Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban mi az a BYO (Bring...

Londonban mi az a BYO (Bring Your Own Drink) ital költség?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam, hogy ezt felszámolják az éttermekben, de bővebbet nem tudok róla.

Köszi



2019. aug. 5. 13:22
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem csak Londonban van olyan etterem, de azt jelenti hogy viszed a sajat italodat - ami csak az alkoholra terjed ki.

Mi is szoktunk olyan etterembe jarni - ha alkoholos italt is szeretnel inni az etel melle akkor azt viheted magaddal mert ott csak alkohol mentes italok vannak.


Ugy tudom hogy extrat nem szamolnak fel ra.

2019. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ilyesmire számítottam, csak azt nem értettem, hogy miért írták a leíráshoz, hogy BYOD költséggel kell számolni... Tehát ha nem veszek italt, akkor miért fizetek?

2019. aug. 6. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan helyet, ahol 5 font volt, de olyat is, ahol 15. Ezt már az étterem válogatja, "corkage fee" díjként számolják fel, így érdemes rákeresni. Azért fizetsz a saját piád behozataláért, mert ha nem náluk veszed, akkor különben elég jelentős összegtől esnek el. Még így is jobban jársz általában. Pl. ha veszel egy 10 fontos bort, kifizeted a plusz 5-10 fontot azért, hogy bevhesd, de ha ott vennéd tőlük ugyanazt, akkor 40-be kerülne. Nyilván az éttermek így is akarnak valamennyi profitot termelni, nem érné meg nekik, ha teljesen ingyen engednék be.
2019. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!