Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha 3 hetet töltenél el a...

Ha 3 hetet töltenél el a Nyugati-Parton, miket néznél meg biztosan?

Figyelt kérdés
2018. szept. 30. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Mi 12 napot voltunk, ennyire volt idő:

New York, Boston (kihagyható, de apám nagy Patriots fan, így muszáj volt elmennünk a stadionhoz, úgyhogy megnéztük Bostont is), Niagara vízesés, Washington DC, Philadelphia, Atlantic City.

Volt ahol csak 1 délutánt töltöttünk, volt ahol több napot. A legnagyobb élmény a Niagara volt, New Yorkba viszont visszamennék még, a 6 nap kicsit kevés volt ott.

2018. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
@1 Nyugat, nem kelet. Az USA nem igazán vonz, izgalmasabb helyekre szívesebben megyek, de a nyugati parton kb az lenne (voltam már ezeken a helyeken, csak részletekben) hogy San Francisco, LA, Las Vegas, Grand Canyon, Yosemite, Tahoe. Ezekre elég 3 hét, annyira rohanni sem kell, de ne azzal a várakozással vágj neki, hogy életedet megváltoztató élmény lesz, Kalifornia feleannyira nem menő, mint a filmeken tűnik.
2018. szept. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, első válaszoló, te a Keleti-partról beszélsz, de azért köszönöm, az is tervben van a jövőben. :)


2-es, Én nem várok semmi olyat, hogy a látottaktól majd megváltozik az életem, de mindig is nagyon vonzott egész Észak-Amerika. Remélhetőleg az elkövetkező években sikerül majd mindent megnézni ott, amit érdemes. A Nyugati-Parton kb. a te felsoroltjaidat készülünk mi is meglátogatni (+ San Diego), de a kérdésem inkább arra irányult, hogy mik azok a látnivalók, amiket semmiképpen nem érdemes kihagyni. Jövő januárban megyünk, ha ez esetleg befolyásolná a látnivalók "érdekességét".

2018. szept. 30. 12:21
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha javasolhatok valamit, akkor az az, hogy Vegasban minél kevesebb időt töltsetek. 1db show-ra érdemes beülni ízlés szerint, aztán ennyi. Inkább a természet miatt menjetek, az USA bármely tetszőleges városánál szebb a legtöbb európai főváros, történelem szempontjából is elég lelombozó, hogy ha egy budapesti gangos házban laksz, az jó eséllyel idősebb darab, mint amit történeti jelentőségűként akarnak mutogatni. Az Alcatraz mondjuk jó móka, csak drága, Hollywoodban meg egy filmstúdiót látogass meg.
2018. szept. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Semmi konkrétum? Alaposan körülnéztem már ezer meg egy oldalon, ahol a kihagyhatatlan látnivalókat szedik sorba, de tényleg annyi minden van, ami érdekelne, hogy tuti nem fér bele az időnkbe. Vegas engem annyira nem izgat, de kb. 2 napot eltöltünk ott is, mert a férjemet érdekli. Az Universal filmstúdió tervben van. Grand Canyon, Yosemite nemzeti park, Calico (szellemváros), Death Valley remélhetőleg mind belefér.Sequoia Nemzeti Park is érdekelne. San Fransisco-ra nem tudom hány napot kellene szánnunk. Los Angelesbe érkezünk, és majd onnan is indulunk haza. Így érkezéskor, és távozás előtt is meg tudjuk ott nézni a kötelezőket.
2018. szept. 30. 20:11
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! Mi bő két hetet voltunk, ami belefért: L.A. (Walk of Fame, Rodeo Drive, Beverly Hills, Universal Studios, Santa Monica, Venice Beach), Malibu, San Joséban a Winchester ház, San Francisco (Golden Gate, Muir Woods, Alcatraz, Lombard Street, egy kis Cable Car, Painted Ladies, Coit Tower, Pier 39 a fókákkal, és az egész Fisherman's Wharf), Oakland, Yosemite NP (itt mi a Tioga Pass-en keresztül mentünk, de az tudtommal télen nem járható), Devils Postpile, Death Valley (nagyon durván fújt a szél egész nap), Zion NP, Antelope Canyon, Powell-tó, Horseshoe Bend, Grand Canyon, Barringer-kráter, Flagstaff, kis rész a történelmi 66-os útból, Hoover Dam és végül Vegas. Nagyjából ezeket is szerettük volna megnézni. Pár dolog kimaradt sajnos, mint például a Napa-völgy, San Diego, a Tahoe-tó, Calico, a Sequoia Nemzeti Park és Bryce Canyon, de ezek nélkül is szuper volt.
2018. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zsolo79 válasza:
Már ha ott jársz, a tengert minden képp nézd meg! 😉😁
2018. okt. 3. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bereltek kocsit?
2018. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 PZA válasza:
64%
A nyugati parton én Keszthelyt semmiképp' sem hagynám ki. :-)
2018. okt. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dényey Zsolt válasza:
Középen van, de New Orleans!
2018. okt. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!