Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyek a kedvenc európai...

Melyek a kedvenc európai városaid? Melyek azok, amik a várthoz képest csalódást okoztak?

Figyelt kérdés
2019. okt. 29. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Varsó a kedvencem. Minden van benne, amit szeretek (klasszikus és modern/érdekes építészet, folyópart, megbízható tömegközlekedés, jó ételek, kedves emberek stb.), ráadásul nagyon olcsó.
2019. okt. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedvencek: Granada, Palermo, Szarajevó, Tallinn, Riga, San Sebastian

Csalódás: Szent Pétervár, Varsó, Krakkó, Prága, Csíkszereda.

2019. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedvenc nincs, hisz nem jártam mindenhol:) Amik nagyon tetszettek: Barcelona, Strassbourg, Krakkó, Granada, Sevilla, Ronda, Salzburg, Konstanz, Bécs, Rostock, Amszterdam.

Ami kicsit csalódás volt, az Prága. Egyszerűen csak azért, mert túl nagy volt a tömeg...akárhová szerettünk volna menni, mindenhol minimum fél-egy óra sorban állás, pedig nem is szezonban voltunk. Érdekes, mert sok helyen tömeg van, de valahogy ott borzasztóan zavaró volt.

2019. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engem is a tömeg szokott zavarni, ami Prágában tényleg durva. Szintén ez a kategória nekem Hallstatt, ahol egyáltalán nem számítottam tömegre mert amikor utoljára ott voltam esett és a kutya nem volt ott.

Érdekes módon Velencében kevésbé zavart a tömeg, talán mert oda úgy mentünk, hogy biztosan millióan lesznek. Ami a látványosságoknál igaz is volt, de nem mindenhol.

Én a kisebb, sétálva bejárható városokat szeretem, pl Bergamo, Taormina, Bruege vagy Salzburg.

Nagyobb városok közül nem is tudom mit mondanék. Ráasásul egy csomó helyen 2000 előtt jártam, amikor még nem volt ennyi turista.

2019. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kedvenceim Hamburg, Dublin, London, Edinburgh. Ami csalódás volt az Koppenhága.
2019. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs igazán egy, vagy akár több konkrét kedvenc. Mindig változik a helyzet attól függően, merre jártam utoljára, mik a friss élmények. Most ősszel például Szkopjében és Tiranában voltam, és abszolút kellemes csalódás volt mindkettő. A városközpontok szépek, kulturáltak, látványosan és folyamatosan fejlődnek, rengeteg a felújítás, építkezés. Egyik sem túl nagy város, a központ és az összes látnivaló gyakorlatilag gyalog kényelmesen bejárható. A közbiztonság kiváló, az emberek szinte kivétel nélkül kedvesek, segítőkészek, pláne a turistákkal szemben. Ami mondjuk azért is lehet, mert egyelőre nem olyan felkapott hely egyik sem, így aztán nincs igazán nagy tömeg sehol. A boltokban mindent meg lehet kapni, a jobb szállodák, éttermek, szórakozóhelyek pedig simán európai színvonalúak. Az árak ugyanakkor jelentősen alacsonyabbak még a budapestiekhez képest is, nem hogy a nyugat-európaihoz viszonyítva. Negatívumként talán csak annyit emelnék ki, hogy idegen nyelveket nem nagyon beszélnek egyik helyen sem. Valamint a közlekedés helyenként borzasztó, főleg Tiranában, ahol a vezetési kultúra kaotikus, a dugók pedig rendszeresek.
2019. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

@6 Minden Szkopjéban mind Tiranában 1-1 olyan emberbe sikerült belefutni, aki nem tudott angolul, Budapesten sem jobb a helyzet.


A legjobb európai város meg Szarajevó, nem is kérdés.

2019. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs kedvencem, de nagyon tetszett pl. Madrid. Amiben legnagyobbat csalódtam az Zürich, mert hiába Svájc, az egy szemetes, koszos, büdös város.
2019. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
60%
Budapest. Egyértelmű. Sok helyen jártam már, de nekem magasan a legszebb város!
2020. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
És Budapesten mit tartasz szépnek? Mert tény, hogy sokat fejlődött, de azért még mindig az omló vakolatok, mocskos járdák, kátyús úttestek, lepukkant parkok, szmog és szürkeség jellemzi leginkább. A Gellérthegy tetejéről szép a kilátás, az tény.
2020. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!