Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ez kizáró az okot jelent ha...

Ez kizáró az okot jelent ha az USA-ba szeretnék utazni?

Figyelt kérdés

Szerepelek a nyilvántartásban, viszont nem vagyok büntetett előítéletű."Mediációs eljárás"-ban vettem részt. Tehát bíróságra nem ment az ügy, és nem is komolyabb (nem ölés, csalás, lopás, erőszak stb.) hanem még szabálysértés miatt történt. Ez mennyire számít ha ESTA-t szeretnék igényelni? Így beengednek mint turista az USA-ba?

Válaszokat köszönöm.:)



2018. jan. 28. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ESTA oldalra belépsz, és látod, hogy mit kell beikszelni. Nem hiszem, hogy probléma lenne. Ettől függetlenül még lehet, hogy leszállsz a gépről, és nem engednek tovább.
2018. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint pontosan úgy szól, hogy volt-e letartóztatva vagy elítélve, ha nem voltál, akkor ikszeld azt. Egyébként szerintem ilyen szinten nem futnak össze a nyilvántartások, bár ki tudja.
2018. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pontosabban közúti baleset történt szabálysértés miatt. Bíróság nem volt, elítélés nem volt. Viszont a határnál megkérdezhetik ezt tőlem? Akkor mit válaszoljak? Nyilván nem mesélem el az egész sztorit. Még erről pontosabban megfogok érdeklődni azért.:) Csak nem tudom mennyire számít ez a mediációs eljárás a határnál.
2018. jan. 28. 12:44
 4/8 anonim válasza:
68%

"Nyílván nem mesélem el az egész sztorit"


Pedig jobb lenne. Alaposan ki fognak kérdezni a reptéren.Ha azt látják rajtad hogy valamit nem mondasz el/ kicsit ferdítesz, szépítesz a dolgokon akkor máris haza küldenek.

2018. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenre nem kérdeznek rá, ha mégis, akkor valószínűleg látják a rendszerben, szóval ha rákérdeznek mindenképpen az igazat mondd.
2018. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kozlekedesi szabalysertes miatti eljaras NEM minosul buntetett eloeletnek, sem kizaro oknak, es szereny velemenyem szerint meg sem kell emlitened, mert ezeket az adatokat biztosan nem adja ki a magyar hatosag a kulkepviseletnek vagy barmelyik kulfoldi szervnek. Ha veletlenul el is utasitanak az ESTA-nal, biztosan nem ezert lesz.
2018. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy beengednek. Még be se kell írnod a jelentkezésbe.
2018. jan. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha perre sem került sor es ennelfogva büntetett elöeletü vagy, akkor ezt elfelejtheted.


Attol eltekintve, hogy volt intezkedes, ez olyan jelentösegü, mint egy gyorshajtas.

2018. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!