Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Egyesült Államokban az...

Az Egyesült Államokban az utóbbi években tényleg sokkal nehezebb lett a megélhetés az átlagember számára? Valóban sok a szegény ember?

Figyelt kérdés

2017. nov. 16. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem igaz. De szegény ember mindig is volt ott is, ahogy nálunk is.
2017. nov. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindig is voltak szegények.

Arra viszont nagyon jól emlékszem, amikor tavaly kint voltam 1 hónapot nyaralni egy jó barátom vendégekként. New Yorkban egyik reggel mentünk valahová, és észrevettem egy nagyon hosszú sort. Iszonyú sokan voltak a sorban. Azt hittem valami üzlet előtt állnak, lehet valami baromi akciós vagy van valami ami miatt képesek ennyien sorban állni. A barátom a kérdésemre elmondta, hogy csak a segélyekért állnak sorba.. Kicsit döbbenetes volt. De a barátom szerint ez mindig így volt. Neki már fel sem tűnik. Igaz, ő kint él több mint 15 éve

2017. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

14 eve elek itt, igaz nem egy emberolto, de nekem nem tunik ugy hogy nehezebb lenne barmi is

persze az arakat emelik, de a fizetesemet is


nem latok tobb hajlektalant mint pl. 10 evvel ezelott

mindig is voltak/lesznek sajnos

2017. nov. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%

A minimálbér kb $7,50/h es ezt ki is hasznaljak a cegek mert ennel alig fizetnek tobbet, holott 15 dolláros órabér és heti 40 óra kell legalább ahhoz hogy 2 szobás apartmant tudj bérelni.

Fontos hogy olyan munkad legyen ami ajanl neked egeszsegugyi bizrositast es meg igy is von le a fizeresedbol a munkaltato. Ha ezt magadnak kellene intezned akkor pedig nagyon drága lenne. Részmunkaidos allashoz semmi ilyen nem jár. Ha beteg vagy akkor sok esetben fizetnes kell onreszt mert csak 50 vagy 80 szazalekot fizet a bitrosito.

Kb 11 dolcsit kapsz mint egy aruhazi dolgozo, ha 2 en dolgoztok a pároddal akkor 22 dolcsi es igy havonta kb 3600-3700at visztek haza de csak a lakasberles 7-8szaztol kezdodik havonta. Ha gyereked van akkor nincs semmi gyeshez hasonlo, sokszor en se ertem h 20 eves lanyok hogy nevelik a babakat ugy h a parjuk el is hagyta oket.


Sok szep hazat meg kocsit lehet latni de kozben sokan kuszkodnek hitelekkel. A kulonbsegek is nagyok mert a sok szep kocsi es haz mellett van sok lepukkant is. Kicsit elgondolkodik at ember hogy egy kulfoldi hogy erhet el egy jo szintet mikozben sok itt szuletett ember nem engedhet meg maganak egy 8 eves kocsit se nem hogy ujat. Bar lehet h egy reszuk szerencsetlen, mas reszuk lusta. Ki tudja...


Ami viszont jo h sok a gazdag ember es ha jo szolgaltatasod van akkor lehetsz sikeres vallalkozo, nem szamit honnan jottel, az o osei is ugy jottek ide valahonnan.

2017. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!