Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Pár hónapos kanadai (Toronto)...

Pár hónapos kanadai (Toronto) tartózkodáshoz, mint túrista mi a legjobb megoldás az ottani bankkártyás fizetéshez?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra vonatkozna, hogy három hónapos torontói tartózkodásomra, mint túrista melyik magyar banknál érdemes számlát nyissak a kinti bankkártyás fizetéshez? Vagy esetleg kinti számlanyitást érdemes intézni ennyi időre is? Hitel vagy debit kártyás megoldás előnyösebb (bár nem szeretnék hitelkártyát)? Tapasztalatból származó információkat nagyon szívesen vennék.

2019. ápr. 16. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én irtóra meg lennék lepve ha itt turista csak úgy tudna hitelkártyát szerezni, még secured kártyát sem adnak szerintem SIN nélkül.
2019. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha bemész az első boltba (Dollarama, Shoppers, Walmart, etc.) vagy postára és veszel egy pre-paid credit cardot. Ezek 50, 100, 200, néha 500 dolláros összeget tartalmaznak, és ugyanúgy lehet őket használni, mintha rendes bankkártya volna. A névérték 2-10%-át kell ráfizetni. Tehát egy 50 dollárost kb. 55 dollárért kapsz, egy 200 dollárost 210-220 körül, és így tovább.


Forrás: Itt élek.

2019. ápr. 17. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem K&H-s dombornyomott mastercardom van, allandoan azt hasznalom EU-n kivul is (fizetes, atutalas) minden plusz koltseg nelkul (normalisan valtanak is). Evente 6 ezer forint koruli osszeg a kartyadija.
2019. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Transferwise. Keress rá, erre való, pöpec, működik, olcsó. Mi kell még.
2019. ápr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
transferwise és revolut
2019. ápr. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Istenem mennyi hulyeseget irnak itt... Transferwise? Ahhoz kene egy kinti szamla is, nem? Prepaid kartya? Minek fizessen erte pluszba? Na meg hogy vegyen olyat, ahhoz cash-t kell valtania, amin egy csomot bukik. Rendkivul hasznos tanacsok, mondhatom...


Kerdezo: barmely normalis bannkartya (MasterCard vagy Visa) megfelel, azzal jossz ki a legolcsobban. Kozeparfolyam + 1%-on valtanak a kartyatarsasogok, semmilyen egyeb koltsege nincs. Ha elmesz otthon es valtasz egy rakat dollart, hogy azzal fizess az sokkal tobbe kerul. En Kanadaba meg soha az eletben nem valtottam keszpenzt, mindig a magyar OTP-s debit MasterCardomat hasznaltam. Nyilvan valamennyi keszpenz legyen nalad veszhelyzetre, de a legutolso sarki boltban is fogsz tudni fizetni a magyar kartyaddal.

2019. ápr. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Transferwise-hoz dehogy kell kinti számla és 200 GBP-ig ingyenes a külföldi pénzfelvétel.
2019. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A transferwise-zal átutalni lehet tudtommal, akkor mire utalsz?
2019. ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
@8 Nem csak átutalni lehet, van saját debit kártyájuk, amivel lehet pénzt is felvenni óccsóé.
2019. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Oké, ezzel az a gond, hogy a TransferWise sincs ingyen (0,43% HUF->CAD konverziónál), ha használja a magyar bankkártyáját, az meg fix 1%. Azaz a különbség picit több, mint fél %. Mennyit lehet így megspórolni 3 hónap alatt? Pár ezer ft-ot. Kérdés, hogy ezért érdemes-e kínlódni egy TransferWise-os kártyával... Lehet, hogy valakinek igen, de én pl biztos nem tenném.
2019. ápr. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!