Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Camp Leaders, CCUSA, AmeriCamp?

Camp Leaders, CCUSA, AmeriCamp?

Figyelt kérdés
Akik voltak kint bármelyik szervezettel és a tábor után utaztak kb 2 hetet, leginkább pár nap New York és nyugati part (Los Angeles, San Francisco, Las Vegas, Grand Canyon...), mennyiből tudták kihozni az utazást úgy összességében (kaja, szállás, stb.)? Illetve a fizetés, amit a táborban kaptál, mennyire volt elég? Érdemes hozzá még spórolni itthon? Köszönöm előre is

2019. febr. 16. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én Camp Leaders-szel voltam kint és 17 napot utaztam a tábor után egyedül. Kint $1200-at kerestem, itthonról pedig kb. $600-at vittem magammal + a kártyámon volt vésztartalék. Az utazásra kb. $1400-at költöttem, úgy hogy a Niagaránál voltam 3,5 napot, New Yorkban 3 napot, Washington D.C.-ben 3 napot, Las Vegasban 3 napot, a Grand Canyonnál és az Antelop canyonnál pedig 1-1 napot. Mindenhol hostelben vagy Airbnb-ben szálltam meg és éjszaka utaztam egyik városból a másikba, így simán kijöttem a pénzemből és még pár szuvenírre is tudtam költeni.


New York elég drága, főleg a szállás (ajánlom a Hostelling Internationalt - jó helyen van és a szolgáltatás színvonala is megfelelő, kb. $55/éj) és a tömegközlekedés, szóval azt próbáld minél előbb lefoglalni majd! Én június végén foglaltam, amikor megkaptam az első fizetést. Étkezésre kb. $15-t költöttem naponta. A látványosságok között sok ingyenes van, ezeknek a neten utána tudsz nézni.


Las Vegas volt a legolcsóbb (Airbnb $29/éj, de a szállodák sem drágák, sőt, jobb helyen is vannak), onnan ilyen kínai buszos túrával olcsón el lehet jutni a canyonokhoz. Nyugati parti városokról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert oda még nem jutottam el, viszont a táboromból akik mentek azt mondták, hogy San Fransisco elég drága. Ők bevállalták a couchsurfinget, amivel elég sokat spróroltak.


Mindenképpen gondolt át, hogy mi a fontos Neked! Ki lehet hozni minimális összegből 2 hét utazást, viszont lehet, hogy nem fogsz mindig kényelmesen aludni és szuper kajákat enni. Azzal is tudsz spórolni, hogy ha többen utaztok és autót béreltek.

Arra is figyelj, hogy a tábor alatt mennyit költesz! Én a szabadnapjaimon imádtam Walmartba és outletekbe menni, amik nem kímélték a pénztárcámat :D

2019. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! :) kaja és szállás téren nincsenek nagy igényeim (lásd: kollégiumban lakó egyetemista vagyok...:D). A nyugati partra szervezett rendszerben mennék, oda kell befizetni 1000 dollárt, végül ott a szállás, utazás, kaja, belépő majdnem teljesen benne van, a pár nap New York kérdéses még hogy mennyibe kerülne. De így ahogy mondtad, hogy te mennyiből kijöttél, megnyugodtam, mert többre gondoltam. Valószínűleg elég lesz mindenre a pénzem
2019. febr. 27. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én CCUSA-valvoltam, de Kanadában.


Többet kaptam, mint amennyit ígértek, megkaptuk a táborba a kanadai minimálbért :D :D Az kb 11 CAD dper óra volt akkor. Kint voltam több mint fél évig (mert Kanadában nem kellett nyár végén visszamenni, mivel ott nem diákok is lehettek).


Utána átjártam San Francisco - Los Angeles - New York - Washington + délebbi virginiai város (ott lakott egyik kinti ismerősöm, csöveztem nála 2 estét) utat, mindenhol 3-3 estét töltve (sokan mondták hogy az rövid, de szerintem nem annyira gáz, reggeltől estig sétáltam, láttam majd mindent). A költségek... hát, az enyémek kicsit el voltak szállva :D :D Mivel ugye sok pénzt kaptam a tábortól, szerintem a 2 hetes amerikai túrára el is ment mindenestül vagy 700-800ezer forint :D


DE úgy hogy mind a 4 városban nagyon jól frekventált helyen volt szállásom (SF-ben Union Square környéke, LA-ben Culver city, NY-ban a Central Park délnyugati csücskénél a YMCA-ben, és DC-ben a fehérháztól gyalog 4 percre), és nem is igen spórolgattam a kintlét alatt (nem néztem a dolgok árait amit ettem-vettem).


Ahogy hallottam más forrásokból, azért jó, ha még előtte otthon spórolsz, csak hogy teljesen megkapd az amerikai élményt (azaz ne kelljen nemet mondanod egy almáspitére a Golden Gate lábánál), de a kint kapott pénzből is el lehet szűkösen lenni, hogy a végén nullára hozd ki.

2019. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Én az AmeriCamp-el voltam kint. Én azért választottam őket mert a programdíj náluk volt a legolcsóbb és ahogy néztem hasonló a feltétel rendszer mindenhol. Az ügyintézéssel én elégedett voltam, mert az összes "hülye" kérdésemre hatalmas türelemmel válaszoltak :D és végig segítettek mindenben, szóval ez nekem eléggé bejött. Nálunk a program után még 30 napot lehetett utazgatni, de én a suli miatt csak 2,5 hetet voltam kint. Support Staff pozícióban dolgoztam mint konyhás. A munka egyáltalán nem volt vészes és sok jó arc volt. A fizetésem 10 hétre 1250 dollár volt, így nem kellett magamnak intézni külön a repjegyet. Utazgatás szempontjából meg az én tapasztalatom nem hiszem, hogy releváns mert LA-ben egy haveromnál voltam és így nem kellett nagyon költségekbe vernem magam XD Utána meg haza utazás előtt volt még egy kis NY és hát sikerült elvernem minden pénzem... Az élmény mindent megért! Sporolni meg sosem rossz, mert kint bármennyit eltud verni az ember :D

2019. nov. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!