy masik dokumentum amit belepeskor adtak es kb 3 honapig jo, ha ezzel megcsinálom a jogsit akkor meghosszabbítani csak a munkavallalasi utan lehet ami akar fel evig is eltarthat ameddig kikuldik...


Fekete munkaert adnak kb 10 dollart orankent ami havonta kb 1600 dollar.

Ebbol lejon a kocsi biztositasa ami amerikai jogsi hijjan jo magas lesz kb 140 dollar havonta mert nem lesz driving recordod kulfoldi jogsival. Magyar jogsi kb 1 evig jo itt.

Ertelmes lakas legalabb 750 dodo de ez nagyon az alja.

Eddig maradt 710 dollarod kajara, benzinre, rezsire, telefonra, internetre, tisztalkodo es tisztitoszerekre es meg gondolom felretenni is szeretnel.

Auto ami beindul az legalabb 1000 dollarba kerul es e nelkul nem is vesznek fel dolgozni hogy nincs kocsid.

Auto karbantartast nem is szamoltam...

2017. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!