Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Lehetetlen Miamiba kiköltözni?

Lehetetlen Miamiba kiköltözni?

Figyelt kérdés
Nagy álom, hogy egyszer kiköltözzek, csakhogy állítólag legálisan szinte lehetetlen kijutni. Nagy álom, de lehet csak álom marad. Igaz, még soha életemben nem voltam arrafelé. 21/F
2019. jan. 12. 02:01
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Hát erre ne a gyakorin keresd a választ.
2019. jan. 12. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
22%

Nem lehetetlen, pontosan annyira megoldható mint a kiköltözés bárhova, munkaviszony, vizum meg ilyen apróságok megszerzésével.


Amit viszont tudnod kell az az, hogy Miamiban nem olyan az élet mint ahogyan az le van festve az amerikai sorozatokban. Sőt. Miaminak csupán 1%-a él többé kevésbé jó szinten. A többi nyomorog. Hacsak nincs gazdag családod te is a maradék 99%-ba fogsz tartozni, még ha kijutsz is.

2019. jan. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Ja, hát én se arra a csillogásra vágyom. Engem az éghajlata fogott meg, bár tudom, vannak fülledt időszakok, de téli hideg nincs. Középosztály tényleg nincs nagyon? Na az szép.
2019. jan. 12. 04:07
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Kanári szigeteken az sincs pl tél, Spanyolországhoz tartozik, EU és "pár" lépéssel egyszerűbb munkát vállalni, mint az államokban.. Persze nyilván ha valakinek ez az álma akkor tökmindegy, hogy máshol egyszerűbb. Ha még soha nem jártál érdemes turistaként estaval kimenni(ezzel nem dolgozhatsz semmi, 90 napos tartózkodásra jogosít fel). Zöldkártya lottó, K1-es vízum ha szerzel magadnak egy amerikai feleséget, J1 vagy H1B vízum(ezt a munkáltatód igényli) ezek általában diplomás vagy nagyon hiányszakmák, a munkaadónak bizonyítani kell hogy nem talál arra a munkakörre amerikai munkavállalót. Szóval ja, lehetetlen. Legyél baromi profi a szakmádban, beszélj jól angolul Miamiban a spanyol sem árt(vannak helyek ahol nem hallasz egy angol szót sem). Van még az L1 ami nagy cégeknél működik ahol pl van amerikai partner ami kb egy áthelyezéses együttműködéses dolog, nem évekre szól.

Semmi sem lehetetlen mondjuk ez éppen a haladó szinthez tartozik. Helyezkedj el valami olyan cégnél ahol tudod van ilyen lehetőség, legyél baromi jó a szakmádban beszélj jól nyelveket és már egy fokkal jobb helyzetből indulsz. Ha feketén dolgozol hatalmasat bukhatsz bele, plusz még ki is toloncolnak. Eladóként, pincérként baristaként meg senki nem fog szponzorálni hogy gyere dolgozz nálam. Ezekre a helyekre baromi gyorsan talál(helyben) munkaerőt és nem kell papírozni meg szívózni a bevándorlásiakkal(itt jegyezném meg, hogy de komolyan veszik hiába írjak páran, hogy jaj én fél éve itt vagyok már milliomos vagyok feketén dolgozok mindenki ezt csinálja ezzel nem lehet lebukni).

De azért sok sikert, mondom nem lehetetlen csak egy álomnál picit több kell, hogy ebből valami még is valósuljon.

2019. jan. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, 2-3 komolyabb diplomával tárt karokkal fogadnak ott is.
2019. jan. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, hogy érdemes jó diplomákat szerezni (akár első körön itt Magyarországon, aztán felfedezni ösztöndíjas lehetőségeket), aztán olyan cégnél helyezkedni el Európában, amelyiknek Miamiben van a központja. Szépen feldolgozod magadat olyan pozícióba, hogy érdemes legyél egy expat munkára Miamiben. Szerencsére sok amerikai cég meritokratikus, bár azért káeurópaiként mindig kicsit többet kell melózni egy ilyen kiküldetésért, mint mondjuk egy nyugatinak.
2019. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Neked tényleg álom marad csak, ha ezt a kérdést itt kell feltenned.
2019. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

"Miaminak csupán 1%-a él többé kevésbé jó szinten. A többi nyomorog"


Jártam ott egy párszor. Valahogy nem ezt láttam!

2019. jan. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

S ha valaki egy amerikaival összeházasodik, megkapja a vízumot, akkor bármilyen munkát vállalhat?


Kanári szigetek se rossz hely.

2019. jan. 12. 20:34
 10/25 A kérdező kommentje:
Magyarán akkor a többi vízumot nem kell igényelni?
2019. jan. 12. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!