Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ismertek ilyen várost?

Ismertek ilyen várost?

Figyelt kérdés
Olyan városba mennék Európában ami hasonlít New Yorkra. Tehát magas toronyházak meg modern építészet. Frankfurt, Hamburg, London, Párizs ha jól tudom ezeknek van olyan rész

2019. szept. 12. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül Frankfurtot javaslom, esetleg Londont.
2019. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Többivel mi a gond?
2019. szept. 12. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Azok egyáltalán nem hasonlítanak New Yorkra.
2019. szept. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Furcsa szocreál módon amúgy Varsó is valami ilyesmi. Plusz Magyarországról olcsón lehet menni Kazahsztánba, Nur-Sultan (korábban Astana) igazából ennek egy furcsa sztyeppei közép-ázsiai diktatúrás verziója teljesen őrült üvegpalotákkal, szerintem egyszer mindenképp érdemes megnézni.
2019. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
New Yorkhoz nem nagyon fog hasonlítani egyik sem, egyrészt a négyzethálós utcaszerkezet miatt, másrészt mert a New Yorki stílus a 20. század elején alakult ki, ekkor épült a meghatározó toronyházak többsége (Empire State, Chrysler, Rockefeller, stb), de Európában akkor még nemigen épültek magasházak. A londoni, frankfurti, párizsi felhőkarcolók sokkal újabbak. Hamburgban meg egyáltalán nincsenek még felhőkarcolók, modern épületek annál inkább, és nekem speciel az egyik kedvenc városom épitészetileg, hiába nem törnek a magasba. Még Rotterdamot említeném, mint olyan várost, ahol menő modern épületek vannak.
2019. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meg még Moszkvát mondta valaki hogy ott is vannak felhő karcolók. Igazából jó a modern is csak magas épület legyen.
2019. szept. 14. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!