Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit érdemes Amerikábol Magyaro...

Mit érdemes Amerikábol Magyarországra vinni? Egyaltalan erdemes?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy nehanyan Iphoneokat, Ipadeket visznak haza mert itt sokkal olcsobb, bar en az itteni arat is sokallom.

Elektronikai eszkozok altalaban olcsobbak de ami nem akumulatoros azzal nem erdemes foglalkozni mert itt mas a csatlakozo.

Ruha olcsobb de a merettel lehetnek gondok.

Egyik haverom kitalalta hogy vihetnek par eletromos eszkozt ami aksis es ha bevalik akkor kesobb egy nagy dobozzal kuldenek o meg elpasszolna. Amin gondolkoztam hogy vam es szallitasi koltsegkifizetese utan megeri e.

Tegyuk fel hogy amit kuldok az kb ciposdoboz meretu, kb 3-4 kilo. Megveszem 130-140 dollar kozt darabjat es Magyarorszagon eladja haverom 200ert. Igy van 60 dollar nyereseg, ebbol a szallitas lejonne meg a vam.

Olvastam hogy sokan azt csinaljak hogy a szallitason sporoljanak hogy keresnek valakit aki repulon elviszi. Ezen sokat lehet sporolni de maceras talani valakit. En itt egy magyart se ismerek aki rendszeresen jarna budapestre.


2018. nov. 27. 01:26
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért azt tudond kell, hogy 21$ felett adó köteles a termék, 120$ felett pedig vám köteles is ami amerikából jön...

SZóval még mindig megéri?

2018. nov. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

" de ami nem akumulatoros azzal nem erdemes foglalkozni mert itt mas a csatlakozo."

He? Ezt inkább ne erőltesd ennyi ésszel.

2018. nov. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

adtal mar fel csomagot a helyi postanal?

egy ciposdoboz meretu csomag Magyarorszagra a USPS-el 40-50 dollar!

es igen, erre meg rajon a vam meg az afa (27%!)


ha ilyen uzletelesbe akarsz kezdeni, akkor

1. ismerkedj magyarokkal akik utaznak Pestre (pl. Los Angelesi Magyarok FB csoport vagy a sajat varosodbeli magyar csoportok)

2. add fel hajoval, olcsobb a szallitas, vamra max 10%ot fizetsz ki (a termek ertekenek a 10% nem a termek+postakoltseg) de az 7-8 hetig utazik

2018. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem egyesevel kuldenem hanem egyszerre tobbet.
2018. nov. 27. 20:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mikor mentél ki, de itthon már mindenki a neten rendeli meg a kütyüket távol-keletről. Ráadásul olcsóbb onnan idepostázni egy kiscsomagot, mint idehaza feladni pl. egy levelet a magyar postánál, helyben!
2018. nov. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy lehet olcson rendelni kinai cuccokat de amire mi gondoltunk azok jo minosego markas dolgok
2018. nov. 28. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

"Tegyuk fel hogy amit kuldok az kb ciposdoboz meretu, kb 3-4 kilo. Megveszem 130-140 dollar kozt darabjat es Magyarorszagon eladja haverom 200ert. Igy van 60 dollar nyereseg, ebbol a szallitas lejonne meg a vam."

Ennyire szar kint az életed, hogy kb.: 4 óra bérért megéri?

2018. dec. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem egyet kuldenek hanem tobbet.

Ha hiszed ha nem, itt sincs kolbaszbol a kerites es sokan 1 dollaron in kepesek alkudozni.

2018. dec. 18. 01:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nincs kint kolbászból a kerítés. Laknak kint rokonok.

Mivel foglalkozol? Mi a szakmád?

Inkább keress valamit a szakmádban amit kint használtok (eszköz, anyag) és itthon még nincs.

2018. dec. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!