Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik a feltételei az Amerikába...

Mik a feltételei az Amerikába kiköltözésnek? Azon gondolkodom, hogy mivel nincs ami itt tartson már hátam mögött hagyok mindent és neki vágok Amerikának.

Figyelt kérdés
Angliában is éltem már 3 évet, de valahogy mindig is Amerika volt ami vonzott. Vagy esetleg Kanada. Viszont oda nem csak sitty-sutty személyi kell. Útlevél... és még? Gondolom egy csomó kp. Aki kint él vagy jártas a témaban legyen olyan szíves és ossza meg velem a kritériumokat esetleg lehetőségeket munkaügyileg stb. Köszönöm!

2018. jan. 15. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nos, először is Ámeriká nem cirkusz, hogy két hatosért bárkit beengednek oda. Ha ott akarsz élni, elsőnek kérvényezned kell zöldkártyát. Vagy a nagykövetségen, vagy van a "green card lottery", azaz ilyen zöldkártya-lottó, de ehhez nem fűznék vérmes reményeket. Szükséged lesz továbbá letelepedési engedélyre is, és az se hátrány, ha vannak odakint közeli ismerőseid, akik segíthetnek. Én jártam kint USA-ban, és el kell mondjam, hihetetlenül más minden ott. Tehát bele kell rázódnod a kinti életbe.

És természetesen szükséged lesz egy valagnyi pénzre is, mert a kiköltözés nem fillérekbe fog kerülni.

2018. jan. 16. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon nehez kijutni, en nem is lennek itt ha a felesegem nem lenne amerikai mert meg igy se konnyu h a szulei segitenek h elinditsuk a kozos eletunket.

Credit nelkul nem kapsz jo hitelt de kocsi kell. Munka nelkul nem talalsz lakast, lakcim nelkul pedig munkat nem kapsz.

Egy aruhazi munka fizet kb 1500at havonta, a lakasod kerul 800ba havonta(berles) kaja 150, szamlak 150, benzin 100, biztositas kocsira 150 es ruhazkodas, kocsifenntartast nem is szamoltam, nameg penzt is szeretnel felretenni.

2018. jan. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:
84%
Azert a tapasztalatok alapjan elmondhato hogx aki egy ilyen nagy amerikas kikoltozes elott ennyire kepes hogy kiírja a gyakorira ezt a kerdest(ráadásul vagy ezredjére)az nem fog menni sehova...........
2018. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Három nagyon fontos feltétele van:

1. akarj kiköltözni;

2. befogadjanak (engedjék letelepedésed);

3. ha az előzőek pozitív, akkor legyen elég pénzed végrehajtani.

2018. jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Zöldkártyát kell szerezned, azt meg nem osztogatják csak úgy. Jelentkezhetsz lottóra, de baromi nagy szerencse kell, hogy kisorsoljanak. Aztán jön az interjú ahol nagyon sokan elszoktak hasalni.

Házasság útján is kérvényezhetsz, de ez is baromi nehéz út. Kapásból be kell bizonyítani, hogy nem csak érdekházasság a zöldkártya miatt (mivel sokan ebből éltek meg, hogy X összegért összeházasodtak veled). Ezután is pár évig nem kapsz rendes zöldkártyát, ha jól tudom, csak X év után.

De amúgy tucatnyi oldalon fent, sose értettem miért itt kell a Gyakorin utána kérdezősködni, miért nem hivatalos oldalakon néztek utána.

2018. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Tökmindegy, TE biztosan nem fogsz kimenni.


Ha annyi fáradtságot sem veszel, hogy MAGAD nézz utána, mi kell ehhez, akkor nem leszel képes elintézni semmit.

2018. jan. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

A zöldkártya lottót meg fogják szüntetni és idén már be se lehet majd adni. A magyaroktól elveszik majd az Esta lehetőséget és ezt is elég hamar.

Marad helyette a turista vízum de a követségen a meghallgatáson elég meggyőzőnek kell lenned hogy tényleg csak turizmus a célod. Azzal fél évig tartózkodhatsz egyszerre de nem dolgozhatsz (ha kiderül akkor elfognak kitoloncolnak és kitiltanak 10 évre). Azt esetleg lehet hosszabbítani 1 évre. De lehet hogy ezt is szigorítani fogják.

Pozitív tényező lehet ha a 30-as éveid közepén vagy később jársz mert akkor már gondolják hogy van valami egzisztenciád és nem akarsz az USA-ban dolgozni. (sok fiatal felejtette magát az USA-ban az évek során és erről tudnak)

A házasság kilőve mert el akarják törölni hogy amerikaival kötött házasság után automatikusan kaphasson zöldkártyát a házastárs. Már akiknek most folyamatban van ez azoknak is gyanúsan nem vagy nehezen küldik ki (de remélhetőleg ők még megkapják ha késve is).

Munkavízum is már elég nehézkes és a sztárszakmának tartott informatikai végzettséggel se kapsz már (amerika az IT fellegvára és ott helyben nyüzsögnek az IT-sek). Orvosként vagy kutatóként van esélyed. Már a sok pénz se garancia. Ha ismerősöd sincs az USA-ban akkor nehéz lesz még turistaként is.

Lehetne helyette Kanada ha ott nem keltették volna a magyarok rossz hírét egyes honfitársaink (évekkel ezelőtti kanadai roma-balhék).

2018. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, főként az utolsóét! lehet csak nekem magas, de nem vállalhatok munkát? hiszen azért mennék ki, sajnos nem doktorival.
2018. febr. 18. 11:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Milyen munkat akarsz vallalni??

A kerdes miert kapnal munkat mikor itt is vannak munkanelkuliek. Miert ne nekik adnak a munkat akik allampolgarok, miert egy bevandorlonak akinek ha legalisan akar foglalkoztatni zoldkartyat kell igenyelni, rengetek papirmunka es penz ez a munkaadonak. Persze ha valami neves orvos vagy kutato vagy akkor megeri nekik beled feccolni a penzt.

2018. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!