Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » New York kb.500. 000 ft-ból?

New York kb.500. 000 ft-ból?

Figyelt kérdés

2019 nyarára tervezek egy remek utazást 2 főre.

Kétfajta úticél jöhet szóba:

1. New York

2. Valamelyk ázsiai ország (Thaiföld,India, Srí Lanka pl)

New Yorki utazás kijöhet e 500.000 ftból? Olyantól kérdezem, aki járt már ott. Repülőjegyet jó áron lehet foglalni 100.000 ft körül. A kettő együtt kétszázezer. Szállás valamilyen alap szállóban 150.000 ft, az összesen 350.

A maradék 150ezer ft elég lehet költő pénzre? Kaja, pia, látnivalók. Kb egy hét.

A kérdésem másik fele pedig az lenne, hogy ugyanennyi pénzkeretből, ti a felsorolt desztinációk közül melyikbe mennétek el? New York vagy Ázsia?

Ez lenne az első nagyobb volumenú utazásom.



2018. okt. 2. 20:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
46%
Nézz utánna. De szerintem kijön.
2018. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 D. Brasco ***** válasza:
9%
A pénz elég lehet mas kerdes higy ilyen rövid időre nincs ertelme ilyen messzire utazni...egy hét nagyon kevés new yorkra....meg mire magadhoz térsz a jetlag miatt gyakorlatilag jöhetsz haza
2018. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Kijön New York 2 hét. Most nyáron voltunk.
2018. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Én se mennék ilyen messzire két hétnél rövidebb időre. Mire kihevered a repülést, átállsz, indulhatsz is haza.

Annak idején New Yorkban 2 hetet voltunk, épp csak Manhattant jártuk körbe, egy-két napot kirándultunk távolabb. Mi messzebb laktunk, minden nap vonattal egy jó háromnegyed óra volt a Grand Central. Ha olcsóbban akartok utazni, szerintem így megoldható.

Az ázsiai utak bőven kijönnek ennyiből, 2-3 hétre. Nem tudom, mit szeretsz igazán, de Ázsiában a nagyon más természeti környezet, az eltérő kultúra szerintem sokkal érdekesebb, mint néhány felhőkarcoló. Nekem egy ázsiai körutazás többet ér két hét New Yorknál.

2018. okt. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

New Yorkba menj! Jó lesz, bele is fér a keretbe. Én is voltam, egy életre szóló élmény! Látnivalók témában nehéz mit mondani, nem tudjuk, mi érdekel.

Odafele nincs jetlag, csak visszafelé.

2018. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 D. Brasco ***** válasza:
1%

"Odafele nincs jetlag, csak visszafelé"


Na ez hogy jön össze?!?!odafele teleporttal utazol vagy mi?!?

2018. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

Úgy jön össze, hogy amikor én mentem, ottani idő szerint délután értem oda (itthon este volt), és egy kicsit több alvással meg is oldottam, másnap reggel sima volt minden.


Ellenben visszafelé, amikor délután indultunk onnan, és érkezéskor este helyett reggel volt, na az hazavágta a következő napomat (inkább hetemet) rendesen.

2018. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekünk kijött 500e Ft-ból 10 nap New York.

De tényleg nem láttunk mindent, nagyon szívesen visszamennék mégegyszer.

És valóban, odafele nekem se volt semmi bajom, az első napon “itthoni” éjfélkor még a Central Parkban sétálgattam, majd ott este korán lefeküdtünk aludni és másnap reggel már rendes időben keltünk.

Ellenben miután hazajöttünk kb 2 hétig zombi voltam, dolgozni is alig bírtam bejárni.

Engem Ázsia nem vonz, így mindenképp New York.

2018. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 readymix ***** válasza:
Kérdező, Hol találtál 200e/2 fő oda-vissza repjegyet? Máj.-tól van közvetlen LOT hetente 2x, de eddig még ott sem találtam. A legolcsóbb 65-70 körül volt, amit láttam ott, az kb. 260e Ft összesen.
2018. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%
Válaszadók! Ti 250 ezerből hogy hoztok ki odakint egy hetet? Mert fejenként 500-ból sima ügy, de 250-ből?! Úgy, hogy a költőpénz is benne van? Nekünk 10 nap alatt elment 1000 dollár/fő KÖLTŐPÉNZ a belépőkkel, kajával együtt, és nem a Masa-ban, vagy a River Caféban eszegettünk. Ha most foglalsz a Booking-on, jövő nyárra is 2 főre 150 a szállás, de akkor vagy hálóteremben vagy idegenekkel, vagy ha szerencsés vagy, csak a WC/fürdő közös és legalább ketten vagytok egy szobában, a többségénél pedig írják, hogy ocsmány mocsok van és ágyipoloskák. Ha valami normális helyen szeretnél lakni, akkor az a legnagyobb tétel a költségek között. Persze ismerősnél, coachsurfinggel, vagy airbnb-vel megoldható olcsóbban, de ez utóbbi sem számottevően kevesebb, ha teljes lakást szeretnétek, ahol Ti vagytok. A repjegy ára tényleg klassz, az 100 és 140 között mozog, a költőpénzen (elsősorban a kaján) pedig lehet faragni az igényeknek megfelelően. De egy átlag látnivaló 20-25 dollár, a metró hetijegy (ami nélkül kb. halott vagy és NAGYON megéri az árát) 32 dollár. Fejenként. Szóval én azért még gyűjtenék hozzá egy kicsit a helyetekben, hogy tuti ne legyen probléma, és ne kelljen megvonnotok Magatoktól semmit, ami tényleg fontos. Mert 2 dolláros hotdogon el lehet élni egy hétig, de pl. metró nélkül nagyon nehéz, nagyok a távolságok. Ázsiában még nem jártam,az ottani anyagiakhoz sajnos nem tudok hozzászólni :( De az meg engem érdekelne, szóval kíváncsi vagyok a válaszokra :)
2018. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!