Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik város élhetőbb, Budapes...

Melyik város élhetőbb, Budapest vagy Athén?

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Budapest.

[link]

2019. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Athén ezerszer jobb.
2019. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%

Athénnek van tengerpartja, és a polgárai európai minőségű életet élhetnek.

Minden más csak duma.

2019. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőt nagyon szeretem.

Hogy melyiket találod élhetőbbnek, az nagyrészt tőled függ. Te mitől érzed jól magad egy városban? Van, akinek rengeteg zöldfelület kell, másnak a percre pontos tömegközlekedés a fontos, a harmadiknak a kozmopolita, elfogadó közeg, a negyediknek a szabadidős lehetőségek... Nem vagyunk egyformák, ezért a helyeket sem ugyanúgy ítéljük meg.

2019. szept. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem Budapest végtelenszer jobb hely, mondom ezt úgy, hogy Athént is imádom, a relatíve gazdagabb európai népek közül messze a görögöket szeretem leginkább, nincs bennük jottányi sem abból a borzasztó germánságból, ami miatt képtelen vagyok pár napnál többet eltölteni Ausztriában vagy Skandináviában.
2019. szept. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
85%

Athénnak vannak ködös oldalai amit az átlag ember nem lát itthonról.

Borzalmas nagy a bünőzés: mindennaposak a lopások, rablások, lakásfeltörések, ékszerboltok kipakolása, traffikokat érintő fegyveres rablások.

A tömegközlekedésen is hemzsegnek a zsebesek igy nyílt terepe a lopásoknak. Rengeteg turistát raboltak ki nyáron Athén belvárosában.

Kérdés melyik régióban fogsz élni? Az északi peremkerületekben / déli peremkerületekben ahol a görög elit 80% él és minden csillog-villog? A nyugati peremkerületekben ahol a szegényebb, munkásosztály él és néha elönti őket az árvíz a hatalmas esőzések után? A belvárosban ahol hemzsegnek a bevándorlók? Nagyon nem mindegy.

Mennyi lesz a havi jövedelmed? Havi pár száz euró vagy több ezer euró? Athén nem olyan olcsó hely, a jobb kerületekben igen borsosak az árak amelyek a napi megélhetéshez szükséges fogyasztáshoz kapcsolódnak. Persze ott az átlag 1.500-2.000 euró körül keres alsóhangon. Arra laknak az igazán gazdag családok, akikhez képest a magyar TOP 100 leggazdagabb is csak "átlagos" középosztály. HAjótársaságok tulajdonosai, kereskedők, politikusok. Egy mindig is kapitalista ország elitje.


Óriási a szmog, hatalmas a korrupció, minden koszos európai mértékkel mérve, nő a szegénység rohamléptekkel, hatalmas a munkanélküliség.

Borzalmas meleg van nyáron, bár a tél az nagyon enyhe szóval magyar szemmel nincs is tél csak ősz. A tengerpart a város mellett van, igy egész évben "nyaralhatsz" és sütheted a hasad a tengerparton.


Ahhoz hogy Athénben jól élj bérelt lakásban, jó környéken a tengerhez közel és az élet napos oldalát élvezhesd szükséged lesz havonta 2.500 euróra vagy többre.

Budapesten ebből összegből sokkal jobban meg tudsz élni budai kerületben bérelt lakásban és marad még pénzed nyaralni is.

2019. szept. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Budapest valamivel európaibbnak tűnik. Amikor ott voltam tetszett Athén, de jobb itthon. Nekem a közlekedési kultúra volt a legellenszenvesebb. Az autók kb. mindenhol járhatnak, a gyalogátkelőkön szaladni kell, hogy átérj a zöld alatt, ha pedig nincs lámpa át sem engednek.
2019. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!