Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában élö magyarok...

Amerikában élö magyarok általában milyen munkákat végeznek kint? Az építöiparban szakemberként jol meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Most költöztem ki de még folyamatban vannak a papirok ugyhogy van idöm gondolkodni hogy milyen munkát keressek.

Segitenének nekem hogy barkácsboltban dolgozzak de az angolom még bizonytalan, szerintem max rakodónak vennének fel ami nem fizet túl jól. Épitöipari tapasztalatom van, talán a fizetés is jobb lenne de ha itt is az megy mint Mo.-n hogy nem jelentenek be rendesen vagy pl nem adnak eü biztositast akkor nem biztos hogy megéri.

Valakinek van tapasztalata erröl?


2017. dec. 7. 01:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

"Most költöztem ki de még folyamatban vannak a papirok"


Ezzel az a gond, hogy amíg a papírok nincsenek elintézve, addig ki sem mehetnél munkavállalás címén.

Ha valóban ott vagy, akkor jelenlegi kilátásaid csak illegális munkavállalásra terjednek ki.

Tehát vagy te füllentesz, vagy valaki jól behúzott téged a csőbe...

2017. dec. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Felségem amerikai és kérvényezte nekem a zöldkártyát. Se ö se a családja nem tud semmit az epitoiparrol es magyarokat se ismerek itt, tehat nem tudom hogy altalaban mit dolgoznak ugyanis magyar diploma sok esetben itt semmit se ér.

Feltetelezem h ketkezi munkat vegeznek vagy ha van penzuk akkor tanulnak vmit az usaban.

2017. dec. 7. 03:48
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Vagyis az itt élö magyarok milyen munkákat végeznek ? Természetesen mindenki azt, amihez ért, ami a mestersége. Az, hogy "épitöipari tapasztalatom van" azt jelenti, hogy neked nincs mesterséged se, angolul se tudsz rendesen, ráadásul hajlamos vagy feketén dolgozni, azaz adót csalni, Már látom a szomorú jövődet...
2017. dec. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D. Brasco ***** válasza:
47%
A kérdésed alapján nagy karriernek nézel elébe......
2017. dec. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Beszélsz angolul? Gondolom igen, ha amerikai a nejed :)

Ha meglesz a zöld kártya, legálisan vállalhatsz munkát, hogy be legyél jelentve és fizessék utánad a tb-t. Kétkezi munkára mindig szükség van és szerintem jól lehet vele keresni.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy írnék egy önéletrajzot és elküldeném/elvinném cégekhez. Elmondhatod nyugodtan, hogy a papírjaidra vársz és bejelentett, főállású munkát szeretnél.

De ezeket ott neked nem mondta el senki? Vagy nem néztél utána csak úgy odamentél?

Az eü marha drága, és főállású munka kell ahhoz, hogy fizessék.

2017. dec. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Nekem kereshetnél egy férjet :) Van szakmám, beszélek angolul és nem tervezek halomra szülni gyereket, ellenben egy igényes munkahelyen legálisan dolgozni annál inkább.

(előző voltam)

2017. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
A kérdésed így értelmetlen. Attól mert valaki magyar és az USA-ban lakik, még más más munkát végez. Akárcsak más nemzetek képviselői. Ismerek kamionsofőrt, orvost, informatikust, takarítót, stb.
2017. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 ZoltanAnglia ***** válasza:
Miert kell ehhez, hogy Amerikaban elo magyarok legyenek...
2017. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Beszélek angolul csak nem tökéletesen és még nagyon erös az akcentusom. Idegenek sokszor nem is értenek meg. Feleségem megszokta, ö megért mindent amit mondok.


Nem fekete munkára vágyok és épitöiparban is lehet legalisan dolgozni csak nem tudom mennyire jellemzo az hogy adnak eü biztositast. Nagy cégek, áruházak adnak csak ott a fizetés elég kevés.


Vannak munkák amikhez nagyon jo kommunikació kell és gondolom nem ugy jön ki mindeki hogy mar perfekt beszél.

2017. dec. 7. 14:40
 10/16 A kérdező kommentje:

Vannak szakmak amit javareszt tipikusan egy egy nemzet csinal

Indiaiak nagy resze ITvel foglalkozik

Körmösök ázsiaiak(felesegem nem is latott feher kormost pedig usaba szuletett). Mexikoiak epitoparral foglalkoznak altalaban.

Kivetelek mindig vannak persze.

2017. dec. 7. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!