Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában még mindig...

Szlovákiában még mindig rosszul bánnak a magyar turistákkal?

Figyelt kérdés
Jó pár éve voltunk síelni és akkor volt mindenféle bunkóskodás, főleg nagyon látványos levegőnek nézés a kiszolgálók részéről, ez többször is előfordult, nagyon meglepett minket amúgy az egész jelenség. Akkor eldöntöttük, hogy többet nem megyünk hozzájuk. De mostanában hallani olyanokat, hogy kevés a turista jobban becsülik a magyarokat is.
2019. okt. 6. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom, magyarul szolaltal meg, akkor ne csodalkozz, hogy gotben neznek rad.
2019. okt. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

És honnan tudod, hogy csak azért viselkedtek úgy mert magyarok vagytok? Nem lehet, hogy mindenkivel olyanok? Egyáltalán nem is értem miért gondolod, hogy azért mert egy helyen egyszer úgy viselkedtek veletek, ezért az egész országban mindenhol így viselkednek?

Én voltam Szlovákiában, amikor még a mostaninál is nagyobb volt a szlovák-magyar ellentét és egyáltalán nem voltak bunkók se a szálláshelyen, se a Tátrán, se útközben.

2019. okt. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem pont a szlovákok voltak kedvesek, mikor Komárnoba mentünk étterembe, ott találkoztam életem legbunkóbb pincéreivel, akik magyarok voltak.
2019. okt. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Velem sem voltak bunkóak, amikor ott voltam. Viszont láttam már statisztikát, amiből az derült ki, hogy a turistákkal szemben hidegek általában. De nem tudom, hogy ez mennyire hiteles statisztika, akárhova megy az ember tapasztalhat jót is meg rosszat is.
2019. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Én jó pár éve voltam. Mindenki kedves volt. Mondjuk velem máshol is kedvesek szoktak lenni.
2019. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Én a 2000-es évek eleje óta szinte minden évben jártam ott turistaként és kimondottan a magyarságom miatt soha nem éreztem senki viselkedését bunkónak. Persze olyan volt, hogy eleve minden baja volt a pincérnek, pultosnak, de az azért hamar kiderült , hogy nem csak velünk volt morcos. És nyilván az utca emberei között akad idióta: e röpke 19 év alatt kétszer is találkoztam a “Na Slovensku po slovensky” mantrával, mindkét esetben idült alkoholistától, aki alig ált a lábán. De legalább ugyanennyiszer båsztam be szlovákokkal, gyakran népeink békés együttélésére emelve poharainkat. Szóval a vélt, főleg politikusok és néhány egységsugarú fotelnacionalista által népszerűsített nemzeti alapú szembenállás ne tantoritson el e csodás ország felfedezésétől!
2019. okt. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Velünk még a rendőr is jófej volt Pozsonyban, szóval szerintem ez teljesen emberfüggő.
2019. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sokat jártam Szlovákiába az elmúlt 10 évben, soha nem volt semmilyen kellemetlen élményem. Jövő héten is megyek, méghozzá tökegyedül, és eszemben sincs félni. Angolul fogok kommunikálni, de ha megkérdezik, honnan jöttem, nem tagadom le.
2019. okt. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Én se tapasztaltam még ilyet. Alapból hűvösek az igaz, de egymással is. Ahogy beszélgettem szlovák emberekkel, ők nem tudnak arról, hogy nagy szlovák-magyar konfliktus lenne. Annyi, hogy idegesíti őket, ha egy szlovák állampolgár nem beszéli rendesen a szlovák nyelvet. Ez Trianon után 100 évvel mondjuk szerintem is jogos. Én is furcsálnám, ha mondjuk egy fiatal magyarországi sváb törné a magyart...
2019. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Évek óta visszajárunk a Tátrába síelni, soha semmilyen attrocitás nem ért minket.
2019. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!