Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kijevet anno mennyire érintett...

Kijevet anno mennyire érintette a sugárzás a Csernobili atomrobbanás után? Manapság biztonságos odautazni?

Figyelt kérdés
Légvonalban kevesebb mint 100 km-re van Kijevtől Csernobil.

2019. okt. 20. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, de én 1986 júliusában elrepültem Kijev felett egy TU154-esen, és még élek.
2019. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Mivel az uralkodó széljárás a legkritikusabb első pár napban leginkább belarusz területekre fújta a radioaktív port és a felhőket, ráadásul sok ember (ön)feláldozásával a pripjatyi víztározót is sikerült megmenteni, Kijevet nem érte kritikus mértékű sugárzás.


Megjegyzem: megfelelő óvintézkedésekkel és rövid ideig ott tartózkodva a lezárt zóna is biztonságosan látogatható, a felrobbant blokk is néhány száz méterre megközelíthető. Sőt, a zónában néhány száz fő kèthetes váltásokban él és dolgozik, köztük annak elkészültéig nyugati szakemberek is dolgoztak a mostani, új szarkofág elkèszítésén, kb 3-400 méterre a megsemmisült blokktól.

2019. okt. 21. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon! Nezd a mostani helyzetuket.
2019. okt. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak, hogy biztonságos, hanem az egyik legjobb hely az egész kontinensen, mindenkit bíztatok, hogy látogassa meg Kijevet.
2019. okt. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Némi radioaktív por Kijev egy részét is érintette a robbanás után pár nappal, de nem volt akkora mértékű a sugárzás hogy evakuálni kelljen Kijevet és ott elég hamar megtisztult a környezet mert nem kapott akkora dózist. Ahogyan Európa nagy része is kapott ebből bően, még Magyarország is, de ez nem volt annyira durva mértékű, akkoriban persze korlátozták a gyümölcs, zöldségek fogyasztását illetve a kisgyerekek, idősek nem mehettek a szabadba, erről halvány emlékeim vannak hogy májusba jó idők voltak és nem játszhattunk kint az udvaron sokáig, kb 5 éves voltam akkor.
2019. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!