Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Beengednek az USA-ba állandó...

Beengednek az USA-ba állandó bejelentett munkahely és tanulói jogviszony nélkül,10 napra nyaralni?

Figyelt kérdés

A családommal és a barátaimmal utaznánk az USA-ba. A kérdésem arra irányulna, hogy lenne foglalt szállásom, érvényes repjegyem visszaútra és nagyjábol 10 rokonommal és barátommal mennék ki. Semmilyen betegségem nincs és sosem voltam még büntetve. VISZONT nincs bejelentett állandó munkahelyem és tanulói jogviszonyom sem, mert otthagytam az egyetemet. Van rá esély, hogy emiatt azt mondják, hogy nem léphetek be és ha igen mekkora?10 napra mennék, csupán kirándulás céljából.

Sokat olvasgattam ma a kiutazás feltételeiről és hogy ESTA (utazási engedélyt kell kérnem) ez egyébként eddig is tiszta volt. Viszont azt írták, hogy hiába rendelkezel kiutazási engedéllyel, megtagadhatják az USA-ba való belépésemet, bármilyen indoklás nélkül. (nem túl fényes az angolom, nem tudom mennyire tudnám kimagyarázni ha azt feltételeznék kint akarok maradni. )



2018. márc. 6. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Nem engednek be.
2018. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem leszel gyanús beengednek.
2018. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Estával beengednek, hacsak nem arab terrorista kinézeted van.


Akkor is, csak kiszednek a tömegből és elbeszélgetnek veled.

2018. márc. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, beengednek. Max megkérdezik, mi járatban, és mivel van szuobafoglalásod meg a visszaútra jegyed, biztos nem lesz gond. Nem vagyok ugyan szakértő, de azt miből gondolod, hogy az USA-ban tudják, hogy neked itthon van e munkahelyed?
2018. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

No para, siman beengednek, foleg hogy ilyen sokan utaztok.

Ezt meg anno amikor a kovetsegen vizumert kellett sorba allni es szemelyes interjun megjelenni, mar akkor is hajtogattak, hogy az, hogy van vizum (mostmar esta) meg nem jogosit arra, hogy az orszagba belepj. A belepest a repteren a pultba ucsorgo bevandorlasi tiszt fogja megadni vagy sem. Ez sablon szoveg, amit mindig elmondanak es sokan ettol meg is ilyednek.


Persze vannak olyanok, akiket visszakuldenek, bar en szemelyesen egy embert sem ismerek, csak ez mondta az mondta aztan ki tudja mi igaz belole.


Kint elek, nagyon sok rokonom/baratom jott mar latogatoba. Regen meg vizummal, mostmar mindenki estaval es eddig egyiket sem kuldtek vissza. Latjak, hogy az ember turistaskodni jon, van visszautra repjegy, bankkartya (ha kerdezik, hogy mibol fedezed a koltsegeidet), meg szallas foglalas, akkor csak leveszik az ujjlenyomatot, fotoznak es kellemes idotoltest kivannak.


Ha a csapatban van vki aki jobban beszel angolul, ot kell elore kuldeni. A pulthoz oda mehettek tobben is, peldaul kozvetlen csaladtagok egyszerre alljanak a pulthoz.

Amugy ha senki nem beszel angolul, akkor sincs gond, mert mi magyarok mindenhol ott vagyunk, pikk pakk keritenek valakit aki beszel magyarul. Ha nem repteri alkalmazottat, akkor majd valakit az utasok kozul, mert valszeg nem ti lesztek az egyeduli magyar csapat akik ide jonnek.


A munkahely/egyetem nem erdekli oket. Ha megis, akkor mondd azt, hogy kihagysz egy felevet a sulibol. Nem tudjak es nem is akarjak majd ellenorizni.


Jo utat!

2018. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!