Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsba mikor érdemes elutazni?

Párizsba mikor érdemes elutazni?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel terveznénk jövőre egy 3-4-5 napot eltölteni Párizsban. Én olyan Március, Április környékén gondoltam. Ilyenkor ideális a dolog?

Meg mit érdemes megnézni ott? Ugye a nők szemében Párizs a romantika városa de én max ilyen Eiffel Torony meg ilyeneket ismerek ott. Romantikus helyek azok micsodák ott?



2019. okt. 13. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
5%

Soha!


Retkes, tele van alantas létformákkal, unalmas.


A vidéki Franciaország, na az még normális. De a nagyvárosok...igazi lepratelepek!

2019. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
párizs mindig tele van turistákkal, mindig szezon van. rengeteg látnivaló van párizsban, unatkozni nem fogtok.
2019. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Már soha. Teli van migránssal, szeméttel.
2019. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Párizsban mindig sok a turista. Akkor érdemes amikor jó áron van repjegy. Április első fele még jó lehet, utána nem, mert húsvét miatt felmennek az árak (repjegy, szállás), egész május elejéig (május 1. miatt külföldön is felmennek az árak).


Mit érdemes megnézni? Ami érdekel: Eiffel torony, Louvre, Versailles, Musee D'Orsay, Diadalív, Saint Chapelle, Garnier Operaház, Pompipou Központ, Sacre Coeur, Pont Neuf, Montparnasse Torony, Rodin Múzeum, Invadilusok Dómja, Pantheon, Eurodisney, Katakombák, Pere Lachaise, stb.


Romantikus: séta a parkokban (Luxemburg kert, Versailles parkj, Louvrenál, Rodin Múzeum), a Champ-Elysees-n, hajózás a Szajnán, templomok (Saint Chapelle, Sacre Coeur), Da Vinci Kód után a Louvre is akár.


Érdemes megnézi a Paris Card-ot, mert sokat lehet vele spórolni, és a belső zónában a közlekedésre is jó. Gyak. az Eiffel tornyon és a Disneylanden kívül minden benne van.

[link]


Az Eiffel torony liftes jegye 25 euró, de előre kell jelentkezni.


Érdemes megnézni az Air France jegyet (személy szerint a sok sztrájk miatt nem szeretem őket, de elképzelhető, hogy jó áron lesz jegyük)

A Ryanair Beauvais-re megy, reggel, így már délután lehet várost nézni. Mondjuk innen kb.15 euró a bejutás Párizsba busszal (1h15p). Mini csomaggal, már lehet 5e/fő-ért járatot találni.

Az Easyjet repül még Párizsba Budapestről. Ők este mennek, így aludni mész leginkább, viszont vissza egész jól jön, főleg hétvégén, akkor kora este indul onnan, így marad +1nap. (Easyjet- kb. 10e/fő/út-ebbe van a kézi poggyász)

2019. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző mindent leírt.

Viszont az a kérdés, hogy a barátnőd tudja-e, hogy a "Romantikus helyek azok micsodák ott?"

Mert ha ő sem tudja, akkor nem fogja értékelni a törekvéseidet.

2019. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az Eiffel Torony liftjéhez valaki tudna küldeni egy linket ahol lehet jelentkezni?



3-as már nem azért mondom de kB 2 hete vonattal jöttem haza Pestről és Kelenföld ön szálltam a vonatra. 10 perc alatt kB 7 embert zavartam el akik pénzt akartak. Ilyenek mindenhol vannak csak nálunk nem arabok meg négerek hanem cigányok na bumm (Akinek nem inge ne vegye magára, vannak rendes tisztességes cigányok is)

2019. okt. 13. 19:37
 7/7 aHermann ***** válasza:
2019. okt. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!