Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A 6 hónapos vízumigényléshez...

A 6 hónapos vízumigényléshez az USA-ba, ami 10 évig érvényes, mennyit kell befizetni? Meghívólevél van, turistaként megyek rokonokhoz.

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezt nem ertem. 6 honapos 10 évig?

Amugy nézd meg a külkepviseleti honalpon vagy vmi ilyen helyen.

2018. szept. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért nem elég az ESTA? Ezt nagyon meg ke tudnod magyarázni mire kell neked 6 hónap és miért nem elég a 3.
2018. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ezt nem ertem. 6 honapos 10 évig?"

A kerdezo a vizumra gondol. Arra a vizumra, amit meg kell igenyelni a kovetsegen, majd vizuminterjura besetalni. Ha megadjak, akkor kap az utlevelebe egy szep szines papirt, ami a 10 eves turista vizum. Ez a vizum nyilvan kiallitas datumatol 10 evig ervenyes. Minden beutazas alkalmaval a turista max 6 honapig tartozkodhat az orszagban.

Amiota a magyarok ESTAval utazhatnak, igy a nagytobsegnek nincs szuksege vizumra.

Mivel sem ESTAval sem vizummal nem lehet dolgozni, igy a bev.tisztben felmerulhet, hogy megis miert nem eleg egy embernek 3 honap hogy varostnezzen, minek neki 6 honap? Szoval jo indokkal kell elorukkolni, ami nem munka, nem tanulas (tanulo vizumhoz nem jo a turista vizum)...


A vizum osszegerol erdeklodj a kovetsegen!

2018. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"mennyit kell befizetni?"

Eszerint 160 dollart (B1/2 vizum az amelyik neked kell):

[link]

2018. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utolsó. Köszi, hogy leírtad. En csak a 3 hónaposat ismertem.

Így mar világos!


Kérdező! Olvass utána, kérj felvilágosítast a megfelelő "szerveknél". Bar 6 hónap rokonnoknál tutistaként, elgondolkodtató.

2018. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, a 3. hozzászóló jól írta, 10 évig érvényes a vízum. A 160 dollárt megtaláltam, de valahol 87 ezer forintot olvastam, ezért érdeklödtem. Most végeztem el a sulit, nagynéném családjához mennék, akikkel még sose találkoztam személyesen, a 3 hónapos vízumot akartam én is, de ö rábeszélt,hogy ennél is akármikor hazamehetek, ha honvágyam lenne.
2018. szept. 18. 07:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Viszont ha jól érzem magam, a 3 hónapos vízumot nem lehet meghosszabitani.
2018. szept. 18. 07:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Kerdezo, fogadj el nehany keretlen tanacsot.


Ha meg sose talalkoztal a rokonnal, honnan tudod, hogy jol fogod magad erezni fel evig? Tegyuk fel van egy repjegyed, amit csak sulyos osszegekert lehet megvaltoztatni, de valamiert osszekaptok a rokonnal es szivesebben jonnel haza, de nem tudsz, mert nem tudod kifizetni a jegyvaltoztatast, ami azt jelenti, hogy meg tobb honapig egymast kell nezegessetek. Remeljuk nem fog ilyesmi tortenni, de megeshet, ezert elsonek kijonni 6 honapra ugy, hogy nem is ismered a rokont, eleg bator.


A masik pedig a kiutazas. Most vegezted a sulit, es meg nem vettek fel masik iskolaba? Mert akkor nagy piros zaszlo lesz a neved mellett, amikor a vizuminterjun megjelensz. Azt hiszik majd, hogy szerencset probalni jossz.


Tudod anno, amikor nem volt meg ESTA en is sorbanalltam a kovetsegen a vizumert, kerdezgettek minden felet, pedig en csak a batyamat jottem latogatni 2 honapra nyariszunetben, szoval nem is egy ismeretlen rokont es nem is hosszu honapokra.


Amiota van ESTA, fu fa virag johet mehet, ezert a vizumot csak kulonleges esetekben kerik az emberek. Peldaul a haveromek orokbe fogadtak egy gyereket es a haver szulei kiutaztak hozzajuk, hogy a mar meglevo gyerekekre vigyazzanak, amig a haverek elmennek az adoptalt bebiert. Ez egy tobb honapos procedura, ezert ilyen esetben ertheto miert nem eleg az ESTA altal nyujtott 3 honap.


De a te esetben, frissen vegzett sulis, idegen rokonokhoz. Nem tudoooom.... en a helyedben ezt nem eroltetnem. Oke, hogy a rokonod rabeszelt, de o mikor volt Magyarorszagon utoljara? Van valami fogalma hogy hogyan mukodnek a dolgok? Lehet hogy 56-ban kiment es azota csak ugy utazott mint amcsi allampolgar, az ESTArol hallott? Ezeket kerdezd meg tole.


Nem bantani akarlak, es veletlenul sem fikazom a rokonodat, de csunyan befurodhetsz, ha nem tudod elhitetni a kovetsegen a vizuminterjun a hivatali bacsival(nenivel) hogy miert olyan fontos neked a 6 honapos vizum, amire a 3 honapos ESTA nem eleg!


Erted? Konnyen gyanithatjak hogy le akarsz telepedni az orszagban es akkor nemcsak a vizumot tagadjak meg, hanem utana ESTAra sem leszel jogosult es legalabb 10 evig ne is almodj USA utrol.

2018. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8asnak igaza van. Miként akarod kimagyarázni, miért nem elég a 3 hónap? Egyből arra fognak gyanakodni, hogy dolgozni akarsz kimenni.

Meg ezt azért a nagynénéd is átgondolta? 6 hónapig, etetni fog, mosni rád, szállást adni, stb? Azért nem olyan kis költségek ezek, meg gondolom akkor szórakozni is akarnál menni, saját, otthonról fogyott pénzed meg hamar elfogyna.

1 hónap szerintem bőven elég lenne, 3 hónapot is túlzásnak tartom. Oké, valószínűleg eltervezted már ott találnál kint magadnak párt, stb, de hidd el, sokaknak nem jön be az amerikai lét.

2018. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Steve G. Paul ***** válasza:

Nehéz lesz indokolni miért nem elég az ESTA...

(gyanús, hogy maradni akarsz főleg ha rokon is van..)

2018. dec. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!